Středeční hlasování v Poslanecké sněmovně je neplatné

Zvýšení DPH, důchodová reforma… I přes šílené veletoče, které provedl Petr Nečas (a které jasněji odhalily jeho "charakter"), je dnešní hlasování Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR neplatné.

Strana LIDEM, která má tři členy ve vládě a celkem osm poslanců v Poslanecké sněmovně, nemá mandát ani od jednoho občana České republiky. Strana LIDEM se neúčastnila voleb v roce 2010 (protože vůbec neexistovala), stranu LIDEM nikdo nezná a nikdo nevolil.

Tato strana je tak malá, že že jde o pidistranu. Přitom rozhoduje o klíčových otázkách české společnosti, které nás ovlivní možná na desítky let (církevní restituce). Předsedkyně strany (která byla zvolena 68 hlasy a neměla protikandidáta), je dokonce vícepremiérkou České republiky!

Členové strany LIDEM jsou bývalými členy Věcí veřejných; jednoho dne si prostě řekli, že chtějí být spíše přicmrdávači vlády Petra Nečase, než aby zůstali ve straně, která dostala mandát v parlamentních volbách – tedy než aby zůstali ve Věcech veřejných. Tak vytvořili nejdřív jakési uskupení, kterému začali říkat "platforma". A ejhle, když si lidé nenápadně zvykli, že v Poslanecké sněmovně se motá jakási platforma, už tu máme stranu.

A to je sakra rozdíl, přátelé.

Pokud sledujete dění, které teď v české politice nastalo, možná si kladete tutéž otázku, jak já: smát se? Plakat?

O nejdůležitějších zákonech nám bez uzardění hlasují: nikým nevolená strana LIDEM, poslanec ODS pan Pekárek, odsouzený za korupci na šest let vězení, staronově zvolený předseda ODS Petr Nečas (který při hlasování ve své straně de-fakto neměl protikandidáta).

A pan Tluchoř a spol. se zklidnili, zmizeli ze scény a projevili se jako zbabělci, kteří jen hráli napínavou hru.

Převzato z blogu autorky na blog.idnes.cz

 

Stanův komentář: Středeční hlasování je dle mého názoru neplatné z jiného důvodu, zákony vrácené prezidentem je totiž předseda Poslanecké sněmovny povinen předložit Sněmovně k hlasování na nejbližší schůzi, nejdříve však 10 dnů od jeho doručení. Podávat pozměňovací návrhy není přípustné. (http://www.psp.cz) Obě tyto zásady byly vládními poslanci ve středu a ve čtvrtek porušeny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments