Volby

Opět jsou tady. Ve stranických sekretariátech nastává čilé rojení, promýšlejí se strategie, reklamní a telemarketingové triky, oprašují stará a vymýšlejí nová hesla. Téměř neviditelní politikové jako pokropeni živou vodou najednou činorodě ožívají jako zmrtvýchvstalí nebožtíci.


Politikové občanských a demokratických stran, pro které byli voliči 4 roky jenom odporná parazitující lůza, jíž by  bylo nejlepší  odejmout volební právo, se najednou objevují mezi lidem obecným. Často je vidět neuveřitelné úkazy. Ministři laskavě a chápavě rozmlouvají  se starými lidmi, které čtyři roky poctivě okrádali o důchod zvyšováním životních nákladů, cen léků, potravin, nájemného,zaváděním poplatků v ambulancích a nemocnicích… Vykládají občanům, kterým lovili ve šrajtoflích a které zadlužovali a okrádali o předplacené veřejné služby, jak to s nimi myslí vesměs poctivě, upřímně a dobře, jak budou snižovat daně, zlepšovat ekonomické podmínky, podporovat vzdělanost, stavět starobince, pečovat o postižené a nemocné. Přitom zatajují a zastírají, že ve skutečnosti chtějí odklonit důchody, zlikvidovat sociální síť, zprivatizovat školy, dorozkrást stát, rozkrást nemocnice a připravit občanstvo o zdravotní péči… Nezištní sponzoři štědře sponzorují volební kampaně, dotují pivo a párek za volební hlas odevzdaný pro ty nejlepší z nejlepších. 


Dělná spolupráce politických stran je najednou ta tam. Koaliční partneři se najednou pomlouvají, osočují, vyčítají si navzájem nejrůznější špinavosti, média se jasně politicky profilují, dočasně přerušují investigativitu a honbu za politickým bulvárem a podporují přesně vymezené politické zájmy svých mecenášů a vlastníků.


To všechno vydrží přesně do uzavření volebních místností. Pak chvilka napětí, vyhlášení výsledků zpracovaných počítačovým programem, a jede se v zaběhaných kolejích. Politici opět usínají v lavicích, věnují se v pracovní době mimopracovním aktivitám, podvádějí a okrádají voliče, štědře mlaskají u bohatě prostřeného stolu placeného  "lůzou" z podhradí.


A to se opakuje do dalších voleb.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments