Svět je plnej Hitlerů…

…a Thatcherovejch, Stalinů i Kimů, kámo, věř mi, takový najdeš na každým rohu. Není co slavit, když umřou. Víš, co by se stalo, kdyby někdo cestoval časem a voddělal Hitlera, když byl ještě malej parchant? Nebo kdyby sejmul Maggie na pískovišti? Nic podstatnýho, kámo, nic podstatnýho. Přečti si Plechanova!

Tak třeba ten Hitler. Kdyby se narodil o patnáct let dřív nebo pozdějc, byl by to jen podprůměrněj frustrovanej rakouskej antisemitskej mazal a ani pes by po něm dnes neštěk’. Ale dějiny by se moc nezměnily, to mi věř. Jen v detailech. Dějiny vytvářej’ něco jako ohniska moci, takový důlky ve společenský struktuře, a různí Hitlerové a jiní zmrdi se kutálejí kolem a dřív nebo pozdějc nějakej zapadne na to správný místo a je to! Duch dějin je spokojenej a lidi umíraj’.


Jasně, nejsou jen blbý důlky, jsou i dobrý důlky a když do nich spadne vhodnej člověk, tak je pak slavnej jako dobrodinec lidstva nebo tak něco.


Když říkám, že takový existence jako Hitler jsou všude, nemyslím tím, že je to každej druhej. Ono bohatě stačí, když je to každej stotisící, jo, tak nějak to bude – každej stotisící. Tipuju, že se pro takovou věc hodí tak jeden z tisíce psychopatů. Nebo excentriků, rozhodně magorů. Co si sakra myslíš, že lidi jako Caesar, Napoleon, Lenin, Stalin, Churchill, Gándhí a Hitler byli? Divný existence. Magoři. Magoři na správným místě ve správnou chvíli! A Maggie taky, to dá rozum.


Koukám, že lidi teď buď slavěj’ nebo truchlej’, když dnes Maggie klepla pepka. Ale to je blbost, kámo, to je nepochopení toho, jak fungujou dějiny. Ten samej omyl jako u ruskejch anarchistů svýho času. Jsme to my sami, kdo ty pošuky přivolává jako Faust Mefista. Vytváříme ty důlky, ohniska… Bismarck to věděl, většina těch pošuků si myslí, že jsou nějak důležití, že by se to bez nich posralo, ale třeba Bismarck to věděl. Chytrej prevít, tenhle Bismarck! Myslím, že Maggie to nevěděla. Ta si o sobě myslela neskutečný věci, řek’ bych.


Víš, kdy přijde mír, kámo? Víš, kdy budeme mít pokoj od těchletěch existencí? Až přestaneme dělat ty důlky, až ti psychopati a pošuci nebudou mít kam zapadnout! To pak bude skutečná demokracie.


Proto je zbytečný někoho mocnýho oslavovat nebo proklínat, tím spíš když je mrtvej. Takovej člověk byl prostě přelsteněj Rozumem, jak říkal Hegel. Byl kolečkem v systému jako ty nebo já. Tak je nech spát a jestli věříš v nejakýho Boha, přej si, ať je vezme k sobě. Všechny. Hitlera, Stalina, Kimy, Cháveze, Maggie… Všechny. A taky všechny ty ostatní zmrdy, kteří do žádnejch důlků nezapadli. Svět nezlepšíš tím, že zabiješ budoucího Hitlera nebo Thatcherovou, protože svět je jich plnej, svět zlepšíš tím, když budeš bránit vytváření těch zpropadenejch ďolíků, jinak ne. Tak je nech spát.


Převzato z blogu autora Amor Vacui


Námět: hank

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments