Těsně před prošlou lhůtou, akce!

archiv

Byl jednou jeden slušný živnostník, který nemohl prodat slušné žrádlo pro psy. Dal na kvelb cedulku: "Těsně před prošlou lhůtou, akce!" Lidi se mu jen hrnuli. Prodal normální artikl za normální cenu a zákazníci měli pocit, že nakoupili lacino. A navíc dostali vcelku slušné krmivo pro své zvířecí miláčky. Příští rok bude zajisté plný nejrůznějších akcí, kdy se bude politické a církevní veřejnosti inzerovat všechno možné.

Menšina bude občanům prodávat ideje a hodnoty za jejich skutečnou cenu. Jak asi dopadneme, to vám snad nemusím říkat.

Demagogové všeho druhu připraví výprodeje hodnot akčním a letákovým způsobem, protože dobře ví, jak fungují hlupáci. Vždyť mocipánům všeho druhu trvalo skoro patnáct let, než dostali národ pilným oblbováním a zlodějnami do výšin akčního ducha. Občané dostanou populistický šmejd prodaný bulvárním způsobem, leč jejich spokojenost nebude mít dlouhého trvání. Evropská historie ukazuje, že národovecký fašismus či oligarchická diktatura něco stojí nejen příslušnou generaci hlupáků, ale především jejich děti, a občas i děti jejich dětí.

Poslední skupina rezignuje a pragmaticky se zařídí jako onen slušný hokynář. Vyvolá akci a bude se snažit působit sice hloupou formou, ale dobrým směrem. Budou tvrdit, že lidi předělat nelze a vstoupí na kolbiště demagogie s dobrým úmyslem a s kvalitními idejemi. Jejich akce snad prodá slušný artikl, i když bude reprezentovaný mainstreamovým způsobem. Takže: pragmatičtí hokynáři a normální slušní lidé, spojte se! Naše demokracie má namále. Přicházející rok 2012 možná bude rozhodovat na mnoho let dopředu.

 

Převzato z Umlaufovin

 

Stanův komentář: I já se připojuji k "akčnímu" PF Václava Umlaufa a přeji čtenářům, autorům a diskutérům mnoho štěstí, zdraví a rodinné pohody v roce 2012. Ať se v příštím roce nenecháte opít "akcemi" a stanete se těmi, kdo sami jdou do akce. A když budete hodní a nebudete v diskusích "trollovat", zavádět a příliš si nadávat, možná se dočkáte i velkého překvapení…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments