Vraždy, kradeže, sodomie. Je to dneska ale hnusny život


Jak sem tak neměl co robit a čital teho Amosa, tuž sem zjistil cosik, co sem nevěděl. Ja sem myslel, že lidi su svině a prasata až fčil, že je tak zkazil bolševik. A před nim narodni socijalisti. Ale asi sem se mylil. Amos tvrdi, že lude byli vždycky svině, a jak to tak vypada, svině aji zustanu, takže asi nema cenu nad takym faktem ztracat čas.


„Pojď sem na světlo, ty zpotvořeny světe, mrzuta potvoro. Ty, světe, jsi veliká Satanova peleš, pyšného Lucipera pyšný hrad, nadutého Belzebuba plný modlářství chrám, nečistého svůdníka Asmodea nečistý domek, hltavého Plutona a Mammony nenasycené pastviště vražedného pekelného loupežníka, tisícřemeslného podvodníka lsti a lži plná škola, nezřízených žádostí dráždidlo, bídné marnosti tržiště, lep těla, udice duše, zoufalosti nástraha, zatracení vnada, proud všecko uchvacující, vír do sebe vchumlávající, jezero nečistoty, moře nepokojů a propast zahynutí.

V tobě naskrz panuje modlářství, epikurejství, saducejství, rouhání, zapomínání na boha, pokrytectví, pýcha, nespravedlnost, vraždy, vzteklost, hněv, závist a nenávist, nečistota, sodomství, oplzlost, loupeže, krádeže, útisk, křivdy, podvody, lsti, lži podivné, nelítostnost, ukrutenství, nevěry, pomluvy, klevety, osočení, číhání jedněch na druhé, na životy, na statky, na poctivost. To jest směsice té plný Babylon. Nikde, nikde není opravdové pobožnosti a vroucnosti, žádné vnitřní boží bázně není.

Není ani práva, ani spravedlnosti, ani rady, ani rozumu, ani lásky, ani přízně, ani studu, ani bázně, ani počestnosti, ani uctivosti, ani nábožnosti, ani pilnosti, ani bedlivosti, ani svornosti, ani řádu, ani v slovech víry, ani v činech míry, ani srdečné pokory.

Všickni všechněm činí navzdory, každý ve svých navyklostech úprkem běží, jako kůň v běhu svém. Ach, bída, ach žalost.“

Jan Amos Komenský, Centrum securitatis (Hlubina bezpečnosti)


Tak, kura. A mate to. A co se myslite? Když lude byli svině před pěti sty rokama, tak že dneska budu jacisik jini?


Zapomeňte na to. Vezměte to na vědomi a počitejte s tym. Bo lepši to nebude.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments