V průzkumném hlasování vyhraje sázka na Rona Paula
Únor 12, 2011

Nabízím celkem bezpečnou sázku: Ron Paul vyhraje sobotní hlasování o výběru konzervativních kandidátů (Pozn.překl.: Průzkumné hlasování na CPAC tradičně slouží jako barometr názorů konzervativců. Během konference účastníci vyplňují průzkumný dotazník s otázkami k řadě problémů. Důležitou součástí je vyhodnocení možných konzervativních kandidátů do presidentských voleb, které je bráno jako důležitý doklad konzervativních stanovisek.) do presidentských voleb na CPAC. (Pozn.překl.: Conservative Political Action Conference (CPAC) je každoroční politická konference konzervativních aktivistů a politiků z celých Spojených Států.) Přinejmenším však skončí lépe než mnoho známějších a lépe financovaných republikánských kandidátů. 

Proč? Texaský kongresman a presidentský kandidát z roku 2008 vyhraje téměř vždy. Zatímco jeho horliví stoupenci nejsou dostatečně početní, aby vyhráli skutečné presidentské primárky na volebním sjezdu, ovládají tento neoficiální výběr a rozhodli se, že tímto způsobem vyšlou významný signál. O co jde: Paulovy síly se již organizují na červnovou republikánskou konferenci a na obdobná přípravná hlasování v rámci oslav stého výročí od narození Ronalda Reagana i tradičního přípravného hlasování v srpnu v Iowě.

“V roce 2007, kdy média totálně ignorovala kandidaturu Rona Paula, jsme si uvědomili, že přípravná hlasování jsou to, co můžeme vyhrát, a jsou tedy jedinou cestou, jak přitáhnout pozornost medií na Rona Paula,“ říká Brandon Yates, aktivista, který stál za hlasováními o Ronu Paulovi od roku 2007.

Samozřejmě, že Paulova základní organizace nabízí pomocnou ruku. Letos si Paulova oficiální Kampaň za svobodu  rezervovala balík vstupenek na CPAC a požádala Paulovy podporovatele, aby se zúčastnili. Jsou v místě CPAC už od úterka, kdy začali rozdávat letáky a nálepky „Kampaň za svobodu“ pod heslem „Dáváme svobodu zadarmo“. 

Ale z této kampaně se neplatí za vstupenky na CPAC. Jejich úsilí je doplňováno – a překračováno – tvrdým jádrem mladých příznivců, kteří využívají internet, aby se organizovali, podporovali a položili základy pro úspěch v přípravných hlasováních.
Podporovatelé Paula jsou až fanatičtí, co se týče přípravných hlasování, a mají jediný cíl – získat pozornost medií ve snaze představit Rona Paula jako schůdného kandidáta do presidentských voleb.

“Je mým cílem dát všem na vědomí, že právě on může presidentské volby v roce 2012 vyhrát. Lidé ho mají rádi, ale když si uvědomí, že je seriozním a reálným kandidátem, dají mu své hlasy. Vyhrát přípravná hlasování je dobrá cesta, jak to dát najevo“, říká sedmadvacetiletý Paulův podporovatel Alan Brown, který patří do jeho fóra na sociálních sítích.

Je to cíl, který podporuje i samotný kandidát. „Říkám svým podporovatelům, jděte do medií! Myslete na to, abychom měli vliv v mediích“, řekl Paul v telefonickém interview našim webovým stránkám POLITICO.

Výsledek úsilí v loňských přípravných hlasováních hovoří sám za sebe. Paul vyhrál hlasování na CPAC 2010 a skončil druhý za bývalým massachusettským guvernérem Mittem Romneym v hlasování na  Jižní republikánské konferenci v roce 2010 – a to o jediný hlas. Rovněž skončil druhý v předběžném lednovém průzkumu názorů republikánů, pořádaném televizní a rozhlasovou stanicí WMUR/ABC News v New Hampshire. 

Během presidentských voleb v roce 2008 vyhrál Ron Paul předběžná hlasování v deseti státech. Ve skutečných primárkách se jen výjimečně dostal na dvojciferné výsledky, ale v předběžných volbách vyhrával výrazně – na příklad v arizonských primárkách dostal jen 4 procenta, ale v předběžném hlasování v hlavním městě Arizony Phoenixu dostal 80 % hlasů.

 

Pozn. překl.: Autorka měla ve své prognóze pravdu. Ron Paul výrazně vyhrál, jak dokazuje výsledek hlasování na připojeném obrázku. Dobré je si všimnout i neúspěchu Palinové, která je našimi novinářskými komsomolci asi zbytečně adorována.


Převzato z Politico


Překlad: onlooker

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments