Taky sociální reforma

Leden 20, 2012


Na vlastní uši jsem slyšel ministra Drábka, když tvrdil, že peněžní dávky pro invalidy zůstanou zachovány, jen se změní jejich distribuce, která se zjednoduší a zlevní (ostatně, mám dojem, že to říkal kterýsi čtvrtek u paní Jílkové, takže ho slyšelo dalších několik milionů lidí). Tento týden jsem se dozvěděl, že zdravotně postižení, žijící v ústavech ztratili nárok na příspěvek na mobilitu. Prakticky to znamená, že jim bylo znemožněno vyjet si mimo ústav. Budou tam izolováni tak, jak byli za minulého režimu.

Konečně, včera jsme se z televize dozvěděli, že pan Drábek vyplatil svým náměstkům a jiným podržtaškům štědré odměny, celkem více než 5 milionů korun (a to jen těm, o kterých byla v televizi řeč), prý za úspěšné zavedení sociální reformy. Představuje to příspěvek na mobilitu pro více než tisíc invalidů na celý letošní rok. Je vidět, že Drábek skutečně dovede šetřit na pravém místě a že jeho ministerstvo má správný název „sociální “.

A co na to jeho stranický šéf – knížepán? Jako obvykle nic, Drábkovo chování je pro pana Schwarzenberga zcela košer. A takového člověka bychom měli zvolit za prezidenta?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments