Ne, to není apríl!

Mívám ve zvyku, že hned po probuzení zapnu rádio. Člověk se doví, kolik kde nasněžilo, kolik aut se právě nabouralo, jak dlouho postojí čeští podnikatelé ve svých SUV v každodenních frontách.


Dnes je však svátek, pondělí modré, ze všech pondělí nejmodřejší, neb velikonoční. Chce to trochu optimismu, na Moravě 30 čísel sněhu, na Slovensku záplavy, tak co u nás, v Čechách? Nemusel jsem čekat dlouho a je to tady! Ode dneška nikdo, zdůrazněno NIKDO! nesmí prodat nebo pronajmout nemovitost bez toho, aby zaplatil nemalé výpalné skupině osob nalézajících se na jakémsi seznamu lidí s podivnou „kvalifikací“ úředních odhadců nákladů na vytápění. Pokuty jsou adekvátní očekávanému odporu majitelů rodinných domků, kteří si svého času sami postavili a po celý žívot ho za své, bez bývalých dotací na teplo v panelácích, vytápěli a kteří samozřejmě dokonale vědí, kolik je stojí rok od roku dražší zima. Žádné troškaření, pravila v rádiu jakási makléřka. U fyzických osob 100 000 a u právnických až 5 milionů Kč. Na první pohled dokonale v českém neúplatném parlamentu prolobbovaný zákon hodný mistrů solárních elektráren.

Důvody pro přijetí zákona o povinném „energetickém štítku“ jsou samozřejmě prudce humánní. Pánové odhadci tepelné potřeby, říkejme jim třeba tepláři (nezaměňovat s Templáři), měli velké obavy z toho, že by se nový majitel nebo nájemce nemusel dopředu dovědět od prodejce či pronajímatele, že bude muset v zimě topit! Čímž by mohla být ohrožena česká legendární poctivost trhu s nemovitostmi – a tomu se tepláři rozhodli nezištně zabránit. Dokonce investovali do celého procesu nejen svůj drahocenný, až dosud nezpoplatněný čas, ale i úspory.

Ono šikovně prostrčit takový prudce potřebný zákon trojkoaliční vládou a poté pro něj před parlamentními „čteními“ zajistit pro 101 hlasů nebo alespoň jednohlasou většinu při sníženém kvóru není nic levného. Nicméně idea, jak podojit majitele vlastní střechy nad hlavou, byla ekologicky zdůvodnitelná a šikovností teplářů i v zákonodárném spolku na Malé Straně též protlačena. Je známo, že kde nic není,ani smrt nebere. Po úžasném procesu zlodějských privatizací a likvidací, po stonásobném zdražení vody, desítinásobném u elektřiny, plynu a ještě víc u pevných paliv už není přiliš příležitostí pro další snadnou exploataci blížních, a tak se pozornost mafiánské vlády a lidí okolo ní soustředila na ty, kteří se už dávno, ještě za socialismu, museli sami a za své starat o to, aby jim nebyla v zimě zima, a dnes, když zestárli a ze svých penzí dokáží v zimě vytápět jen nezbytnou část svého domku, uvažují o jeho prodeji mladším a o svém skromnějším bydlení.

Ha! Tihle občánkové budou mít po ruce zajímavé částky. Tam je z čeho brát! A tak vznikl zákon asi tak humánní, jako je humanitární bombardování. Pokud ČSSD v té lumpárně jede, bylo by jim zapotřebí zdůraznit, že bez závazného  slibu, že vedle jiných též zruší zákon o štítcích, zorganizujeme zcela legální kampaň proti jejich volebnímu výsledku. Jde totiž o flagrantní porušení lidských práv a zákonné potvrzení práva několika darebáků ožebračovat lidi i za to, že se o své bydlení postarali sami a mají svou střechu nad hlavou.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments