Spojené státy usilují o instalaci zástupce „Bratrstva“ v Egyptě

Červen 23, 2012


Od Egypta až po Sýrii jedná Muslimské bratrstvo podle přání Západu – a teď se zjevně přidalo na stranu amerického ministerstva zahraničí.

Kdyby někdo chtěl stále věřit rétorice o tak zvaném „Arabském jaru“, bude nepochybně zmaten z toho, jak se formuje politická scéna v Egyptě, kde z údajně „prodemokratického“ všelidového povstání vznikla vojenská vládnoucí třída a Muslimské bratrstvo.

Pokud by však někdo pochopil, že „prodemokratičtí“ demonstranti jsou ve skutečnosti americkým ministerstvem zahraničí financovaná, vycvičená a vybavená lůza, která poskytuje krytí pro instalaci Muslimského bratrstva mezi mnoha různými potenciálními západními loutkami, dávala by mu současná politická bitva dokonalý smysl.

 

http://3.bp.blogspot.com/-SZ7CykJzvXo/T-UTh08jI-I/AAAAAAAABz8/cWKfHr64HVw/s640/MorsiApril6.jpg

Foto: Muhammad Mursí je současný prezidentský kandidát Muslimského bratrstva. Jak se nadále shromažďují důkazy proti Bratrstvu, jež se otevřeně angažuje jako zřejmý bílý kůň západní zahraniční politiky, jeho důvěryhodnost dostala další ránu, když ministerstvo zahraničí USA 6. dubna schválila Mursího. Egyptská mládež je opět napálena západní propagandou a její spoluobčané se spikli proti svému vlastnímu národu a lidu.

Egyptská armáda, jako v mnoha rozvojových zemích, může přijímat peníze ze Západu, může být cvičena jednotkami ze Západu a dokonce se může účastnit západních světovládných machinací, ale jsou to nakonec nacionalisté s prostředky a motivací k tomu, aby nastavili hranice a kontrolovali ambice Západu v Egyptě a egyptské sféře vlivu. Prvořadým cílem Západu je nejen odstranění Husního Mubaraka, který se odmítl více zapojit proti Iráku a Íránu, ale i ovládnutí egyptské politiky armádou a její nahrazení Muslimským bratrstvem, které již pilně pracuje v Sýrii na pokusu o svržení jednoho z hlavních spojenců Íránu v oblasti, je tím nejdůležitějším.

„Prodemokratické“ hnutí, především Mládežnické hnutí 6. dubna, bylo vycvičeno, financováno a vybaveno americkým ministerstvem zahraničí a slouží jedinému cíli – pomoci Muslimskému bratrstvu k moci a dát nádech „legitimity“ tam, kde jinak žádná neexistuje. Ti uvnitř těchto „prodemokratických“ hnutí s počestnými úmysly budou nevyhnutelně zklamání, či spíše přímo hozeni pod kola machinací Západu v tu chvíli, kdy bude postupně zahájena regionální válka s cílem zničit zájmovou skupinu ve složení Írán, Sýrie a libanonský Hizballáh.


Muslimské bratrstvo bylo, je a bude bílým koněm Západu

Navzdory své nabubřelé rétorice je Bratrstvo od svého vzniku klíčovým vykonavatelem zahraniční politiky Západu. V současnosti se syrská odnož Muslimského bratrstva těžce zapletla do Spojenými státy, Izraelem, Saúdy a Katarem podporovaného sektářského násilí, jež už více než rok pustoší Sýrii. Agentura Reuters k tomu 6. května 2012 ve svém článku uvedla:

Podle opozičních zdrojů Bratrstvo potichu financuje odpadlickou Svobodnou syrskou armádu, která byla založena v Turecku a pašuje do Sýrie peníze a zásoby, jimiž udržuje při životě své podhoubí mezi drobnými sunnitskými rolníky a středostavovskými Syřany.“

Reuters sice neumí jasně vysvětlit, jak nastalo znovuvzkřížení Bratrstva, ale článek Seymoura Hershe „The Redirection“ v časopise New Yorker z roku 2007 odhalil, že je přímo podporováno Spojenými státy a Izraelem. Tyto země směrovaly svoji podporu prostřednictvím Saúdů tak, aby nezkompromitovaly tzv. „islámské“ hnutí. Hersh odhalil, že členové libanonské kliky Saada Harírího, kterou poté vedl Fuád Siniora, byli prostředníky mezi plánovači ze Spojených států a syrským Muslimským bratrstvem.

Hersh informuje o tom, že libanonská frakce Harírího se ve Washingtonu setkala s Dickem Cheneyem a osobně ho ujistila o důležitosti využití Muslimského bratrstva v Sýrii v jakémkoli hnutí proti současné vládě:

„Valíd Džublát mi pak řekl, že se loni na podzim setkal s vicepresidentem Cheneyem ve Washingtonu, aby kromě jiných otázek prodiskutovali možnost podkopání Assadova režimu. On a jeho kolegové radili Cheneymu, že pokud Spojené státy opravdu hodlají zahájit tažení proti Sýrii, pak členové syrského Muslimského bratrstva by mohli být ti, „se kterými by se to mělo domluvit“. (The Redirection, Seymour Hersh)

A mohli bychom pokračovat vysvětlením toho, jak Spojené státy a Saúdové právě v roce 2007 začali podporovat a zvýhodňovat Bratrstvo:

„Existují důkazy, že právě Bratrstvo těžilo z přesměrování vládní strategie. Syrská Fronta národní spásy je koalice opozičních skupin, jejichž hlavními členy jsou frakce vedené Abdulem Halímem Chaddámem, bývalým syrským vicepresidentem, který přeběhl v roce 2005, a Bratrstvem. Bývalý vysoce postavený důstojník CIA mi řekl: „Američané poskytují jak politickou, tak finanční podporu. Saúdové přebírají vedení, co se týče finanční podpory, ale je tu americké angažmá.“ Řekl, že Chaddám, který teď žije v Paříži, dostává peníze ze Saúdské Arábie s vědomím Bílého domu. (V roce 2005 se podle tiskových zpráv delegace členů Fronty národní spásy sešla s představitelí Národní bezpečnostní rady National Security Council). „Bývalý úředník Bílého domu mi řekl, že Saúdové vybavili členy této Fronty cestovními dokumenty.“ (The Redirection, Seymour Hersh)

Byla zde varování, že taková podpora by mohla zvýhodnit Bratrstvo jako celek, a to nejen v Sýrii, a mohla by ovlivnit veřejné mínění dokonce až v Egyptě, kde se vedla dlouhá bitva proti zastáncům tvrdé linie s cílem udržet světský charakter egyptské státní správy. Je jasné, že Bratrstvo se v Sýrii nedere k moci spontánně, ale že bylo znovuvzkříšeno americkými, izraelskými a saúdskými penězi, zbraněmi a směrnicemi.

V poslední době se stalo to, co Západ často dělá před volbami, jež si přeje zmanipulovat, totiž že do titulků západních médií byla vkládána předčasná tvrzení o vítězství Muslimského bratrstva v průběhu prezidentských voleb ve snaze vykreslit Bratrstvo jako vítěze a položit základ pro zpochybňování jiných výsledků než těch, které přiznají rozhodující vítězství pro tyto vybrané zástupce Západu.

Mezi jinými je to např. článek rozhlasu Svobodná Evropa/Svoboda řízeného americkým ministerstvem zahraničí s názvem Muslimské bratrstvo hlásí vítězství v egyptských volbách, které má za cíl vyvolat u čtenářů dojem, že Muslimské bratrstvo právě skutečně vyhrálo volby. Ve skutečnosti oficiální výsledky ještě nebyly uvolněny a byla to pouze vlastní rétorika Bratrstva, na níž byla celá zpráva založena. Při finalizaci volebních výsledků, když to vypadalo, že kandidát Bratrstva, ve Spojených státech vystudovaný Muhammad Mursí nedosahuje přesvědčivého vítězství, jež bylo vyhlašováno jeho stranou a západními médii, byla proti egyptské vládě okamžitě vznesena obvinění z volebního podvodu.

http://www.wired.com/images_blogs/dangerroom/2011/10/ahmedODC1.jpg

Foto: Z USA do Srbska, do Egypta a zpět. Americkým ministerstvem zahraničí financovaný, vyškolený a vybavený agitátor Ahmed Maher se představuje na scéně „Occupy D. C.“. Je ironií, když Američané tvrdí, že je Maher a jeho „Hnutí 6. dubna“ inspirovalo, aby povstali proti svým zkorumpovaným vládám, a netuší, že jeho hnutí bylo nenápadně vytvořeno vládou USA. (Ahmed Maher, Spencer Ackerman)

Mělo by být připomenuto, že Maher byl ve Spojených státech, v Srbsku a pak opět ve Spojených státech na celé sadě školení a vytvářel kontakty v režii amerického ministerstva zahraničí před, v průběhu i po tzv. Arabském jaru. To, co vypadá jako politická a ideologická protikladnost mezi Muslimským bratrstvem a Hnutím 6. dubna, má ve skutečnosti společný jmenovatel – oba jsou vykonavatelé zahraniční politiky Západu.


Libye, Egypt, Sýrie a co je za formováním jednotné fronty proti Íránu

Oslabení Egypta před útokem NATO na Libyi byl rozhodující krok v zajištění pozdější naprosté destrukce a vytvoření libyjského teroristického emirátu, který zasílá peníze, zbraně a bojovníky na východ i západ, aby destabilizoval a svrhl různé vlády v dlouhém anglo-americkém seznamu toho, co je třeba udělat. Schopnost Západu nastolit vládu Muslimského bratrstva v Egyptě by byla při jeho klíčovém postavení a vlivu v celé oblasti vážnou ranou nejen pro Sýrii, ale i pro Írán. Muslimské bratrstvo v Egyptě právě papouškuje výzvy Spojených států a Izraele k „intervenci“ do Sýrie.

Společně s Libyí, Egyptem a samozřejmě také se státy Perského zálivu – Saúdskou Arábií, Katarem, Spojenými arabskými emiráty – a s možností, že Bratrstvo uchopí moc v Sýrii, by mohla být zformována jednotná fronta proti Íránu, která bude připravena k boji a válce v zastoupení jménem Západu proti této islámské republice.

Takové nastolení nových pořádků bylo zmapováno nejen v dokumentech o americké zahraniční politice, jako je zpráva Brookings Institution „Kterou cestou do Persie? (Which Path to Persia?)“, ale zrcadlí se i v plánech proti Číně, kde je navrženo, jak destabilizovat celou jihovýchodní Asii, změnit tam režim a přeprofilovat ji tak, aby se uskutečnily západní ambice obsadit, či dokonce rozložit rostoucí Čínu.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair, Stan

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments