Zlodějští správci a tržní cena bídy

Kresba: Zdeněk KošekSeděli jsme s aktivisty Liberce nad pivem a nad neradostnými vyhlídkami. Zloději rozkradou město, které bylo původně a přirozeně naší společnou věcí, do níž vkládáme daně. Město rozkradli, vydělali na tom královsky a my zaplatíme dluhy, jak jinak. Aktuální prodělek je náš, a zisk byl jejich. Pak ve jménu zkrachovalé res publica zprivatizují městské služby. Tím zákonně převedou zbytek vytunelovaného komunálu do svých rukou, které pilně kradly už předtím.

Stejný model jede v nemocnicích, včetně VZP. Správci vykrádají veřejno-právní instituce o stošest, aby nám jasně ukázali, že nefunkčnost veřejné věci najde svou spásu v jejich privatizaci. Stejně se rozhodla vláda naložit s celým státem, který ve velké rychlosti dává na privátní buben.

Bohatí neplatí daně, stát je chudý jako Kalouskova myš a jediné řešení prý je zprivatizovat všechno, co ještě má nějakou tržní cenu. Například bída tržní cenu má, a velikou. Proto stát udělí svým kamarádům koncesi na státem dotované žebračenky. To bude speciální platební karta pro ty, kteří nic nemají a budou muset nakupovat u těch, kterým stát udělí možnost s touto kartou manipulovat. Jistě, stát ušetří, tuto písničku už známe. Kdo chce vědět, jak to dopadlo s poukázkami v Janově, nechť si klikne na náš starší příspěvek. Zajímá mne, kdy nám stát začne vydávat karty na kyslík. A hlavně, která partaj z toho bude žít. Normálně mi snad bude stačit "standard" bez nadstardardního příplatku, ale to musím přestat běhat.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments