Zacpěte si uši

Říjen 31, 2011


Jedním z projevů úpadku politické kultury může být i skutečnost, že mluvu šlechtice už pomalu nelze rozpoznat od řečí jeho pacholka. Miroslav Kalousek je svými neurvalými a vulgárními projevy celkem znám. Zdá se však, že nejde pouze o rys jeho osobnosti, ale infekční chorobu, jíž je hostitelem.


Po dlouhodobém pobytu v přítomnosti bacilonosiče se hnisavou fekalblabolitidou nakazil i předseda Schwarzenberg, což je nepříjemné. Jednak jde o osobu vyššího věku, což komplikuje každou léčbu a snižuje vyhlídky na její dobrý výsledek, hlavně však kdysi platil za noblesního pána, jehož domovem i dílnou je diplomacie. A jenž by se – mimochodem – rád stal příštím presidentem republiky. Pravda, ani dříve knížepán nešel pro říznější slovo daleko, ale v jeho jinak způsobně starosvětské, a celkově těžko srozumitelné, češtině většinou vytvářelo vcelku milý kontrapunkt. Nyní však už není rozhovoru, v němž by alespoň na nějaké to menší „lejno a sraní“ nedošlo.


Člověk nemusí být přehnaně upjatý, aby mu to připadalo silně obtěžující a nehodné řečnka.


Naposledy v rozhovoru pro Lidové noviny (LN 29. 10. 2011) správně vytýká ODS a předsedovi vlády náhlou přilnavost k referendu, a sice ve věci vstupu ČR do eurozóny. Jde o budoucnost natolik vzdálenou a mlhavou, že zatím není důvod o ní vážně mluvit, pokud se ovšem nutně nepotřebujete zalíbit spolustraníkům a spoluobčanům. Účelovost kongresového prohlášení čouhá do všech stran. Možná až přes hranice! Schwarzenberg, který jednání ODS označil za „prdel vystrčenou na sousedy“ zde varuje, že Němci si podobné partajní úlety budou dlouhá léta pamatovat.


Ve stejném interview sám názorně předvádí, jak má takový vzkaz na úrovni vypadat, to když velmi citlivě peskuje italskou vládu: „…má vinu, že nezaváděla reformy. Berlusconi bohužel – zacpěte si uši – …“ (obrací se ke své podřízené) „tu dobu prošoustal, místo aby ji využil na reformy.“


Člověk nemusí být vůbec úzkoprsý, aby nad takovým vyjádřením zíral.

A usilovně přemýšlel, zda je podobná kritika zahraniční politiky z úst ministra obvyklá a únosná…


Třeba jde o ustálený, běžnému pozorovateli neznámý, diplomatický obrat.

Třeba Italové zavřou oči (a zacpou si uši). Nebo mají horší tlumočníky a kratší paměť než Němci.

Třeba toto hodnocení známého sexuálního chvastouna Berlusconiho jen potěší.

Třeba už příští bunga-bunga party na jeho pozvání Schwarzenberg proklimbá osobně.


Ale třeba jsou rozumy českých politiků stejně nezajímavé pro Itálii jako i pro Něměcko.

Kdoví?!?


http://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/schwarzenberg-tricata-leta-to-sice-jeste-nejsou-ale-7717.html


Převzato z blogu autora

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments