Veletoč na hrazdě umí nejlépe Kalousek

Konrád Henlein dostal od Hitlera v roce 1938 jasnou směrnici: vyprovokovat v pohraničí nepokoje, vyvolat střet sudetoněmeckých ordnerských a turnerských (pořádkových a tělovýchovných organizací) bojůvek s československou policií a vojskem. Destabilizovanou politickou a bezpečnostní situaci potom fýrer využil k nátlaku na západní spojence ČSR a v Mnichovské smlouvě pak dostal to, co potřeboval.

Topolánkově a Nečasově vládě se od roku 2006 podařilo destabilizovat důchodový systém, doposud mírně přebytkový, krácením jeho příjmů. Nikdo neřekl, o kolik méně bylo odvedeno díky zastropení odvodů. Nikdo neví, o kolik miliard systém přišel díky tolerování Švarc-systému. Nikdo neví, o kolik přichází díky zcela běžné praxi, kdy podnikatelé vyplácejí zaměstnancům pouze minimální mzdu a zbytek jim doplácí „na ruku“. Nikdo neví, o kolik státní rozpočet přichází díky obrovským daňovým únikům firem a OSVČ. Kolik z nich bylo za trestný čin krácení daně nebo odvodu potrestáno? Nikdo vám neřekne, o kolik stát přichází díky zcela běžné práci načerno.

Tohle vše nikdo neví, Nečas však přesně ví, že se důchodový systém 19. října 2036 v jedenáct hodin dopoledne ZHROUTÍ. A kvůli takovému strašlivému nebezpečí bude nutné, aby ještě dnes (nebo nejpozději zítra) začali občané část svých odvodů, směřujících dnes do průběžného důchodového systému, posílat kamarádíčkům pana Nečase, pana prezidenta a celé ODS, podnikatelům v penzijním pojišťovnictví. A tímhle dále podrazí nohy průběžnému a státem garantovanému důchodovému systému, přičemž pro částečné znovuzískání ztracených příjmu razantně zvýší DPH. Tím zase zcela zbytečně zvýší ceny nejdůležitějších položek rodinných rozpočtů, roztočí inflaci, znehodnotí úspory a měnu a omezí poptávku. A tím ohrozí i příjmy obchodníků a výrobců se známými dopady do zaměstnanosti. Všechno naprosto nesmyslně, svévolně až zločinně, kvůli privatizaci (čti: obohacení se hrstky podnikatelských žraloků) fungujícího důchodového systému. Vždyť – cožpak je možné  na třicet let dopředu odhadnout demografický, ale především hospodářský a politický vývoj? ODS se v tomto chová jako komunističtí plánovací fanatici.

Reformy, reformy, reformy.

Reforma zdravotnictví z pera ODS a jejího ministra Julínka směřovala k privatizaci všech zdravotnických zařízení a  k „amerikanizaci“ celého systému, neboli k zavedení zámořské idiotštiny, která je mnohem dražší než evropské systémy a v níž desítky milionů lidí na zdravotní péči vůbec nedosáhnou. Naštěstí si všichni pamatují, jak dopadla privatizace hospodářství v devadesátých létech, jaké obrovské škody nadělal Václav Klaus s týmem fanatických neoliberálů, za něž nikdy nezaplatil ani tu politickou cenu, o trestně-právní ani nemluvě. Takže se podobné scénáře v životně důležité oblasti snad neuskuteční.

Reforma školství připomíná potácejícího se opilce, a to díky všem polistopadovým vládám: zmatek v hlavách ministrů a ministerských úředníků se přenáší do hlav učitelů a v konečném efektu i do hlav žáků. Doslova tragický pokles znalostí českých žáčků a studentů je logickým vyústěním. Cožpak tyhle děti náhle zhlouply? Nikoliv, jenom se pohybují v systému, který je nedokáže něco naučit, díky minimálním kompetencím učitelů (ve smyslu možnosti přinutit žáky, aby pracovali) a maximálním kompetencím žáků (dělat si ze školy holubník a z učitelů srandu).

Reforma státní správy přinesla obrovský nárůst administrativy a krajské úřady, a nejenom ony, za to přinášejí jenom další potíže občanům, svým nekompetentním způsobem řízení „ze zadního sedadla“. Viz nezvládnutá péče o zdravotnická zařízení. Naprostá neodpovědnost a drzé flákání zkorumpovaných úředníků, na všech úrovních, to pak je jenom třešnička na dortu.

Reformy coby prostředek demolice veřejných institucí.

K čemu by asi chtěly pravicové strany využít jimi záměrně destabilizované situace v české společnosti, proč na tomhle rozvratu pracují s pílí a cílevědomostí termitů v dřevěném srubu?

Jediné, co dává smysl této rozvracečské politice, je jakási budoucí změkčená pravicová diktatura pinochetovského stylu, která zneužije případného krizového stavu, logického a pochopitelného projevu nespokojenosti namíchnutých občanů. Diktatura bohatců prostřednictvím spřátelených politiků. V tom jim samozřejmě překáží jak občanská společnost (mnohdy právem) vysmívaného exprezidenta Havla, tak i společenské organizace, zejména odbory, dále oponenti na levé straně politického spektra a především pak Evropská unie.

Je tedy logické, že se všechny jmenované instituce a subjekty stávají postupně terčem pravičácké mediální propagandy, její přípravné palby, a následně i cílem útoků pravicových politiků. V legislativě je cílem difamačních útoků české pravice Listina základních práv a svobod. Ilustrativním příkladem může být vyjádření Romana Jocha, poradce současné vlády, o tom, že parlamentní demokracii by gentlemani (rozuměj: pravicová elita včetně podnikatelů) mohli zakroutit krkem, pokud bude příliš překážet. Nebo útoky člena a funkcionáře ODS Zemana, ředitele nemocnice na Vinohradech, na principy Listiny v oblasti zdravotní péče, které se dokonce staly předmětem trestního oznámení.

Dalším logickým krokem českého pravicového hnutí by tedy mohlo být – po vzoru sudetských Němců před válkou – založení nějaké organizace ordnerského či turnerského typu.

Až začnou oblastní a místní rady ODS nakupovat bradla, je to tady.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments