V televizi bylo, že prý pan Bárta rád hraje šachy

"Tak nám, pane Švejku, právě mladá Kvačková rozštípla Veverky", řekla by soudobá paní Müllerová dnešnímu českému Švejkovi. Jenže, co když je to všechno vlastně trochu jinak?


Především je nutno si přiznat, že tato vláda skončí. Zrozenec mádlo-issovských voleb dostává poslední demonstrativní rány z milosti od protestujících občanů a rovněž i sám se opakovaně a sebevražedně rozbíhá hlavou proti zdi kriminální ideologie deformního rozkrádání státu, soustavného zbídačování občanů a utěšeně kvetoucí všeobecné korupce. Agonie české pravicové politiky právě začala.


Soudní moc si brání poslední zbytky své vážnosti a vynáší rozsudky, sahající až k hranici zákazu výkonu poslaneckých mandátů obžalovaných. Policie a justice, které by měly být na politickém soupeření nezávislé, si najednou uvědomují, že jsou na nejlepší cestě ke stejnému rozvalu, v jakém se již nachází moc exekutivní a zákonodárná. Je to logické. Moc policejní a soudní totiž musí stíhat a soudit jen podle při-po-slepovaných dnešních zákonů, prohlasovaných poslanci, které kdysi národ jakýmsi nedopatřením zvolil – a nyní jimi již jen opovrhuje.


Nečas, Kalousek a jejich boys měli nepochybně od samého začátku politické zadání, co bude jejich povinností. Že to zadání nebylo na billboardech, ale bylo skrytě a jednoznačně zformulováno světskými a církevními kmotry, a nikoliv voličským lidem, to je už také dávno jasné. Kmotři, kteří do likvidace sociálního státu a zničení jeho demokratického systému příliš mnoho investovali, však nyní chtějí vejvar a nejsou spokojeni. Přítok peněz ze státní kasy se totiž nějak zpomalil.


Diletantští vládní a parlamentní pravicoví mouřenínové od začátku vědí, že pokud práci neodvedou dobře, tak nebude odměna. Ministři, poslanci a další vyšší straníci jsou nyní uprostřed volebního období a prakticky všichni mají na krku obrovské osobní hypotéky a dluhy. Když je ze státních gáží a odkloněných "požitků" včas nesplatí, tak spadnou do dluhových pastí bankám a jejich kmotrům. Kmotrům, co jim až dosud příliš mnoho darovali i příliš mnoho půjčovali. Nehledě na zlost jiných dalších kmotrů, kteří se k zisku zatím ještě nedostali a kteří by také rádi zkrátka nepřišli.


Ano, všichni ti boys vědí, že je nyní nutné mít hroší kůži a do nekonečna alespoň mediálně troubit přihlouplé fráze o jakémsi tajemném "politickém zneužívání" údajně naivních odborářských a občanských demonstrantů zrádnou a zákeřnou levicí. A tak alespoň ti vládní hoši pilně najímají a zoufale platí (pochopitelně zatím ze státního) vybraným politickým Vandasům, zifčákovským Ponertům a žurnalistickým českým Goebbelsům, kteří ve veřejnoprávních mediích vymýšlí, jestli těch tisíců lidí na Václaváku bylo jen 80 nebo "o trochu víc" a jestli ta přímá demokracie je v ČR vůbec realizovatelná, proč údajně není, a proč, když už je to třeba, nemůže být například běžně uzákoněno referendum k odvolatelnosti politiků. Návrhy ODS na pouze "konzultativní" referenda jsou pak už vůbec jen pro smích.


Co tedy vůbec mohou ještě dál dělat? Poznali, že už je tak zle, že strašení Řeckem a vyhrožování návratem bolševika nezabírá. Že majetkové, náboženské, etnické a národnostní rozeštvávání obyvatel také nepřineslo ten žádoucí efekt. Že zbídačování střední a nižší sociální třídy – lidi k odporu proti politické pravici naopak sjednotilo. Posledním pokusem tedy bylo odvést pozornost davu ke kauze ztrestání Bártovy někdejší ministerské vzpoury a justiční oběť hloupě zákeřného korupčníka Škárky. A výsledek? Nepochybně tučný výdělek pro advokáty, flastr natvrdo pro Škárku za lhaní u soudu – a jedna zcela znemožněná blondýna Kristýna. Víc nic.


Pravda, ten napoleonský Vít Bárta .. ano jistě … stranu VV vždy vedl jako firmu. Ale co teď s ním? Má zřejmě v šuplíku nejen další nahrávky a další kompro-materiály, ale jistě má i zkopírovány různé citlivé databáze ještě z dob působení Johna a Moroze na ministerstvu vnitra. Bárta také dobře ví, že rozštěpením VV zažene Nečase do pozice premiéra cca "stojedničkové" vlády, přičemž bude zcela jedno, který ze dvou nespolehlivých "klubů" VV si pak Nečas nuceně vybere. Bárta ostatně také dobře ví, že Nečas nechat padnout vládu bez dovolení kmotrů nesmí.


A tak právě Bárta – zásluhou Mrs. Peake/Kvačkové – teď získal tak obrovský vydírací potenciál paradoxně zmenšených VV, že to chudák Nečas s Kalouskem už pravděpodobně neustojí. Ať se totiž dají do spolku s tou první či druhou "platformou" VV, vždy za to budou jen tvrdě platit. Platit mnohem vyšší držhubné a mnohem vyšší držkrokovné – a to každému jednotlivému véčkařskému poslanci osobně – má-li vůbec celý ten pravicový spolek nějak exekutivně i legislativně dál fungovat.


Takže, jaký je závěr? Zdá se, že v politickém koutě jsou nyní pan premiér s panem Kalouskem a nikoliv jejich nepříjemný protivník, kdysi vyhozený ministr Bárta. Poslední šachová partie pánů Nečase a Kalouska jak s Bártou, tak i s občany tohoto státu tedy vypadá na neodvratný mat. Ostatně, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu … no však už to dál sami známe.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments