V kauze Julínka tlačí premiér surově na policii

Už jednou vytáhl premiér do boje proti potíráni zločinu v naší republice výhrůžnými slovy, že to nebudou policejní plukovníci, kteří budou rozhodovat o tom, co se u nás bude či nebude dít. Událo se to, tuším, ve věci nákupu letadel Casa, padl pak policejní prezident Lessy a ještě kdosi další, a národ měl řadu týdnů a měsíců co dělat, aby se z faktu, že nejvyšší výkonný představitel státu nestojí nepoddajně na straně lidí, starajicích se o dodržování spravedlnosti a pořádku ve státě, ale jde naopak co nejurvaleji proti nim, aspoň částečně vzpamatoval.

Hledal a možná i nalézal útěchu v naději, že podobný úlet je už v budoucnosti stěží představitelný, že už zkrátka takové hrůzy bylo dost – a takto se stačil zklidňovat až do pátečního večera 26. dubna, kdy při sledování Událostí na ČT zjistil, že hrůza přetrvává a že se z premiérova úřadu bude nejspíš snášet ještě hojněji než dosud. V pojednávaném pořadu totiž napadl premiér Nečas naši policii znovu. Tentokrát za to, že si dovolila zahájit šetření proti někdejšímu ministru zdravotnictví, dnes premiérově poradci ve zdravotnických otázkách – a zřejmě tedy i jeho dobrému kamarádovi Julínkovi – za to, že státní leteckou záchrannou službu převedl v době svého ministrování na dvě soukromé společnosti, čímž státní pokladně způsobil ztrátu ve výši necelých 800 milionů.

Když jeden ztratí, druhý získá – a tím druhým byly podle zjištění policie ony dvě soukromé společnosti, z nichž jedna z vděčnosti k Julínkově činu darovala jeho straně 200 000 kč. Je to všechno absurdní nesmysl, bude to policejní blamáž, jaká tady ještě nebyla, horlil náš premiér, aniž by byl – či vůbec mohl být – seznámen se všemi konkrétními nálezy a zjištěními, které policii k Julínkově stíháni bezesporu vedly – a bez nichž by se logicky (to každý kromě premiéra chápe), neodvážila Julínkovo stíhání vůbec zahajovat. Jestliže však premiér mluví zásadně jinak, než smyšlí střízlivě přemýšlející občané, nelze v tom nevidět nic jiného než otevřenou premiérovu snahu nejvyšší policejní představitele zastrašit, ovlivnit ministra Kubiceho, aby směrem k nim energicky konal a aby tak aféře premiérova dobrého kumpána Julínka všichni společně pomohli minimálně dva metry pod zem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments