Kyperská odhalení – nic nového pod sluncem

Březen 31, 2013

Den poté, co se zjistilo, že mezi velkým počtem elitních Kypřanů (politiků a podnikatelů), jejichž půjčky byly odepsány velkými (nyní insolventními) bankami, byl bývalý kyperský prezident Vasiliou, se zdá, že špína je více zažraná, než se čekalo. ENETEnglish v poněkud šokujícím (a čistě náhodném) odhalení informuje, že kyperské noviny Haravdi tvrdí, že rodina současného prezidenta Nikose Anastasiadese převedla desítky milionů ze svých účtů u Laiki Bank do Londýna týden předtím, než byly vklady jeho lidu devastujícím způsobem ořezány.

Bylo to samozřejmě hlasitě popřeno a Anastasiades požadoval vyšetření těchto tvrzení; jsme si jisti, že vládou vybraná „nezávislá” komise bude stejně důkladná, jako protikarteloví vyšetřovatelé, kteří se zabývají LIBORgate. Včera jsme se zmínili o kyperských zákonech, upravujících držení zbraní, dnes je znova připomínáme.

Podle článku zveřejněného kyperskými novinami Haravgi vybrala společnost zastupující kyperského prezidenta Nikose Anastasiadese 12. a 13. března několik desítek milionů z Laiki Bank

Noviny Haravgi, které jsou orgánem postkomunistické strany AKEL, informovaly, že tři dny před schůzkou zemí eurozóny si tato společnost nechala proplatit pět směnek v hodnotě 21 milionů euro od Laiki Bank a poté tyto peníze převedla do Londýna.

Anastasiades v reakci na tato obvinění řekl: „Pokus očernit firmy nebo lidi spojené s mou rodinou … není nic jiného než pokus odvést pozornost lidu od těch, kteří jsou zodpovědni za to, že zavedli tuto zemi do úpadku.

Prezident dodal, že nikdo, včetně mě samého nebude vyňat z probíhajícího vyšetřování, jež bude hledat odpovědnost za zhroucení ekonomiky.

Anastasiades dodal, že na úterý svolává vyšetřovací výbor, na němž bude požadovat, aby se jeho členové zabývali tímto konkrétním případem se stejnou pozorností jako ve všech ostatních případech.

Dotyčná společnost rozhodně popřela tyto zprávy.

V Řecku byl minulý pátek zveřejněn seznam firem a politiků, jejichž půjčky byly odepsány bankami, jež jsou v centru kyperské krize. Seznam byl následně předán etickému výboru kyperského parlamentu. Seznam obsahuje jména politiků z kyperských největších politických stran (s výjimkou socialistické EDEK a Zelených).

Převzato ze Zero Hedge

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments