Svět ruskýma očima 209

Přes Sýrii na Kavkaz

Vladislav Gulevič

 

Září 08, 2013

 

Intervence v Sýrii a rozšíření války na celý Blízký východ je předehrou k nástupu islamistů na jih Ruska. Pokud se podaří svrhnout Bašára Asada, potom se ke Spojeným státům připojí Katar, Saúdská Arábie a Gruzie. Na amerických stránkách Veterans Today bylo nedávno zveřejněno, že chemické zbraně použité v Sýrii protivládními povstalci byly dodány z Ústřední referenční laboratoře veřejného zdraví USA, která se nachází ve vesnici Alexejevka v okolí Tbilisi. Dodávku za kontroly Američanů zajistili turečtí specialisté.

 

Gruzínský ministr obrany uvedl, že otázka účasti Gruzie v konfliktu v Sýrii není projednávána, ale jeho tvrzení neodpovídá dřívějším prohlášením Tbilisi v syrské otázce a rovněž účasti gruzínských občanů ve válce v Sýrii na straně povstalců. Gruzie je patrně připravena prohlásit americký útok na Sýrii za projev demokracie, podobně jako tomu bylo při nočním napadení Cchinvali, kdy se prý jednalo o nastolení historické spravedlnosti.

 

V gangsterských bojůvkách z Gruzie na území Sýrie bojují Čečenci z údolí Pankisi. Jsou známa především dvě jména: Abu Umara Šišání (předák severokavkazského džamaatu) a emír Seifulla. Členy džamaatu jsou pravděpodobně nejméně z poloviny Čečenci, dále pak obyvatelé jiných republik Severního Kavkazu a Ázerbajdžánci. Pankisi se stalo rezervoárem bývalých čečenských bojovníků, kteří mají se svými gruzínskými protektory partnerské vztahy.

 

Před časem došlo v džamaatě k roztržce a Šišání vytlačil Seifulla a jeho bojovníky ze své bandy. Když se svět začal obávat vojenské agrese USA v Sýrii, začali se náhle vojenští velitelé bojovníků znepokojovat o osud civilistů a počali kárat své vojáky za krutosti na nich páchané. Chtěli tím dosáhnout autority. Předpokládá se, že Šišání stane v čele syrské ozbrojené opozice.

 

Teroristé ze Sýrie se dříve nebo později budou vracet do svých mateřských zemí, tedy i do Ruska. Dostaví se i se svými teroristickými návyky a s kontakty na teroristické organizace. Jejich geopolitické přesvědčení charakterizují nápisy na zdech domů, jako například "Dnes Sýrie, zítra Rusko"!

 

Destabilizace je schopna se ze Sýrie rozšířit na velký okruh zemí, zahrnujících i jih Ruska. Západ už dávno chápe, že pokus o rozvrat v Rusku je nejlépe organizovat z Kavkazu. Je známo, že velkou část severokavkazského předpolí bojůvek kontroluje přední spojenec USA, jímž je Rijád.

 

Islámský sunnitský radikalismus je schopen destabilizovat situaci na Krymu, na němž se v Sevastopolu nachází základna ruského loďstva. Krymští Tataři jsou sunnité. Saúdové se dávno snaží upevnit si postavení na Krymu tím, že investují do krymské ekonomiky, do saůdských medres přijímají krymskotatarskou mládež a platí budování nových mešit.

 

Západu umožňuje prosazovat v Eurasii geopolitické úkoly v ohromné míře spojenectví s islamismem. Tbilisi se dávno snaží oslabit přítomnost Ruska v černomořské oblasti. Je vhodné připomenout, že v srpnu 2008 sehrály lodě ruského černomořského námořnictva důležitou úlohu v donucení Gruzie k příměří.

 

Dnes je potřeba velice ostražitě sledovat průběh partie "Přes Sýrii – na Kavkaz"

 

Převzato z Fondsk.ru

 


***

 

 

Bašára Asada uznali nevinným

Září 19, 2013

 

Evropská media ujišťují – Bašár Asad nemá prsty v chemickém útoku na předměstí Damašku. Tato informace se objevila v jednom z předních německých vydání. Noviny se odvolávají na své zdroje ze služby národní bezpečnosti.

 

V poslední době stále více zemí zastává názor, že je syrský vůdce nevinný. Nikoliv jeho vojáci použili sarin proti civilnímu obyvatelstvu, toto sdělení očekávají od oficiální zprávy OSN. Generální sekretář OSN Pan Ki-Moon v nejbližší době oznámí výsledky prověrky expertů, která musí vnést světlo do problému, který je v centru pozornosti celého světa.

 

USA přes to všechno stojí na svém. Washington je přesvědčen, že jen cestou útoku na Sýrii je možno zastavit krveprolití. Avšak v této snaze má Bílý dům stále méně spojenců. Je to skutečně paradoxní – snažit se zarazit jednu válku zahájením druhé.

 

Převzato z Pravda.ru

 

***

 

 

11. září 2001: Zlo zrodilo zlo

Igor Bukker

 

Září 11, 2013

 

Přestože několik tisíc obětí zářijové tragedie v New Yorku je početně mnohem méně než bylo obětí atomové bomby v Hirošimě, dotkla se mnoha milionů lidí. Washington totiž využil tyto události a během dvanácti let zbraněmi prosadil své geopolitické ambice. Nová strategie USA odůvodňovaná zářijovými událostmi roku 2001 v New Yorku byla vypracována během následujících pěti let. Přitom bylo rychle zapomenuto na útok na samotný Pentagon. V této akci se ukázalo být mnoho nejasností. Už jen málo stačilo, aby svět poznal, že neexistovalo žádné letadlo s teroristy, ale že na Pentagon dopadla křídlatá střela. Nedošlo ani k žádnému dalšímu vyšetřování události.

 

Washington do celého světa vytruboval, že jej ohrožuje al-Kájda a vyslal svá vojska do Afghánistánu bojovat s Talibánem. Od Vietnamu  to není první válka, při níž je vražděno civilní obyvatelstvo svrchované země pro americké zájmy. Kvůli zajištění patřičné nálady Američanů byla obětována newyorská dvojčata a strach a nenávist způsobily přijetí pravidel hry amerických politiků.

 

Agresivitu Američanů ovlivňuje kromě politiky i náboženství. Francouzský filozof Baudrillard hodnotí americkou mentalitu tak, že jsou to nejen misionáři, ale i novokřtěnci. Uznávají křest, ale vyžadují i jeho opakování a teprve opakovaný křest má pro ně ten pravý význam. Američtí novokřtěnci jsou stejně jako všichni ostatní novokřtěnci fanatici, občas i agresivní. Ve jménu Posledního soudu jsou ochotni ničit a zabíjet.

 

Vzhledem k neomezené moci televize, která manipuluje skutečností, se rozhodlo vedení CNN nedávat důraz na ničení měst, mnohých objektů a hubení nevinných Afghánců. Důraz se klade na Talibánce, jejich živé štíty a to, že mají na svědomí smrt více než pěti tisíc lidí. Za připomenutí stojí i skutečnost, že západní tisk nazývá zabijáky z Čečenska partyzány, rebely nebo v nejhorším bojovníky. Odpůrcům Američanů se takto šetrných označení nedostává, a to ani v případě, že se staví proti al-Kájdě.

 

Podle jednoho ze spolupracovníků Washington Post nepředvádějí americké TV svým divákům záběry z ničení měst, sociálních domů nebo z misí Červeného kříže. Naopak ukazují vyhrožujícího bradáče, údajně bin Ládina, tupícího nevěrné a vyhrožujícího pomstou. To vzbuzovalo nelibost amerických vojáků a tehdejší poradkyně pro národní bezpečnost Riceová žádala ukončit vysílání nahrávek s bin Ládinem bez předchozí úpravy. Tuto strategii zvolili Američané několikrát. Tímto způsobem je možno přeskakovat od jednoho nepřítele ke druhému, aniž by politici zaznamenávali ztráty a aniž by se lidem cokoliv objasnilo. Nejprve dělají z al-Kájdy a jejího vůdce strašáka a potom podporují teroristy, kteří jsou nebezpeční pro celý svět včetně USA, aby se vrhli na Sýrii.

 

Politika USA, která manipuluje myšlením Američanů a ráda loví v kalných vodách, vyvolává takovou podrážděnost, že se vojensky slabé země skrytě mstí pomocí teroristických akcí a zajímáním amerických občanů jakožto rukojmích. Dlouhodobé následky tragedie v New Yorku jsou obrovské. Irák je rozvrácen, jeho lid USA nenávidí, v Tunisku jsou dosazeni pomocí sametové, avšak krvavé revoluce proameričtí politici, agrese proti Libyi vyvolala v této kdysi kvetoucí a na USA nezávislé zemi chaos a desítky tisíc obětí okupace Afghánistánu na dlouhou dobu zničilo tento stát. Dnes je na řadě Sýrie.

 

Zlo zrodilo ještě větší zlo. Autoři jsou ve Washingtonu.

 

Převzato z Pravda.ru

 

 

***

 

 

Rusko má hyperzvukovou raketu, ale letí jen po dobu jedné sekundy

Září 11, 2013

 

Ruský holding Vysokotočnyje komplexy slibuje, že v následujících dvou až třech letech bude mít konkretní výsledky v oboru hyperzvukových zbraní. Mezi tím oznámil generální ředitel společnosti Taktičeskoje raketnoje vooruženije, že je v Rusku hyperzvuková raketa již sestrojena, ale zatím letí jen jednu sekundu.

 

V Rusku se plánuje vybavit hyperzvukovými zbraněmi strategické bombardéry PAK DA, které jsou doposud v rozpracování. První vzorky PAK DA by měly dorazit do armády RF přibližně v roce 2020. Na programu rozvoje hyperzvuku bude vypracován odpovídající program státu, který je v zemi připravován již několik desetiletí a na němž se podílejí závody i některá pracoviště. Pro realizaci hyperzvukových technologií má být v nejbližších dnech založen holding.

 

Rozvoj hyperzvukových technologií bude založen na nových technologiích a na nových druzích paliva. Uplatní se vhodná aerodynamika, stavba motorů a palubní radioelektronika.

 

Vicepremiér Rogozin řekl, že "projekt hyperzvuku je možno přirovnat ve svém významu a podle případného vědecko-technického průlomu k sestrojení atomové bomby".

 

Převzato z News.mail.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments