Splachovací televize

Původně jsem již současnou lžidemokracii presentovanou v ČT ani nechtěl popisovat. Ale stalo se. Několikrát jsem si totiž dovolil kritizoval ČT za některé jejich podle mne neobjektivní pořady.

Naposledy jsem si dovolil velevážené Radě ČT si postěžovat, že moderátoři ranního Studia 6 na ČT24 citují zprávy jen z deníků jako HN, MFD, LN a nikdy z Haló novin nebo internetu. Tentokráte mi bylo sděleno slovutným předsedou Rady ČT Doc. PhDr. Milanem Uhdem, že ty jedny noviny jsou prý nestranická periodika, a ty druhé jsou stranické, a proto se na obrazovce veřejnoprávního média neobjevují. Své tvrzení ještě podepřel „upozorněním na analýzu Ústavu státu a práva Akademie věd z roku 2010, která prý konstatuje, že citováním stranických Haló novin ve veřejnoprávním médiu, konkrétně v Českém rozhlase, by došlo k porušení Poslaneckou sněmovnou schváleného Kodexu ČR. Současně uvedl, že spektrum deníků je daleko pestřejší – třeba se tam objevují titulní stránky deníku E15 a deníku Sport!?

Mám za to, že nestranická MFD, která chtě nechtě přiznává svým čtenářům vládní kauzy a skandály, to v žádném případě nedělá ve prospěch čtenářů, ale jen a jen ve prospěch svůj, tedy ve snaze nachytat co nejvíc naivních čtenářů, zvýšit sledovanost a tím i prodejnost novin a samozřejmě v konečném pořadí zisk pro majitele. Nestranický tisk ještě neznamená nestrannost. Někteří čtenáři jistě pamatují, jak deník MFD fandil a opěvoval zloděje Koženého, či privatizaci tu i onde (včetně dolů MUS), která byla jednoznačně korupční a protiústavní. Ale na její spravedlivé zhodnocení jistě někdy dojde. Vždyť vláda je, přese všechny přehmaty, skandály, či propad v jistých segmentech ekonomiky, skvělá a není třeba ji ještě více opékat kritikou opozice, a už vůbec nedej bože od komunistů. Kauzy, skandály a nevhodnou kritiku jedinečné vlády, fantastických a neúplatných ministrů, četných poradců a dalších jejich kámošů je třeba vylepšit pozitivními zprávami z nestranických médií, ač je jich jako šafránu. A k tomu slouží NAŠE PRAVICOVÁ MÉDIA. Vždyť té korupce zas tak moc není a stačí, když to rozmázne nejčtenější a nevěrohodnější deník MFD. Netřeba ještě dávat další pokračování kauz či skandálů vládní pravice z novin komunistů. Zkrátka a dobře zpravodajství ČT navzdory tomu, že „pár lidí“ večer co večer u zpráv nadává a kleje nad neobjektivností podávaných zpráv, je „objektivní a spravedlivé.

Je třeba se na vše dívat americkým pohledem – tedy my jsme velmoc, my řídíme svět, my určujeme, kdo je špatný, my víme, kam poslat vojáky, my určujeme, kde je demokracie a kde není, koho budete volit, co budete jíst a pít. Tedy jednoznačně My ve „veřejnoprávní“ ČT máme na vše svůj rozum, své správné názory, své analytiky, svou pravdu a Vy, ač si nás (blbečkové) slušně platíte, budete držet hubu a jedině poslouchat námi vybrané politiky, přitakavače naší politiky, nám odddané ekonomy a sledovat pouze NAŠE noviny. Zkrátka My v ČT, v radách i vedení jsme Svatí, vyjímeční a nepostradatelní. Jedině současné zkorumpované moci a přihlouplé elitě, jinak sotva.

Jako pamětník mohu prohlásit, že tohle zde ovšem přesně bylo za komunistů. Jen slovo „státní“ televize se pro oblbnutí veřejnosti nahradila slovem „veřejnoprávní“. Asi tak rafinovaně jako nový režim nahradil diktaturu KSČ slovem zastupitelská demokracie a provádí diktát svůj v médiích, v radách televize i rozhlasu atd. Zatím ČT jednoznačně jakýkoliv názor či kritiku spolehlivě smete či výstižněji spláchne a jede ve svých bludech, falších, lžích dál, ke skvělému konci totálního oblbnutí a odmítnutí. Asi tak, jako Klausova radikální reforma. Dnes o ní jen málokdo z normálních a slušných lidí řekne slušné slovo. A v případě ČT tomu je, či brzy bude také tak. K objektivnějšímu a nezkreslenému zpravodajství nepovede ani poslední finta samého generálního ředitele, když změnil moderátory. Zkreslené zprávy zůstanou neobjektivní, i kdyby je papouškovala sama paní presidentová či Svatá Marie.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments