Vyzáblá pravice

Duben 15, 2012


Hledal jsem nějaké pravicové články, slušné ovšem, tak jsem klikal na různé weby. Za chvilku jsem si zapamatoval těch deset jmen, která všichni opisují. Ale z nich jsem pro slabost rozumu či argumentů mohl uplatnit pouze dva kousky myšlení. A to je zajímavé v době, kterou zdánlivě ovládá pravicová ideologie.


Němci na konci války udržovali prořídlé bojové linie tím, že je opevnili pomocí vězňů z koncentráků a z pracovních táborů. A pak běhali sem a tam mezi několika kulomety. A ty vězně předtím postříleli, aby jim nevadili v boji. Pravicoví ideologové živení EU-granty a republikánskými dolary jsou opevnění v několika ideologických hnízdech a zdatně pálí po všem, co se pohne. Mnozí užiteční idioti pracující pro režim či pro sebe už také poznali, zač je toho pravicového loket. Mlčící pravičáky žene stud za vlastní chlebodárnou partu, která za dvacet let rozkradla stát takovým způsobem, že o tom nelze než nemluvit. Jenže pak nemohou mezi lidi, nemají s čím. Dokonce ani ty veřejné či soukromé televize je nemohou brát trvale na stravu a na byt. Zákopy mají vybetonované hezky, což o to. Každý, kdo ze státního něco rozkradl nebo zprivatizoval, jim nějaký ten drobek nechal. Jenže k těmto dobrodincům se právě teď nemohou hlásit. To prostě nejde, soudruzi, lidi budou za chvíli na ulici. Takže zbývá vyčpělá ideologie a opakované žvásty. Ale ty nikdo nemůže brát vážně v situaci, kdy svět vypadá jinak.


Levičáci žijí z nynější bídy živené pravicí, proto září ideovou spokojeností. Na jejich slova konečně došlo. Zdatní pravicoví zloději jim společně s bankéři, mezinárodními lichváři a ekonomicky nesmyslnými daňovými úlevami předali stát degenerovaný na úroveň 19. století. Příklad zbankrotovaného a hospodářsky zničeného Řecka na pokraji občanské války mluví za vše. Levice se usměje, vytáhne Marxův spis Kapitál. A cituje přímo z partesu, jak má vypadat budoucí revoluce, která vše vrátí do spořádaných poměrů sociálně-tržní ekonomiky, která zde vládla až do 80. let minulého století. Jenže to už je moc dávno babičko, a u nás to za komunistů nikdo nezažil. Navíc pilní a přemýšliví levičáci mají myšlenek k uspořádání světa a vesmíru včetně ekologie tolik, že to nestačí pobrat ani neplacené weby. Pravice tedy spořádaně zalehla do svých kulometných hnízd a pojídá v zákopech ideologické konzervy. A disciplinovaně čeká, až levice dostane lidi do ulic, aby je mohli demagogicky převést na svou stranu. Protože totéž bude dělat i sociální demokracie, která kradla ve volebním mezičase, pak mají obojetní borci slušnou šanci. Pravičáky posílené zbohatlými levičáky pak v pravo-levé demagogii nemůže trumfnout nikdo, snad jen komunisté. Ale ti nejlepší z politické levé pravice měli jejich školu a zaměstnání jako nomenklaturní kádři v bankách a jinde. Takže přesně vědí, jak na to.


Vyzáblá slušná pravice potřebuje pomoci, protože být pravičákem je dnes těžké. Upřímný stoupenec dnešních pravicových stran v Česku může být buď úplný naivka, pragmatický prospěchář nebo zloděj. A to dává zhruba těch 10-15% přesvědčených příznivců ODS a Topky, asi jako na úrovni předlistopadové KSČ. Znovu opakuji, že sociální demokracie zejména v krajích krade také jako nezavřená, proto se s ní pravičáci lehce dohodnou. Oposmlouvy v krajích existují bez přerušení už dvacet let a na nižší úrovni brácha jel na bráchu od samého počátku, byť vlezli do opačných partají. Rodina je přece pravicová i levicová hodnota, že ano. Takže na čase vyzvat slušné pravičáky, aby vylezli z pohodlných zákopů a začali se slušnými lidmi budovat stát práva a spravedlnosti. Jejich vlastní zloději v politice by jim měli vadit stejně zdatně jako názory levice, jinak se projeví jako nemyslící hlupáci. Pravicová zlodějna nevadí pouze těm, kteří chtějí dělat politiku pro různé zájmové skupiny, pro mafiány a pro vlastní obživu. Ale třeba se najde i pár slušných pravičáků, kterým jsou hodnoty víc, než nakradené peníze a moc získaná demagogií a lží. S těmi je potřeba vést dialog.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments