Západ lže o vzpouře v Libyi, stejně jako roku 2008 lhal o válce v Gruzii
Únor 28, 2011

http://kuban.kp.ru/f/4/image/13/46/384613.jpg„Nevěřte ničemu, co vám říkají v televizi o Libyi“, je věta, kterou často začínají dopisy těch, co dnes pracují v této zemi, a rozhodně z ní nechtějí odjet. Jak to? Podle zpráv západních médií strašný diktátorský režim vraždí lidi po tisících, bojové vrtulníky a letadla bombardují civilní domy, „černošští žoldáci“ jezdí po ulicích v džípech a kulomety zabíjejí lidi na potkání, a Kaddáfího věrní, kterých je nicméně stále méně a méně, jsou připraveni použít chemické zbraně. Ale lidé z Libye, například ukrajinští lékaři v nemocnicích, kterých tam není málo, pracují a píší domů, že neplánují odjezd. Jak je to možné, ptáte se. Jednoduše: většina takzvaných zpráv z Libye jsou výmysly.

„Letadlo Il-76 ministerstva pro mimořádné situace (MČS) s Rusy na palubě vzlétlo z Tripolisu v neděli večer, přistálo 28. 2. v 1:30 moskevského času v Domodějovu.“ hlási agentury. "Mimo 7 (!) evakuovaných Rusů přiletělo i 22 občanů jiných států." Víc jich do letadla nastoupit nechtělo? Celkem, podle MČS, bylo z Libye za poslední týden vyvezeno 330 ruských občanů. Vesměs zaměstnanci Ruských železnic (204 lidí), Gazpromu a dalších organizací, které stáhly své zaměstnance ze země. Ti, kdo v Libyi žijí a zůstali tam, zorganizovali video-chat z údajně právě rozbombardované čtvrti – a bombardování popírali. Šance na průnik do západního zpravodajství tohle video nemá. Nezapadá do šablony.

Už 21. 2. Al-Džazíra přinesla zprávu, že „libyjské letectvo zaútočilo na opoziční demonstranty v Benghází. Cílem byla vojenská základna, jejíž posádka přešla na stranu povstalců.“ Vím,e jak vypadá město po náletu, stačí si vzpomenout na fotky z Grozného. Týden je pryč, ale neobjevila se ani jedna fotografie, ani jedno video „zničené vojenské základny“. Ani Kaddáfího letadla, ani vrtulníky se neobjevily na snímcích, jako by byly neviditelné. 21. 2. Al-Džazíra hlásila: „Kaddáfí opustil zemi. Vlny násilí se šíří po zemi. Většina čtvrtí Tripolisu je pod kontrolou ozbrojených protivníků režimu.“ „Ukažte mi jeden útok, ukažte mi byť jedinou bombu,“ požádal Kaddáfího syn Al-Islam na tiskové konferenci v Tripolisu 27. 2. západní žurnalisty. Bojím se, že nemají, co by ukázali.

Proč Al-Džazíra celou dobu lže o událostech v Libyi? Hleďme, hleďme: Televize sídlí v Kataru, jádro redaktorů jsou bývalí zaměstnanci BBC. Financována je katarskou vládou, spojencem USA. Takže domluvená lež o Kaddáfím, současně plynoucí z Washingtonu i Kataru, není nijak překvapivá. A čerstvá zpráva: „Libyjská opozice vytvořila přechodnou vládu sídlící v Benghází. Tam čekají, až povstavší obyvatelé Tripolisu skončí s režimem.“ V čele přechodné vlády stanul bývalý ministr spravedlnosti Mustafa Muhammed Abud al-Dželejl. Novinka o „přechodné vládě“ se bleskově šíří po světě – bez ověření. Připomínám – Benghází je miliónové město s vlastní televizí, tiskem, přístavem, letištěm – už dávno je údajně kontrolováno opozicí. Prověřuji informaci: A objevují se charakteristické příznaky – sestava vlády není známa, program neexistuje, adresu sídla také nikdo nezná, o zasedáních není ani vidu ani slechu. Představitelé Lidové rady Benghází tvrdí, že vláda vytvořena nebyla, protože neexistuje patřičná politická dohoda.

Zato premiér existuje. Kdo ho vybral? Jakoby proběhla tisková konference pro zahraniční novináře – ze které kupodivu neexistují fotografie. „Premiér“ dává rozhovor místním novinám Quryna – telefonický, zase ho nikdo nevidí. Ale to nikoho nezajímá, hlavně že máme „prozatímní vládu“… Kachna je vypuštěna, a že je to lhaní – co na tom, až to vejde ve známost, média se neomluví. Připomínám, že ještě před Al-Džazírou o vzniku „prozatímní vlády“ v čele s al-Dželejlem informovala ministryně zahraničí USA Clintonová, která tím ukázala celému světu, odkud se bere „libyjská demokracie“. A al-Dželejl se snaží – „Kaddáfí osobně přikázal dát bombu do letadla PanAm (kauza Lockerbie), Kaddáfí spáchá sebevraždu jako Hitler, Kaddáfí má chemické zbraně a nebude váhat s jejich použitím…“.

A jedna novinka: „Dnes, 27. 2., Benghází přešlo pod kontrolu Kaddáfího protivníků,“ hlásí média. Jakto? Vždyť už 21. 2. ta samá média oznámila, že „Benghází přešlo pod kontrolu Kaddáfího protivníků“. Mají nás za hlupáky? Píší: „s městem neexistuje spojení“. Prověřuji: Beru telefon, vyťukávám první náhodné číslo do Benghází – a v telefonu mluví někdo arabsky. Zase lež? Nebo mám štěstí? Média mluví o tisících zabitých. Ale je podivné, že nevidíme žádné pohřby – kromě zprávy, že v Benghází pochovali 14 osob. Copak je pohřbívají tiše, neveřejně, bez příbuzných, bez fotografi, shromáždění? Nebo žádné tisíce obětí neexistují? Nejspíš západní média opět lžou, a syn diktátora Sajf, který řekl, že v Benghází zemřelo 84 lidí a El-Bajdě 14, nám asi říká pravdu. Ale nikdo ho neslyší.

Zdroj: Komsomolskaja pravda

Překlad: hans

Redakčně kráceno

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments