Umlčování kritiků

Únor 20, 2012

 

http://word.world-citizenship.org/wp-content/uploads/2008/02/paul_craig_roberts2_jpg80.jpg

 

FBI v roce 2010 přepadlo domy mírových aktivistů v několika státech a zabavilo jejich osobní majetek v kauze, kterou FBI – hlavní zákulisní organizátor falešných „teroristických spiknutí“ – nazval vyšetřováním „aktivit zabývajících se materiální podporou terorismu“.

Protiváleční demonstranti byli předvoláni a přinuceni vypovídat před velkou porotou poté, co státní zástupci začali tuto kauzu stavět tak, že odpor proti washingtonským válkám představuje podporu a krytí teroristů. Cílem těchto zátahů a obvinění před velkou porotou byla paralyzace protiválečného hnutí.

Minulý týden byli jedním rázem odstranění z mainstreamových médií dva poslední zbvající kritici washingtonského a telavivského imperialismu. Televizní stanice TV Fox zrušila populární program soudce Napolitana „Freedom Watch“ a Pat Buchanan byl vyhozen z MSNBC. Oba tito intelektuálové měli širokou podporu a byli oceňováni pro svoji upřímnost a otevřenost.

Mnozí mají podezření, že izraelská lobby využívá svůj vliv u zadavatelů televizní reklamy, aby umlčela kritiky úsilí izraelské vlády, která se snaží zavést Washington do války s Íránem. Bez ohledu na tato podezření máme před sebou ten následek, že mainstramová média teď znějí naprosto jednotně. Američané tak mohou slyšet jednohlasné poselství, a je jím propaganda. Rozdílnost v názorech je tolerována jen v takových otázkách, jako zda by měla být ze zaměstnaneckého zdravotního pojištění proplácena antikoncepce. Ústavní práva byla nahrazena právem na bezplatný kondom.

Západní média démonizují ty, na něž Washington ukáže prstem. Celé cisterny lží jsou vylévány na ospravedlnění nepokryté agrese Washingtonu: Tálibán se sjednotil s al-Kájdou, Sadám Hussajn má zbraně hromadného ničení, Kaddáfí je terorista, a co je ještě horší, zásobuje své vojáky viagrou, aby mohli masové znásilňovat libyjské ženy.

President Obama a členové Kongresu společně s Tel Avivem nadále tvrdí, že Írán vyrábí jaderné zbraně, navzdory opačnému veřejnému prohlášení amerického ministra obrany Leona Panetty i Národní zpravodajské prognózy CIA (National Intelligence Estimate). Podle zpráv v tisku řekl 16. února šéf Pentagonu Leon Panetta členům Sněmovny reprezentantů, že „Teherán neučinil rozhodnutí pokračovat ve vývoji jaderných zbraní.“ 

Pro Washington však fakta nic neznamenají. Záleží pouze na hmotných zájmech mocných zájmových skupin.

Americké ministerstvo Pravdy dělí v tuto chvíli svůj čas na lhaní o Íránu a lhaní o Sýrii. Nedávno byly nějaké výbuchy ve vzdáleném Thajsku – a byl z nich obviněn Írán. Loni v říjnu FBI oznámila, že odkryla íránské spiknutí, při němž byl podplacen obchodník s ojetými auty, aby najal mexický drogový gang k zabití saúdského velvyslance v USA. Ti idioti v Bílém domě veřejně tvrdili, že věří takovému neuvěřitelnému spiknutí a prohlásili, že mají „silné důkazy“, přitom žádné důkazy dosud nebyly zveřejněny. Cílem oznámení neexistujícího spiknutí bylo ospravedlnit Obamovy sankce, jež vyústily v embargo – válečný akt proti Íránu – kvůli rozvoji jaderné energie.

Írán ma jako signatář smlouvy o nešíření jaderných zbraní právo na rozvoj jaderné energie. Inspektoři MAAE jsou trvale v Íránu a nehlásí žádné zneužívání jaderného materiálu ve zbrojních programech.

Jinými slovy, podle zpráv MAAE, Národního zpravodajského odhadu i současného ministra obrany neexistuje žádný důkaz o tom, že Írán má jaderné zbraně nebo je vyvíjí. Přesto Obama zavedl nelegální sankce proti Íránu a pokračuje v hrozbách vojenským útokem na Írán na základě obvinění, jež odporují všem známým důkazům.

Jak se taková věc může stát? Může se to stát, protože tady už není Helen Thomasová, která byla také zlikvidována izraelskou lobby, když položila jako členka tiskového oddělení Bílého domu presidentu Obamovi otázku, proč uvaluje válečné sankce na Írán, když jeho vlastní CIA i jeho vlastní ministr obrany společně s MAAE hlásí, že pro takové sankce neexistuje žádný podklad.

Představa, že Spojené státy, které nemají žádný svobodný tisk, jenž by byl „hlídacím psem demokracie“, jsou demokracií, je k smíchu. Média se však nesmějí. Lžou. Stejně tak jako vláda, i americká mainstreamová média pokaždé, když otevřou pusu, nebo napíšou jedno jediné slovo, tak lžou. Ovšem, vždyť jejich korporátní vládci platí svým zaměstnancům za to, aby lhali. To je jejich práce. Řekněte pravdu, a jste na smetišti dějin, jako Buchanan, Napolitano a Helen Thomasová.

To, čemu Ministerstvo pravdy říká „mírumilovní protestující brutálně napadení Assadovou armádou“, jsou ve skutečnosti Washingtonem vyzbrojení a financovaní povstalci. Washington rozdmýchal civilní válku. Washington tvrdí, že jeho záměrem je ochrana utlačovaného a týraného lidu od Assada, stejně tak jako Washington zachránil utlačovaný a týraný libyjský lid od Kaddáfího. Dnes je „osvobozená“ Libye pouhou skořápkou té předchozí, která sama sebe terorizuje potyčkami milicí. Kvůli Obamovi byla zničena další země.

Zprávy o zvěrstvech spáchaných armádou na syrských civilistech by mohly být pravdivé, ale tyto zprávy přicházejí od povstalců, kteří touží po intervenci Západu, jež by jim pomohla ovládnout tuto zemi. Navíc, jak se tyto civilní oběti liší od těch, které utrpěli bahrajnští civilisté od Spojenými státy podporované bahrajnské vlády a armády, která navíc byla posílena saúdskoarabskými vojáky? Neexistují žádné protesty západního tisku proti tomu, že Washington nevidí zvěrstva na civilistech, způsobená jejich loutkovými státy.

Jak se syrská zvěrstva, pokud jsou opravdová, liší od washingtonských zvěrstev v Afghánistánu, Iráku, Pákistánu, Jemenu, Libyi, Somálsku, Abú Ghrajbu, věznici Guantánamo a tajných věznic CIA? Proč mlčí americké Ministerstvo pravdy o tomto masivním a bezprecedentním porušování lidských práv?

Nezapomeňte také na zprávy o srbských zvěrstvech v Kosovu, které Washington a Německo použily kdysi k ospravedlnění bombardování srbských civilistů letadly USA a NATO, včetně čínského konzulátu, což bylo poté vysvětleno jako pouhé další kolaterální ztráty. Nyní, o 13 let později, ukázal přední německý televizní program, že fotografie, které podnítily kampaň proti zvěrstvům, byly hrubě zkresleny, nebyly to fotografie zvěrstev ze strany Srbů, ale albánských separatistů zabitých při přestřelce mezi Albánci a Srby. Srbské oběti nebyly ukázány. http://www.freenations.freeuk.com/news-2012-02-19.html

Problém, kterému čelí pravda, je ten, že západní média neustále lžou. Ve vzácných případech, kdy jsou lži korigovány, je to vždy dlouho po dané události, takže zločiny umožněné sdělovacími prostředky už byly završeny.

Washington nastavil svoji loutku pro Sýrii – Arabskou ligu – tak, aby Sýrii izoloval od sobě blízkých zemí, což je to nejlepší pro napadení Sýrie. Assad předešel washingtonskému plánu na zničení Sýrie tím, že na 26. února vyhlásil celostátní referendum o ustavení nové ústavy, která by umožnila rozšířit vyhlídky na účast ve vládě i na ty, co nejsou členy Assadovy strany BAAS.

Mohlo by se zdát, že pokud by Washington a jeho Ministerstvo pravdy opravdu chtěly v Sýrii demokracii, Washington se postaví za toto gesto dobré vůle vládnoucí strany a podpoří toto referendum. Washington však nechce demokratickou syrskou vládu. Washington chce loutkový stát. Washingtonská reakce je taková, že podlý Assad přechytračil Washington tím, že udělal kroky k syrské demokracii ještě předtím, než se Washingtonu podaří zničit Sýrii a instalovat tam svoji loutku.

Podívejme se na Obamovu reakci na Assadův posun směrem k demokracii: „Je to vlastně docela k smíchu – je to výsměch syrské revoluci,“ řekl reportérům na palubě Air Force One mluvčí Bílého domu Jay Carney.

Obama, neokonzervativci i Tel Aviv jsou opravdu nasraní. Pokud Washington a Tel Aviv přijdou na to, jak obejít Rusko a Čínu, a svrhnout Assada, nechají ho odsoudit jako válečného zločince za to, že navrhoval demokratické referendum.

Assad byl očním lékařem v Anglii, dokud mu nezemřel otec, a on byl povolán zpátky, aby stál v čele vlády, která se dostala do problémů. Washington a Tel Aviv démonizoval Assada za to, že odmítá být jejich loutkou. Dalším bolavým místem je ruská námořní základna v Tartúsu. Washington se zoufale snaží vypudit Rusy z jejich jediné středomořské základny, aby se Středozemní moře mohlo stát americkým jezerem. Washington, indoktrinovaný neokonskou vizí světového imperia, chce své vlastní Mare nostrum.

Pokud by ještě existoval Sovětský svaz, byly by washingtonské plány týkající se Tartúsu sebevražedné. Rusko je však politicky a vojensky slabší než Sovětský svaz. Washington infiltroval Rusko nevládními organizacemi, které pracují proti ruským zájmům a které naruší nadcházející volby. Washingtonem financované „barevné revoluce“ navíc přeměnily bývalé ustavující součásti Sovětského svazu na jeho loutkové státy. Washington neočekává, že by Rusko, zbavené komunistické ideologie, zmáčklo jaderný knoflík. Rusko je tedy k mání.

Čína je mnohem složitější problém. Washingtonským plánem je odříznout Čínu od nezávislých zdrojů energie. Čínské ropné investice ve východní Libyi jsou ten důvod, proč byl svržen Kaddáfí a ropa je jedním z hlavních důvodů, proč se Washington zaměřil na Írán. Čína má velké ropné investice v Íránu a získává z něj 20 % své spotřeby. Odříznutím Íránu nebo jeho převodem na loutkový stát Washingtonu se zařízne 20 % čínské ekonomiky.

Rusko a Čína jsou nechápaví žáci. Když však Washington a jeho loutky z NATO zneužily rezoluce OSN o „bezletových zónách“ v Libyi, porušily tuto rezoluci OSN a přeměnily vše v ozbrojenou vojenskou agresi proti libyjským ozbrojeným silám, které měly plné právo potlačit povstání sponzorované CIA, dostaly Rusko a Čína konečně jasné poselství, že Washingtonu nelze věřit.

Tentokrát Rusko a Čína do washingtonské pasti nespadly. Vetovaly vojenský útok na Sýrii v Radě bezpečnosti OSN. A teď se Washington a Tel Aviv (není vždy jasné, kdo je ta loutka a kdo je loutkovodič) musí rozhodnout, zda chtějí tváří v tvář ruskému a čínskému odporu pokračovat ve svém jednání.

Pro Washington se znásobila rizika. Pokud bude pokračovat, bude to vzkaz Rusku a Číně, že po Íránu budou právě oni těmi dalšími na řadě. A proto budou Rusko a Čína, obě země dobře vyzbrojené jadernými zbraněmi, pravěpodobně pevnější v kramflecích, co se týče nepřekročitelné linie týkající se Íránu. Pokud váleční štváči ve Washingtonu a Tel Avivu s žílami naběhlými neskonalou pýchou a arogancí opět převálcují ruský a čínský odpor, vzroste riziko nebezpečné konfrontace.

Proč americká média nevznášejí otázky týkající se těchto rizik? Stojí za to vyhodit do vzduchu celý svět kvůli tomu, aby se zabránilo tomu, že Írán bude mít program jaderné energie nebo dokonce jadernou zbraň? Myslí si Washington, že Čína netuší, že Washington míří na její zásobování energií? Myslí si Washington, že Rusko netuší, že je obklopeno nepřátelskými vojenskými základnami?

Komu slouží nekonečné války Washingtonu za biliony dolarů? Rozhodně ne zájmům 50 milionů Američanů, kteří nemají přístup ke zdravotní péči, ani jednomu a půl milionu amerických dětí, které jsou bez domova, žijí v autech, zanedbaných motelových pokojích, stanových městech a kanalizačním potrubí pod Las Vegas, zatímco ohromné množství veřejných prostředků je používáno k záchraně bank a promrháno v hegemonických válkách. http://www.YouTube.com/Watch?v=suJCvkazrTc

Spojené státy nemají žádný nezávislý tisk a média. Má presstitutky placené za lži, které říkají. Americká vláda při dosahování svých nemorální cílů získala status nejvíce zkorumpované vlády v dějinách lidstva. Přesto Obama mluví, jako by Washington byl morálním vzorem pro lidstvo.

Vláda USA nezastupuje Američany. Zastupuje několik zájmových skupin a cizí mocnost. Občané USA se prostě nepočítají, rozhodně se také nepočítají Afghánci, Iráčané, Libyjci, Somálci, Jemenci a Pákistánci. Washington považuje pravdu, spravedlnost a soucit za směšné hodnoty. Peníze, moc a hegemonie jsou tím, co ve Washingtonu, v tomto městě na vrcholu, světle národů, příkladu pro svět, počítá.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments