Tři globální lidové taškařice

http://rlv.zcache.com/global_destruction_poster-p228370035805115104856ct_152.jpg

Někdy je veseleji, než jindy.


Královská svatba

 

Již ve středověku bylo na většině králů nejdůležitější to, že se narodili, oženili a zemřeli. V moderní době přibyly rozvody, skandály a to je asi tak celá jejich užitná hodnota. Škrabálci píší kilometry nesmyslných článků, svatební suvenýry jdou na dračku a novomanželský polibek musí být pro velký úspěch opakován. Média celého světa, která tento cirkus rozmázla až do těch nejnemožnějších plátků a infantilních televizních kanálů se upřímně diví, kolik miliard lidí se svatbu zajímá. Nebylo však před ní úniku, přetékala z bulváru i televize, rádia i internetu a tak byl přičten prakticky každý.

 

Lid se má bavit a zapomenout.

 

Svatým snadno a rychle

 

Divný chlapík, nechal se po světě vozit na alegorickém voze, jako tanečnice samby při brazilském karnevalu, pánbíčka zapřáhl do politiky a vygeneroval šílené množství svatých. Ještě několik desítek let se bude církev z jeho řádění vzpamatovávat. A dokonce i po smrti si stihl zajistit mediální zájem. Jeho blesková beatifikace byla nefalšovaná lidová zábava, pěkně strakatá a mediálně vděčná. Nešlo uprchnout před blahoslaveným, vykukoval odevšad, chválen, vzýván a oslavován.

 

Lid se má bavit a zapomenout.

 

Zabili, zabili, chlapa z Arábie

 

Po deseti letech se Američané radují, i když ho vlci nepojedli, ani ptáci nerozklovali. Prý zabili Usamu, střelili ho hlavy, udělali rozbor DNA, zabalili do bílé plachty a v ten samý den ho hodili do moře. Člověk ani nemusí být velkým detektivem formátu Sherloka Holmese, aby konstatoval podivnou věc: zbavili se hlavního důkazu – totiž těla. Kdo nevěří ať tam běží, ale moc to nepomůže. Kanonizovaná pravda se mezi tím prohnala médii a nebylo před ní úniku. Vše ostatní je prý konspirační teorie. A Američané? Ti se mohou v klidu stáhnout z prohrané války v Afganistanu bez ztráty tváře, jak se sami domnívají a nejvyšší neameričan si může udělat zářez na pažbě. Alespoň jeden mediálně přijatelný výsledek nesmyslné války.

 

Lid se má bavit a zapomenout.

 

Raději zapomenout a nemyslet


Zapomenout, že se právě hroutí ekonomická moc Západu, Amerika nestíhá tisknout dolary a jih Evropy je prakticky v bankrotu. Ve Středomoří a Blízkém východě se nechystá jedna, ale hned několik válek a lejna uprchlíků rozkládají Schengenskou smlouvu, jeden z mála viditelných úspěchů EU. Benzín směřuje ke 40 Kč, dnešní puberťáci půjdou do důchodu v 71 letech a čeští politici překročili i ty nejbizarnější představitelné hranice pro korupci a aroganci.

 

Jako deja vu, i když zdánlivě všechno funguje stejně jako včera a předevčírem, je něco jinak. No, uvidíme.

 

Převzato z Nautila

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments