Španělé se bouří i v Česku. Přenesou revoluci k nám?

Ve Španělsku to poslední dva týdny vře a zemi ochromují velké demonstrace. Češi o nich zatím příliš nevědí, ale to se může změnit. Španělé, kteří žíjí v Česku, a sympatizanti protestujících se začínají shromažďovat i u nás. EuroZprávy.cz monitorovaly manifestaci, která se uskutečnila v centru Prahy – a lidé neprotestovali jen proti vládě Španělska.

Španělé i Češi se svolali přes sociální síť Facebook. Pod hlavičkou hnutí Democracia Real Ya (Skutečná demokracie teď) se na pražském Václavském náměstí shromáždilo kolem 200 lidí s transparenty a květinami.

„Já jsem sem přišla podpořit mladé lidi, kteří v tomto okamžiku po celé Evropě, zejména tedy ve Španělsku, manifestují. Moc se o tom u nás neví, ale jsou to masivní, statisícové protesty – Řecko, Španělsko, Francie, Itálie, Anglie. Manifestují s myšlenkami, se kterými já se ztotožňuji. Proto jsem je přišla podpořit a ráda bych, aby se toto hnutí Skutečná demokracie teď rozšířilo i tady u nás, protože se potýkáme s podobnými problémy jako ve Španělsku,“ řekla pro EuroZprávy.cz jedna z účastnic, Táňa Bednářová.

Podporu Španělům vyjadřovali všichni. A hesla na transparentech, která byla v češtině i španělštině, kritizovala nejen vládu na Pyrenejském poloostrově. „Demokracie? Jen si ji zkus na pracovišti,“ hlásal jeden plakát. „Politické strany, nepočítejte s námi!“ stálo na jiném. „Nechybí peníze, jen je moc zlodějů,“ bylo další z hesel.


Celý článek a fotogalerie na www.eurozpravy.cz


Více i na www.korespondent.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments