Velká Británie uvažuje o nasazení zásob pandemické vakcíny







Velká Britanie uvažuje o nasazení zásob pandemické vakcíny: podle Daily Mail se pět z deseti obětí prasečí chřipky v Británii nechalo očkovat proti chřipce.

Podle Xinhaunet britská vláda uvažuje o nasazení svých zásob vakcín proti pandemii prasečí chřipky z loňského roku k léčbě viru letos v zimě, a to i přesto, že Daily Mail v prosinci sdělil, že pět z deseti lidí, kteří zemřeli na virus prasečí chřipky v předcházejících šesti týdnech dostalo vakcíny proti chřipce. Ano, pět z deseti!

„Není známo, zda obětí zemřely v důsledku prasečí chřipky nebo z důvodu komplikací spojených s dalšími okolnostmi. Pět z deseti dospělých obdrželo vakcínu proti chřipce,“ píše Daily Mail v prosinci 2010.

Premiér David Cameron řekl, že staré zásoby vakcín proti pandemii prasečí chřipky by mohly být použit z důvodu nedostatku očkovacích látek proti chřipce. I když jsou „lehce odlišné“, mají „společné charakteristiky“, řekl. Těmito společnými vlastnostmi však bohužel je, že vakcíny na pandemii chřipky i letošní vakcína proti chřipce jsou nedostatečně testovány a potenciálně škodlivé. Příbalový leták protichřipkové vakciny firmy GlaxoSmithKline s názvem FLULAVAL jasně konstatuje, že neexistuje vůbec žádný důkaz, že očkování pomáhá proti chřipce. Proč ji tedy brát?

„…nebyly provedeny žádné řízené zkoušky, prokazující pokles onemocnění chřipkou po očkování vakcínou FLULAVAL [viz Klinické studie (14)].“ Neexistuje sice žádný důkaz, že vakcína pomáhá proti chřipce, existují však důkazy o nežádoucích účincích. „V klinických zkouškách, nejběžnější (10%), lokální a systémové nežádoucí účinky byly bolest, zarudnutí anebo otok v místě vpichu, bolest hlavy, únava, bolesti svalů, lehká horečka a malátnost.“ Příbalový leták říká, že neexistují žádné adekvátní studie o těhotných ženách či dětech, které by ukázaly, že je bezpečná a účinná. „Neexistují, nicméně, žádné adekvátní a správně kontrolované studie u těhotných žen. Protože reprodukční studie na zvířatech nedokáží vždy předvídat reakci u lidí, měl by být dán FLULAVAL těhotným ženám pouze tehdy, pokud je to nezbytně nutné … Bezpečnost a účinnost FLULAVAL u dětských pacientů nebyla pevně stanovena.“

Očkování proti chřipce je směs tří kmenů viru, a vychází najevo, že nikdy nebyly testovány společně, a stejně tak se ukazuje, že obsahují rtuť a jiné škodlivé přísady.

„Kmeny: A/California/7/2009 NYMC X-179 (H1N1), A/Victoria/210/2009 NYMC X-187 (H3N2) (virus A/Perth/16/2009-like), a B/Brisbane/60/2008. Thimerosal, rtuť derivát, se přidává jako konzervační. Jedna dávka obsahuje 25 mg rtuti. Jedna dávka může také obsahovat zbytkové množství vaječných bílkovin (1 µg vaječný albumin), formaldehyd (25 µcg), a deoxycholát sodný (50 µg).“ Příbalová informace uvádí, že nedošlo k žádnému hodnocení klíčových oblastí možných poškození … „FLULAVAL nebyl vyhodnocen na karcinogenní či mutagenní potenciál, ani na zhoršení plodnosti.“

Převzato z Case about Bird Flu

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments