Stokrát opakovaná lež se (ne)stane pravdou

Když valí politici občanům klíny do hlavy před volbami, dá se to ještě akceptovat, ale když vláda plánuje reklamní kampaň, v níž vzkáže lidem, že reformy jsou skvělé, tak to už je hodně přes hranu. Pokud vláda nemá podporu veřejnosti, měla by se zamyslet sama nad sebou a nad svojí politikou, a ne hledat způsob, jak zmanipulovat veřejné mínění ve svůj prospěch. Buď jsou reformy opravdu skvělé, a pak žádnou reklamní kampaň nepotřebují, nebo zase až tak skvělé nejsou, a pak je žádná kampaň nezachrání.


Reformy by si měly získat podporu veřejnosti samy svojí kvalitou, což se ovšem evidentně neděje a vláda chce proto jejich mizernou kvalitu dohnat technickým opatřením, asi jako když vinař pančuje nekvalitní víno cukrem. A tak se bude cukrovat a lakovat na růžovo. Ale z čeho to vláda zaplatí? Samozřejmě z peněz vybraných na daních. Vláda bude občanům vymývat mozek za jejich vlastní peníze!


A protože propaganda je mocná čarodějka, spin doktorům se nakonec možná opravdu povede přesvědčit ovce, že nemohou být šťastné, dokud si na nich vlk nepochutná. Nebylo by to ostatně poprvé.


A ovce si to ještě samy zaplatí! Stejně geniální, jako sprosté.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments