Veverky korytnačky

Nejmenší vládní strana Věci veřejné funguje jako automat na silná slova: hodíte do nich korunu a vypadne kategorické prohlášení o tom, že trvají na dodržování koaliční smlouvy, jinak že ji vypoví, nebo že trvají na změnách ve vládě, jinak že ji opustí, a tak všelijak podobně, až má člověk pocit, že slyší bouchání do stolu. Jenže jakmile dojde na lámání chleba, skutek utek.  Věci veřejné se státotvorně zapřou, koaliční smlouvu nevypoví a vládu neopustí.

To už nejsou ani kompromisy, to jsou systematické ústupky, které se Věci veřejné už ani nenamáhají maskovat žvásty a nutných státospásných reformách, pro jejichž uskutečnění musí každý něco obětovat a oni se rozhodli obětovat svoji čest, tvář a důvěru voličů, jako kdyby to jediné, co má ještě smysl, je alespoň o pár dalších dní prodloužit agónii vlády a zůstat ještě alespoň chvíli u koryt.


Asi nemá smysl jim vysvětlovat, že čím déle bude Nečasova vláda nerušeně vládnout, tím prázdnější ta koryta pro všechny s výjimkou pár vyvolených budou. A co si budeme nalhávat, Věci veřejné nepůsobí dojmem, že by k těm vyvoleným patřily.


Možná si uvědomují, že když podporují vládu, která vládne stylem "Po nás potopa", nemá cenu myslet na budoucnost, a proto se snaží urvat, co se dá, dokud u těch koryt jsou.


Veverky korytnačky.

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments