Živě z Tripolisu: Mají západní média spoluvinu na „humanitárním krvavém masakru“ NATO?

Srpen 22, 2011

Zahraničním novinářům, kteří byli nuceni zůstat v hotelu v Tripolisu během konfliktu a jsou nyní uvězněni v budově, tak jako prakticky všichni zaměstnanci a bezpečnostní personál, jde o život. Novinář Mahdi Nazemroaya z Centra pro výzkum globalizace (Center for Research on Globalisation) je v Tripolisu a vysílal živě do RussiaToday, řekl, že situace je kritická a několik dalších hodin bude rozhodujících.

Povstalecká Přechodná rada podle tohoto novináře nařídila ostřelovačům, aby měli pod kontrolou okolí hotelu, kde bydlí zahraniční novináři, a tím zajistila, že nedojde k žádné chaotické scéně v nejbližším okolí. Venku je elektrizovaný dav, který skanduje jasně slyšitelná vítězná hesla a střílí do vzduchu. Situace je stále více napjatá.

"Neexistuje ochranka, bezpečnost zajišťují pouze novináři v obvodu [hotelu] sami," řekl Mahdi Nazemroaya a dodal, že povstalci kontrolovali dokumenty hostů v hotelu, který byl opuštěn zaměstnanci, a objevili, že někteří z novinářů v hotelu vůbec nejsou novináři.

Mahdi Nazemroaya říká, že byla použita "jugoslávská" taktika,  NATO bombarduje vojenskou a civilní infrastrukturu, aby uvolnilo cestu pro povstalce.

„NATO zde dělá bombardováním všechnu práci a jeho představitelé musí nést odpovědnost za zabíjení civilistů jako váleční zločinci,“ řekl, když byl dotazován, proč se NATO zabývá svržením Muammara Kaddáfího,  když režimy v Kataru a Bahrajnu potlačují demokracii a zabíjejí své zabíjení vlastní lidi, aniž by za to nesly odpovědnost.

Lupiči už kradou počítače a projektory z prvního patra hotelu, procházejí pokoje a plení vše, co se jim dostane do rukou.

Novináři v opuštěném hotelu panikaří, věší nápisy "TV" a "Tisk", kde se dá, včetně na sebe.

Novináři ztrácejí náději, že budou evakuováni z hotelu mezinárodními kontingenty OSN, nikoliv NATO. Nazemroaya říká, že se před hotelem shromáždily davy s jasným cílem rozsévat paniku a zastrašovat tisk.

Libyjští rebelové tvrdí, že ovládají většinu Tripolisu.

Dva z Kaddáfího synů byli podle několika (falešných – pozn. edit.) zpráv zatčeni, což naznačuje, že vůdce sám je na specializované srdeční jednotce ve městě, 14 km východně od hlavního města.

Po chaotické noci v hlavním městě se davy shromáždily na centrálním náměstí a mávají revolučními vlajkami.

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments