Vzkaz pro dobré lidi

Říjen 24, 2012


Po včerejším shlédnutí on-line vystoupení miliardáře Karla Janečka a spol. v Jihlavě mám jeden vzkaz pro všechny slušné a dobré lidi, ti ostatní ať to raději nečtou.


Prosím vás, buďte ve střehu a dejte si pozor na uhlazené přesládlé populisty, drsné neohrožené vlastence, na sebevědomé napakované podnikavce, fanaticky zelené ekology a prolhané politické kariéristy.


Nějak se nám to tu těmito strašáky začíná hemžit. A nejhorší jsou ti kombinovaní. Jak se v nich vyznat, komu věřit? Zatím jsem našla mezi těmi všemi viditelnými jen jediného, který se nepyšní žádnou vlastností z mého popisu výše. Je to senátor Jaroslav Kubera, zatím moje první vlaštovka. Zato těch ostatních je dost a dost.


Jako příklad by mohl stačit již zmíněný pan Janeček. Něco mi tu nesedí. Proč to ten člověk dělá, proč mluví, jak mluví, co tím sleduje? Z pozice sladkého, nevinného chlapečka, plného lásky k bližnímu, vezoucího se na vlnách evoluce, snaží se oslovit 2 miliony lidí, aby společně s ním změnili svět (pro začátek volební systém).


A jak jsem tak sledovala, on to asi dokáže, ti lidé mu to baští, nějak se mu daří nalít do těch lidí naději. Jestli to takhle půjde dál (ještě 11 pozitivních měst, 11 takovýchto vystoupení), ty 2 miliony za ním půjdou, ne-li víc. Tohle jen tak někdo nedokáže, jak to dělá a hlavně proč to dělá. Neberu teď v úvahu všechny ty podivnosti, které jsem si o něm přečetla, na každém se přeci dá něco najít, nikdo není jen anděl, nebo jen ďábel, v každém z nás se neustále pere dobro se zlem. Ale proč tento člověk působí na lidi jako ztělesněné dobro? Zkrátka zemi plné "Zlojedů" a jejich "Zluhů" by se asi šiknul nějaký ten spasitel. A nebo "Sprasitel"?


Když se to tak vezme, všechno na světě má dva póly, nebo dva protiklady a ty pak dávají věcem rovnováhu. Pár příkladů, bez černé by nebyla bílá, bez tmy by nebylo světlo, bez zla by nebylo dobro, bez levice by neexistovala pravice, a tak dál …


Když jsem poprvé uviděla logo tohoto Janečkova projektu, napadlo mě, že představuje pětistěnnou pyramidu se seříznutou špičkou, na kterou je nasazena druhá taková, kterou je otočeno o půl šířky jedné stěny, tak nějak, jako když strhnete závit u šroubu. Tím je završena celá evoluce, odseknout vrchol a se základnou pootočit tak, aby se už nemohla hnout. Šílená teorie, že?


Byl tu jeden, ten taky dokázal pomalu, ale jistě strhnout síly "dobra" na svoji stranu, o strhnutí davů fanoušků ani nemluvě. Měl taky zajímavé logo.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments