V Káhiře i o Prahu?
Podle dobře informovaných zdrojů už z Egypta ve svých soukromých tryskáčích utekla drtivá většina místních oligarchů. O tom, zda si s sebou na cestu vzali i nějakou tu tunu zlata z centrální banky, jak to udělal tuniský diktátor Ben Ali, jejich předchůdce na útěku, nemáme dosud informace, dá se však s velkou pravděpodobností předpokládat, že ani Husní Mubarak, pokud bude přinucen k útěku a nebude „svým lidem“ dopaden a zlynčován, neodjede z Egypta s prázdnou.

Útěk spojený s loupeží státního majetku není u svržených diktátorů nic nového a překvapivého. Nové a překvapivé na vývoji v Egyptě je to, že Mubarakův režim ve spolupráci s americkými a britskými společnostmi odpojil internet a mobilní sítě. A když si uvědomíme, že bez internetu a mobilního telefonu se dnes drtivá většina lidí nedostane ke svým penězům, měli bychom začít uvažovat o tom, jestli mít své peníze na běžných účtech v bankách. A protože ani papírové bankovky v matracích nepatří k těm nejosvědčenějším řešením, bude každá rada v tomto směru drahá.

P. S. Teď právě slyším za oknem hlášení místního rozhlasu, že do našeho městečka přijela firma, která od občanů vykupuje zlato.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments