Šokující zpráva: Zabaveny rakety Patriot, které byly prodány Izraelem do Číny

Prosinec 23, 2011

Finské přístavní úřady v pondělí sdělily, že ve finském přístavu byla zadržena loď registrovaná na ostrově Man. Stalo se tak poté, co na ní úřady objevily 69 protiraketových střel a 160 tun výbušnin. Loď dostala povolení k další plavbě, ale bez tohoto materiálu a svého kapitána. Nákladní loď Liberty mířila do čínské Šanghaje a kotvila v jihofinském přístavu Kotka. Minulý týden právě zvedala kotvy, když policie na palubě objevila a zabavila protiraketové střely a výbušnou kyselinu pikrovou. Finské úřady potvrdily zabavení 69 raket Patriot, které vyrábí společnost Raytheon. Podle finských úřadů, zabývajících se námořní plavbou, byly na palubě i „hnací náplně“. Ty jsou určeny k pohonu řízených střel z jaderných ponorek a obsahují plutoniové a uranové součástky, jež by při kontaktu mohly způsobit jaderný výbuch.

http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/12/Tech-Snatch002edited.jpg

Fotografie, která se šíří po internetu a která byla upravena tak, aby se odstranily nepatřičné etnické narážky.

Němečtí představitelé se nabídli, že převezmou odpovědnost za přepravu do Číny, ačkoli neexistuje žádný záznam z Německa o tom, že by obdrželo tyto rakety. Do Německa bylo před několika měsíci přepraveno 64 raket PAC 2, které tam byly smontovány. Žádná další přeprava nebyla naplánována. Německo tak reaguje na žádost, kterou dal izraelský premiér Netanjahu německé kancléřce Merkelové, aby zachránila Izrael před potenciálním špionážním skandálem. Podobně se to má i s jihokorejskými novinami, které zveřejnily článek o těchto raketách, ale jihokorejské velvyslanectví v Helsinkách se k tomu nevyjádřilo, ani neučinilo pokus o kontakt s finskými úřady, jak by se dalo očekávat. Případ se stává každý den čím dál tím zajímavějším.

Německo má dlouhou historii spolupráce s Izraelem, od „válečných provinění“ až po šmelinu. Odstředivky, které byly používány k vývoji jaderných zbraní, a které byly dodávány Izraelem, nejprve do Jižní Afriky, poté izraelským občanem Johannem Meyerem do Libye, byly německého původu. Saddám Husajn obdržel své biologické a chemické zbraně z Německa, ovšem ze zdrojů Bushovy rodiny, nikoli z Izraele. Říkají nám, že protiraketové střely, které mířily do Číny, byly „naklonovány“ na prodej z těch existujících, stejně jako radar a pohonné jednotky. Systém měl být prodáván po celém světě pod izraelskou značkou jako konkurence amerických protiraketových zbraní. Izrael jej volně prodává takovým zákazníkům, se kterými by Spojené státy pravděpodobně odmítly obchodovat.

Stíhací letoun JA 20 Stealth, který byl postaven na základě plánů ukradených během Bushovy éry zaměstnanci Bílého domu s „americko-izraelským“ dvojitým občanstvím, je jen jedním z mnoha obranných projektů, jež byly uloupeny izraelskými špiony a poslány do Číny. Čína má všechny současné postupy výroby jaderných zbraní, plány na modernizaci své ponorkové flotily a bude stavět své letadlové lodi. To vše bude vybudováno na základě amerických technologií.

http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/12/r_j_hdelasti_a_457759b.jpg

Toto je fotografie „velmi zvláštních“ výbušnin v malých lepenkových krabicích. Opravdu si myslíte, že tohle je způsob, jakým západní členské země NATO přepravují munici? Nechali by takto drahocenné protiraketové střely naložit na loď, jako je tato? Pokud by došlo k výbuchu v jedné z těchto krabic, který by mohl být iniciován zvenčí (například satelitním telefonním signálem), nastal by výbuch s účinkem podobným atomové bombě. Nikdo by neočekával, že 69 střel Patriot bude deklarováno jako zábavní pyrotechnika. Existuje však jedna drsná zpravodajská služba země, která je americkým spojencem, a která by takovou věc mohla udělat poslepu, protože má rozsáhlou praxi v budování svého programu vývoje zbraní hromadného ničení, jehož detaily americká vláda stále drží v tajnosti před svými občany.

Pokusy vysvětlit to jako prodej raket PAC 2 „z druhé ruky“, který zaplnil blogosféru, neříká, že toto byly ty nejmodernější rakety PAC 3 a že byly označeny jako náklad s cílovou zemí Čínou, nikoli Jižní Koreou. Další zastávkou pro tento náklad, oceněný na více než 4 miliardy dolarů i bez potřebných radarů, které mohly být dodány jiným způsobem, byla čínská Šanghaj. Čínská vláda přesto oficiálně popřela, že by o této transakci cokoli věděla. A zašla ještě dále, když tvrdila, že střely byly určeny pro Jižní Koreu. Čína však řešila další zapeklitý problém, který spočívá v tom, zda by bylo vhodné, aby odmítla jakoukoli povědomost o téhle věci vůbec. Čína se dostala do pasti, která odkryla její dohody o zpravodajské spolupráci, jež uzavřela, a to ne přijetím pokročilých raketových systémů Patriot, ale kompletními plány na neviditelné letouny F 22. Původní článek z roku 2009, který naznačoval, že Čína obdržela plány na stíhací letouny F 35 pomocí špionáže v Izraeli, byly nepravdivé. F 22 je mnohem pokročilejší letadlo.

21. dubna 2009 oznámilo ministerstvo obrany krádež 1,5 terabytů dat o útočném stíhacím letounu F 35, který byl platformou, jež mohla dát Spojeným státům a jeho spojencům převahu ve vzduchu na dalších 40 let. To vše se ztratilo v jediném okamžiku. 300 miliard již investovaných dolarů zmizelo v kanále, všechny systémy, obranné i útočné, neviditelnost, všechno potřebné k jeho vybudování bylo pryč. Hned první den byla obviněna Čína. Ale nebyla to Čína, nebyl to Írán, dokonce ani Pákistán. Krádež nesla jasné známky, identické s daty, která obdrželo WikiLeaks, že jisté síly uvnitř Pentagonu zopakovaly akci izraelsko-sovětského vyzvědače Jonathana Pollarda. Letoun F 35 je pro americkou obranu životně důležitý, takže současný špionážní zátah převýšil Pollardův úspěch ve prospěch Sovětského svazu a Izraele. Od roku 2009, kdy to bylo oznámeno, se rozhostilo ticho. A teď se dozvídáme, že celý ten pentagonský příběh byl popsán, a že to byl F 22, nikoli F 35, „letadlo určené na vývoz“, které bylo odhaleno.

Americké ministerstvo obrany v dubnu 2009 navrhlo, aby se přestaly přijímat nové objednávky, s výjimkou těch na posledních 187 kusů, které byly schváleny Kongresem. Zákon o národní obraně na rok fiskální rok 2010 už neobsahuje žádné finance pro další výrobu letounů F 22. Poslední stíhačka F 22 Raptor slavnostně sjela z montážní linky společnosti Lockheed Martin v letecké továrně v Dobbinsu 12. prosince 2011.

Čína testuje 5. generaci stíhaček (JA 20) o 20 let dříve, než se to očekávalo. Je založena na systémech z Raptoru a považováno za daleko lepší než F 35. Od ledna 2011 byl tento příběh, který zveřejnil Guardian, ve Spojených státech zamlčován.

http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/12/11-640x177.jpg

Fotografie, které údajně zobrazují nový čínský neviditelný stíhací letoun a protilodní rakety, vyvolaly obavy, že narušení rovnováhy vojenských sil v západním Tichomoří ve prospěch Číny přichází dříve, než bylo očekáváno.

Tento vývoj vysoce sofistikovaných zbraní – jenž by americkému námořnictvu a letectvu ztížil demonstraci síly v blízkosti Taiwanu i jinde u čínského pobřeží – přichází v politicky citlivé době.

Koncem tohoto měsíce se president Barack Obama a jeho čínský protějšek Chu Ťin-tao setkají na summitu ve Washingtonu, který bude mít za cíl urovnat nesrovnalosti po roce, který byl pro čínsko-americké vztahy velmi nepříjemný.

Problém s Raptorem není jedinou výzvou americké převaze v tomto regionu. Čína zrekonstruovala ukrajinskou letadlovou loď a chce do roku 2020 vybudovat svoji vlastní.

USA a Izrael na tento týden naplánovaly vojenské cvičení, ale podle zdrojů z ministerstva obrany nebyly do Izraele v jeho rámci dodány žádné střely Patriot. Při tomto cvičení byly k testování izraelské protiraketové obrany použity rakety Patriot z amerických lodí ve východním Středomoří. Zprávy naznačují, že to byly všechny rakety, které se na tomto cvičení podílely.

Tyto jednotky, nejvyspělejší systémy Patriot byly dodány jen do jedné země, do Izraele. 69 raket Patriot ICBM je považováno za vysoce tajnou zásilku, kterou Izrael požadoval na ochranu před odvetným útokem Íránu, pokud by v regionu vypukla válka. Pokud uvěříme finskému ministru vnitra Paivi Räsänenovi, byly tyto střely místo nasazení v Izraeli prodány do Číny jako „zábavná pyrotechnika“.

Přestože samotné rakety měly hodnotu pouhých 4 miliard dolarů, transfer celé technologie má hodnotu asi 125 miliard dolarů a představuje významnou ztrátu obranyschopnosti Spojených států. Naše zdroje to označily za „naprostou katastrofu, i kdyby byl dodán pouze radarový systém, natož pokud by to byly i rakety“. Ohromující je také, že to neproběhlo ve sdělovacích prostředcích, ačkoli tato zpráva byla uvolněna před 48 hodinami.

Nikdo ve Washingtonu to nezastavil, ačkoli i zpráva BBC obsahuje dostatek informací na to, aby k tomu Washington přiměla. Zdroje z amerického ministerstva obrany označují za neobvyklé, aby tyto rakety byly přemísťovány bez radaru a aby odpalovací jednotky byly přesunuty v předstihu. Bylo také uvedeno, že americké ministerstvo obrany popírá přepravu takových raket do Německa či kamkoliv jinam do Evropy, ať už označených jako „zábavní pyrotechnika“ nebo jakkoliv jinak.

Podle lodního registru je majitelem lodi loďařství Thorco Shipping. Její představitel Thomas Mikkelsen řekl, že nemají žádnou povědomost o takovém nákladu na palubě jejich lodě.

Existuje několik tvrzení, že tyto protiraketové střely byly určeny pro Jižní Koreu, ale prověřením dokumentace bylo zjištěno, že v ní není plánováno přistání lodi v kterémkoli jihokorejském přístavu. Kromě toho, pravděpodobnost, že by americká vláda poslala své nejcennější a nejtajnější raketové technologie přes Německo a podvodně je označila jako „zábavnou pyrotechniku“, a ne letadlem C 17 pod vojenskou ostrahou, potvrzuje finská tvrzení.

Finská policie tvrdí, že otevřela všech 69 jednotek, zaznamenala jejich sériová čísla a nebyla schopná najít jakoukoli dokumentaci, která by naznačovala, kdo je skutečným vlastníkem zabaveného nákladu, a že také rozhodně nenašli nic, co by potvrzovalo některou z „krycích verzí“ zahrnujících Německo nebo Koreu, jinak by, samozřejmě, náklad nikdy nemohl být zabaven a nikdo nemohl být uvězněn.

Věc má na starost vysoce postavený policejní vyšetřovatel Timo Virtanen z finského Národního úřadu pro vyšetřování a vyjádřil se k ní takto: „V našem šetření právě v tuto chvíli máme informaci, že jsme na lodi nalezli 69 raket Patriot a 160 tun výbušnin.“ Výbušniny byly označeny jako nitroguanidin, což je snadno výbušná látka s vysokou detonační rychlostí. Výbušniny tohoto typu mají různé využití, například pohon raket na lodích a ponorkách, mohou se využít i při vývoji a testování jaderných zbraní.

Finské orgány zjistily, že výbušniny byly zabaleny velmi „nedbalým“ a vysoce nebezpečným způsobem a že kapitán a první důstojník lodi Thor Liberty jsou ve vazbě v souvislosti s podezřením z pašování zbraní. Oba jsou ukrajinští občané. Čínská vláda odmítla, že by o incidentu cokoli věděl, i když náklad byl určen do čínských přístavů. Šéf finské celní správy Petri Louatmaa řekl, že se nejedná o první takový incident, ale že je zdaleka nejvážnější, o němž se kdy ve Finsku dozvěděl a že požaduje „informace“ z různých zemí.

Americké ministerstvo obrany ujistilo všechny zúčastněné, že tyto střely nebyly poslány do Jižní Koreje a že jejich přítomnost na civilní lodi, ať už byly naloženy v Německu nebo ve finském přístavu, nebyla součástí žádného cvičení, ani žádné schválené metodologie pro nakládání s tímto typem zbraní využívajících vysoce sofistikované technologie. Americké zdroje navíc signalizují, že jsou zmateny lichým počtem raket: „V každém víceúčelovém kontejneru jsou 2 rakety. Kontejnery nelze snadno otevřít a střely nelze vyjmout za účelem prozkoumání bez poškození odpalovacího mechanismu. Střely jsou určeny pro montáž na lodě nebo pozemní mobilní odpalovací zařízení. Proto takové uložení signalizuje buď zmatek, nebo vážnou neprofesionální manipulaci.“

Izraelští představitelé na otázky týkající se této zásilky neodpověděli. Personál amerického leteckého dopravního velitelství sdělil, že přeprava high-tech výzbroje do Izraele se běžně překládá na holandském letišti Schipol, kde Izrael udržuje bezpečnostní zařízení.

Redakčně kráceno

Převzato z Veterans Today, kde najdete kompletní článek včetně bohaté fotodokumentace

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments