Za všechno můžou úředníci

Milí spoluobčané, víte kdo může za to, že do nedávna mobilní operátoři nenabízeli relativně levný neomezený tarif? Stač si přečíst svazáckou Mladou frontu Dnes a už budete mít jasno. Mohou za to špatní úředníci tím, že se jim podařilo vyjednat naprosto obvyklou smlouvu pro velkého zákazníka a ušetřit tak peníze daňových poplatníků. "Novinář" se rozepisuje nad detaily tarifu jednoho ministerstva a poukazuje i na to, že výhodnou smlouvu s mobilním operátorem mají také zločinci z Plzeňského kraje. Od toho vede oslí můstek k tomu, že to je ten důvod, proč byl český zákazník oligopolem škubán.


Celá teorie je děravá jak cedník. Už jen z tak naprosto banálního důvodu, že extrémně výhodné tarify pro velké firmy či úřady byly, jsou a budou, protože je s nimi spojen závazek pravidelné a dlouhodobé útraty stovek tisíc či milionů korun měsíčně. Tomu se stokoruny od jednotlivých zákazníků, které je nutno obsluhovat, upravovat věci na míru, samostatně účtovat atd., nikdy nemohou přiblížit. Navíc, jak se ukazuje, snížit ceny šlo u všech společností radikálně ze dne na den. A to v situaci, kdy jsou zde stovky či spíše tisíce podobně nasmlouvaných cen s velkými zákazníky. Kdyby teorie ekonomicky negramotného novináře byla pravdivá, tak k takovým slevám nemůže přece nikdy dojít…


Nejdůležitější je zde jiný fakt, ukazující na typické manipulování čtenáři, jaké je v našich médiích obvyklé. Pisálek se snaží vzbudit závist a nenávist vůči státní správě, i když na jednu výhodnou smlouvu nějakého úřadu bude tak deset či možná sto podobně výhodných paušálů pro soukromé firmy. Dokonce i živnostníci s delší historií měli mnohem lepší podmínky než obyčejný "chudák zákazník", nad kterým iDnes tolik pláče. Jenže článek s naprosto stejnými fakty, jen odkazující na soukromou sféru, by v českém pravicovém tisku nemohl vůbec vzniknout. To by mohly napsat jen ošklivé závistivé socky.


Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments