V Praze a Brně se bude konat Světový týden za mír a nenásilí

V Praze, 25. října – Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí, která v roce 2009 iniciovala Světový pochod za mír a nenásilí, letos navazuje celosvětovou kampaní – série diskusních večerů, přednášek, koncertů, výstav a workshopů bude probíhat od 7. do 13. listopadu v Praze a Brně pod jednotící hlavičkou Světový týden za mír a nenásilí.

Světový pochod trval tři měsíce, jak postupně procházel všemi zeměmi, zatímco letos vše koncentrujeme do sedmi dnů od 7. a 13. listopadu. Světový týden je tedy nová koncepce, kterou ale zamýšlíme udržet i do dalších let.“ vysvětluje Tomáš Vokoun z Brněnské skupiny Světa bez válek. „V Brně program sestává především z přednáškových večerů prokládaných živou hudbou, které budou zdarma přístupné veřejnosti. Jedním z našich cílů je také získat nové členy“, doplňuje Vokoun.

Mírový týden v České republice se letos soustředí na palčivá témata, jako jsou jaderné zbraně, rasismus, xenofobie, terorismus nebo investice do zbrojení. Svojí přednáškou přispěje celá řada akademiků, ale slovo dostanou také známé osobnosti občanských iniciativ, například Jakub Patočka, šéfredaktor Deníku referendum, nebo Jan Bednář, jeden z hlavních organizátorů protestu proti radaru.

Po úspěchu Světového pochodu jsme chtěli udělat opět něco mezinárodního, tentokrát s důrazem na možnost zapojení dalších organizací nebo skupin ve svých lokalitách. Poskytujeme podporu všem od občanských sdružení přes školy až po aktivní jednotlivce, kteří chtějí uspořádat tematicky odpovídající akci ve svém městě nebo třeba v rámci svého zájmového spolku“, komentuje letošní kampaň Jana Jedličková z pražského teamu Světa bez válek a dodává: „V Praze pořádáme odpolední workshopy k jednotlivým tématům, na kterých se přímo seznámíme s novými lidmi. Záměrem je vznik aktivních skupin, které se budou danými oblastmi dlouhodobě zabývat“.

Aktualizovaný program Světového týdne za mír a nenásilí najdete na webových stránkách organizace Svět bez válek a násilí: www.svetbezvalek.cz.


Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí působí od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě. V roce 2009 iniciovala první Světový pochod za mír a nenásilí – mezinárodní projekt, k němuž se připojily tisíce organizací, institucí, osobností a politiků z téměř stovky zemí. V České republice navazuje na činnost hnutí Nenásilí, které vešlo do povědomí především kampaní proti radaru.

Kontakt Praha:

Jana Jedličková, tel. 755 856 879, jana@svetbezvalek.cz

Táňa Bednářová, tel. 604 983 875


Kontakt Brno:

Tomáš Vokoun, tel. 724 256 985, brno@svetbezvalek.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments