Zástupné problémy

Před chvílí jsem dočetl rozhovor s panem doktorem Hnízdilem a uvědomil si, jak univerzální jsou jeho názory. Posuďte sami:

"Je to pár jednoduchých fíglů: vyvolat strach, okamžitě nabídnout zázračný recept, do propagandy zapojit oblíbené herce zpěváky nebo sportovce. A když chybí klinické studie, objektivní důkazy o účinku, tak se to nahradí důkazem sociálním. Člověk si pomyslí: když to bere hodně lidí, je to drahé, tak na tom musí něco být, to nemůže být podvod. Ale může! Princip nedostatku – jakmile se někde objeví „limitovaná série, do vyprodání zásob, akční cena…“, tak si můžete být jistá, že toho mají plný sklad. Potřebují vyvolat hysterii. Jde jim jen o to, aby lidé nepřemýšleli a rychle jednali. Je proto potřeba udělat pravý opak: zastavit se a přemýšlet. Nenechat se strhnout davem a nepodlehnout manipulaci."

Ano, cílem je odpoutat pozornost lidí od opravdových problémů a nasměrovat je k problémům tzv. zástupným. V krajských volbách volilo komunisty 20 % voličů. Nyní proti jejich účasti v krajském zastupitelstvu drží hladovku 17 mladých lidí. Poměr je několik stovek tisíc lidí proti necelým dvěma desítkám. Recept je snadný – ignorovat první číslo a zdůraznit druhé. Čtenáři či posluchači se hned vyděsí, co s námi ti komunisti udělají.

V pořadu paní Jílkové byl důchodce, jemuž po zaplacení všech nezbytný poplatků zbude na jídlo denně 25 korun. Hrozné pomyšlení, ale takových důchodců je mezi čtvrt a půl milionem. Nečetl jsem jedinou řádku o tom, jak jim jejich úděl usnadnit. Zato jsem neustále informován o tom, jak se máme dobře, jak lidé nakupují jako diví a kolik peněz investují do zlata a podobných nezbytností. Je mi líto, ale to není objektivita médií, to je pseudoinformování na zakázku.0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments