Vybrané názory norského teroristy Anderse Behringa Breivika

Červenec 24, 2011

Britský magazín Searchlight posbíral a přeložil některé z názorů norského teroristy Anderese Behringa Breivika, z nichž vyplývá, že byl zafixovaný na islámskou hrozbu pro Evropu. Stěžuje si, že Evropa prohrála studenou válku už v 50. letech, a že kontinent, obzvláště pak Norsko a Švédsko, je zaplavena marxistickými přístupy, „zatímco staré pravdy vlastenectví a kulturního konzervatismu jsou dnes považovány za extremismus".

Volá po vzniku systému sociálních sítí „jaký propojuje podobné organizace v jiných zemích (podobných těm z hnutí Tea Party)" a míní, že „evropské kulturní konzervativní hnutí je v současnosti malé, ale sílí každým dnem."

Pár názorů, jak je podle Searchlight vybral americký magazín Mother Jones:

O „umírněných" muslimech:

„Pak tu máme vztah mezi konzervativními muslimy a tak zvanými „umírněnými muslimy". Existovali i umírnění nacisté, kteří nepodporovali vyvražďování romů a Židů. Přesto to ale byli nacisté, kteří ale jen seděli a dívali se, jak konzervativní nacisté konají (pokud se to vůbec někdy stalo). Pokud akceptujeme existenci umírněných nacistů, kteří se distancovali od vyvražďování romů a Židů… Z mého pohledu je velmi pokrytecké dělat rozdíl mezi muslimy, nacisty a marxisty. Všichni podporují nenávistné ideologie. Ne všichni muslimové, nacisté nebo marxisté jsou konzervativní, většina jich je umírněných, ale záleží na tom? Umírněný nacista, poté co narazí na ústrk, se může stát konzervativním. Umírněný muslim, poté co ho nepustí do klubu, se může stát konzervativním, a tak dál."

 

Odmítá multikulturalismus:

„Ukažte mi jedinou zemi, kde by muslimové žili s nemuslimy v míru, bez džihádu. … Kolik tisíců nových Evropanů bude muset zemřít, kolik stovek tisíc evropských žen by mělo být znásilněno, milion oloupeny než pochopíte, že multikulturalismus a islám nejdou dohromady."

 

Toleranci si nezaslouží ani marxisté:

„Pokud by se Západní Evropa a USA po druhé světové válce rozhodly uvěznit všechny marxisty (nacisty a marxisty) a označit marxistické principy za nenávistnou ideologii podobnou té nacistické, nikdy bychom se do současné situace nedostali."

 

O protestantské církvi, do níž, jak zdůrazňuje, vstoupil sám a vědomě ve svých 15 letech:

Protestantská církev je dneska jen žert. Kněží v džínách pochodují za Palestince a kostely vypadají jako minimalistická obchodní centra. Jsem stoupencem nepřímé kolektivní konverze protestantské církve zpět do církve katolické. A mezitím budu v rámci církve volit ty nejkonzervativnější kandidáty."

 

A muž, který povraždil bezmála stovku teenagerů na letním táboře sociálně demokratické strany, se bojí i o budoucnost norské mládeže:

„Nechci ani pomyslet na to, kolik norských dětí spáchalo sebevraždu kvůli zkušenosti po útoku, oloupení, znásilnění, psychologickém teroru spáchaných muslimskou mládeží. Možná to za posledních patnáct let byly stovky. Nemuslimská mládež v Oslu ve věku 12 až 18 let je vůči obtěžování ze strany muslimské mládeže obzvláště zranitelná."

 

O Izraeli:

"Přestaňme s tou hloupou podporou Palestinců… začněme podporovat své kulturní příbuzné, Izrael."

"Kulturní konzervativci věří, že Izrael má právo bránit se proti džihádu…. Citliví lidé by proto měli podporovat sionismus (izraelský nacionalismus) a izraelské právo na sebeobranu proti džihádu."

 

Americký Institite for Research & Education on Human Rights, který monitoruje krajní pravici v USA i zahraničí, přeložil do angličtiny značnou část Breivikových názorů na krajně pravicových webech. Je to 49 stran PDF dokumentů a na dlouhé čtení, nicméně Breivikovy teze jsou jasné už z prvních stránek…  a tak jen charakteristický výběr:

Třeba ideální časopis by pak podle Breivika měl zastávat tyto názory:

Měl by být proti multikulturalismu (tedy kulturnímu marxismu)

Měl by podporovat norskou Pokrokovou stranu

Měl by být pro Izrael (plus podporovat Armény, křesťanské kopty, Asyřany, maronity, kulturně konzervativní Indy, podporovat vznik křesťanského státu v Biafře, v jižní Nigérii a podporovat vznik křesťanského státu v Súdánu, podporovat Rusko, Thajsko, Filipíny a Čínu v jejich boji proti džihádu.

Měl by být proti OSN.

Měl by být proti EU.

Měl by být kritický ke kulturněmarxistickým médiím (všem)

Měl by být pro volný trh.

Měl by být prokřesťanský.

 

Kulturní marxisté podle Breivika dokázali ovládnout značnou část společnosti díky:

— sexuální revoluci (oslabení církve, morálky, patriarchátu, rodiny, porodnosti)

— feminismu (dopady viz sexuální revoluce)

— práv pracujících (dopady jsou pozitivní)

— drogám, alkoholu a osvobozeneckým stranám (oslabení rodiny, patriarchátu, porodnosti)

— multikulturalismu: byl podáván jako skvělá příležitost poznat nové věci, jídla, zkušenosti, ale negativem je masová imigrace, islám, ghettofikace, zločinnost, oslabení identity národa, kultury atd.

98 procent norských novinářů jsou kulturní marxisté.

 


K tématu:

„Lovec marxistů" Breivik prý zbraně sháněl i v Praze

Breivik byl dříve členem populistické Pokrokové strany

Terorista Breivik: pilný publicista, sionista a bojovník proti islámu

Bombardéry chudých

UPDATE: Pachatel útoku v Oslu je křesťanský fundametalista

UPDATE: Policie: V Oslu se odehrálo "norské Oklahoma City"

 

Převzato z Literárek


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments