Sněmovní výbor pro zdravotnictví: Kronika ohlášené smrti

Kresba: Marie Vrbová, V běhu; http://www.marievrbova.cz/

Červen 05, 2011

V Marquezově románu Kronika ohlášené smrti (1981) jde o rekonstrukci staré vraždy v jedné zapadlé vesnici někde v Karibiku. Pokud si kliknete na tento materiál ze sněmovního výboru pro zdravotnictví (1.6. 2011), pak vidíte totéž v českém vydání. Julínkova reforma projde znovu, a ještě v horším vydání. Nakonec jsme přidali stručný komentář jednání a grafy z ČSÚ, které jasně dokazují stále se zvyšující podíl domácností na úhradách lékařské péče. 

Není reforma dobře utajenou krádeží, která má způsobit smrt veřejno-právnímu systému financování lékařské péče? A to je přece systém, který úspěšně funguje po celé západní Evropě. 

Přímé jednání z výboru ukazuje způsob české politické arogance. Víme, že nás 90% obyvatelstva nechce vidět u vesla. Nevadí, pár měsíců ještě vydržíme a přitom převedeme státní a veřejno-právní majetek do rukou našich kamarádů pod záminkou tzv. "reforem". Pak se mohou jít všichni klouzat, my si na své přijdeme a s celoživotní imunitou nás už nic neohrozí. Česká politická scéna sálá nudou, protože kroky zlodějů jsou matematicky vypočitatelné: sebrat, co se dá, a poslední za sebou zhasne. Tolik ke zprávě o současném pohřbívání politiky v Česku. 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments