Ženich i s pugétem nemilosrdně sražen ze schodů

Už kdysi jsem napsal, že ODS ovládá nezvladatelný pud sebezničení, vedoucí ji od jedné ničivé aféry k aféře ještě ničivější, od 35 procent voličských referencí k procentů deseti a pak ještě níž, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že v konečné fázi sáhne tato tzv. reformační strana ke klasickému harakiri, to je k rozříznutí břicha odspoda nahoru.


Začalo to takto: tuším že ve čtvrtek se na obrazovce ČT objevil pro ODS opravdu přešťastný její člen Boris Štastný a řekl něco v tom smyslu, že strana je v přehluboké krizi, nemá v současnosti ani jedinou přitažlivou tvář na své volební plakáty, a že je tudíž nutno povolat na záchranu toho mála, co ještě zbývá, exprezidenta Václava Klause. To samo o sobě by na vedení ODS nejspíš valný dojem neudělalo, kdyby ovšem poslanec Šťastný současně nedodal, že je s bývalým prezidentem v pravidelném kontaktu, čímž jaksi nechtě (ale spíš chtě), vyvolal dojem, že je s Klausem už na věci předběžně domluven – a že tedy bude stačit, když se vedení strany na exprezidenta obrátí s pokornou replikou o pomoc – a on bude zpátky – tam, kde roky byl. 


Musela pak nastat mezi členy vedení ODS rušná debata, zda do téhle akce jít, či nejít. Nejspíš se v ní poukazovalo i na to, že exprezident není v současné chvíli díky své amnestii pro největší lotry v republice u lidí v prazvláštní oblibě, ale když zase přišla řeč na tu tvář pro volební plakáty a účastníci debaty pohlédli na sebe navzájem a jeden na druhého, padlo konečné rozhodnutí: Jako jeden muž nastoupí celé vedení před oka televizních kamer a požádá exprezidenta Klause jako zakladatele strany a později i jejího čestného předsedu o urgentní pomoc. A tak se i stalo. Aniž by se svou vlastní domluvou s exprezidentem pojistili proti jeho případnému odmítnutí a tím též té nejsmrtelnější blamáží, jakou si je pro politickou stranu jen možno představit, objevil se v pátek večer hlouček mužů kolem úřadujícího předsedy ODS Martina Kuby a rádobypremiérkou Miroslavou Němcovou na obrazovkách našich televizí a žádal Klause co nejpokorněji i nejhoroucněji o pomoc.


Odpovědi se dočkal hned následujícího rána z vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky: S touhle současnou ODS nechce mít nyní Václav Klaus nic společného. Harakiri, které v tuto chvíli páře břicho naší dřív nejsilnější strany, tak prokázalo jeho dva aktivní aktéry. Kuba, Němcová a spol. ten kindžál do břicha strany zapíchli a exprezident jím jen prudce trhl nahoru. Snad aby oběť tak dlouho netrpěla.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments