Vyšší forma demokracie

Květen 03, 2012

"On se vrátí s ohněm a mečem,
sám sobě nepodoben…"


Alexander Gorodnickijm25

 

ch25

 

"Prozatímní národní rada, vládnoucí v Libyi, oznámila zítřejší přijetí zákona, který stanoví trestnost chvály bývalého vůdce země Muammara Kaddáfího a jeho režimu. Trestem za chválu diktátora a jeho režimu, jeho myšlenek a jeho synů bude odnětí svobody až na doživotí… "


Soudě podle této zprávy, krysy se nejen prostě bojí. Jsou v panice. Bojí se i paměti. Bojí se dokonce i jmen těch, kteří už nemohou ublížit. Zdá se, že se nechvějí zbytečně. Soudě podle této legislativní iniciativy  "chvála bývalého vůdce země, jeho myšlenek a jeho synů" se děje v dnešní Libyi v takovém měřítku, že je třeba ji alespoň umlčet, když nelze u 90%  populace provést lobotomii. Ještě dobře, že za to nebudou popravovat. I když možná dojde i na to. Bude to výsledkem "civilizované demokracie".


A ještě.


Není to tak dávno – nezáleží na tom, kde – jsem se setkal s mužem. Velmi dobrý a čestný člověk, který splnil svou povinnost k vlasti až do konce. Pak, protože jeden voják nemůže sám bojovat, se vrátil na místo, kde by mohl popadnout dech, dát se dohromady, přemýšlet o tom, jak dál postupovat. Báli se ho. Velmi se ho báli. Mnohokrát ho žádali, aby „činil pokání a vrátil se“, slibovali hory doly. Samozřejmě odmítl. A nyní, před pár minutami se dozvěděl, že v daleké vlasti neznámí bandité zabili jeho matku, mladšího bratra a sestru. Zároveň mu naznačili, že naštěstí nejsou zabiti všichni, takže se má stále o koho bát.


Vyjadřuji svou nejhlubší soustrast. Z celého srdce.
Vím, že se vrátí. A nebude sám.
Ale až v čase, kdy to uzná za vhodné.
A zatím ať mají strach.


Překlad Janika, převzato odtud.


Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments