Znesvětili syrští povstalci křesťanské kostely?

Červen 27, 2012

http://www.rt.com/files/news/syrian-rebels-desecrate-christian-churches-897/i12a98377b535ec42b074e9c3bef295aa_syria-rebels.jpg


Objevily se šokující fotografie, které odhalují údajné znesvěcení křesťanských kostelů v Sýrii, jehož se dopustili povstalci podporovaní Západem. Fotografie pořízené místními křesťany, kteří byli tímto násilím pobouřeni, byly publikovány webovými stránkami PrisonPlanet.com. Na jedné z fotografií je muž, který tvrdí, že je členem Svobodné syrské armády, pózující v ukradené kněžské sutaně ohánějící se uloupeným křížem v jedné ruce a kulometem v druhé.


Tyto fotografie byly pořízeny jednou křesťankou v Homsu, městě, které patřilo k těm nejvíce zničeným v probíhajících násilných střetech mezi povstalci a vládními jednotkami. „Všichni vědí, že pouhé odnešení těchto oděvů z kostela je hřích. Kněz je jediný, kdo je obléká. Dokonce se modlí, než je na sebe obleče,“ řekla tato žena PrisonPlanet.com. A dodala, že poté, co rebelové zničili kostel, vešla dovnitř, aby zdokumentovala jejich řádění. Fotografie ukazují rozbité církevní lavice, jejich kusy leží po celé kostelní lodi. Podlaha je pokryta odpadky, a dokonce i oltář vypadá, jako by byl znesvěcen.


Křesťanské menšiny čelí rostoucím hrozbám a tisíce křesťanů jsou nuceny uprchnout ze svých domů pod hrozbou obtěžování a diskriminace od opozičních radikálních islámských frakcí. Vatikánská tisková agentura Fides oznámila, že nejméně 9 000 křesťanů ze západosyrského města Al-Qusayr bylo přinuceno uprchnout poté, co dostali ultimátum od místního velitele ozbrojené opozice. Stalo se tak poté, co byl jeden křesťan zabit odstřelovačem v Kusaíru v sousedství Homsu. Některé zprávy dokonce tvrdí, že v některých mešitách ve městě bylo oznámeno, že „křesťané musí opustit Kusaír do šesti dnů.“ Dva katoličtí kněží, kteří uprchli z města, potvrdili této tiskové agentuře, že ultimátum opakovaně slyšeli z minaretů „na vlastní uši“.


Pokusy o evakuaci křesťanů z Homsu byly v posledních dvou týdnech neúspěšné, a místní kněz řekl, že to vypadá, jako by rebelové chtěli držet civilisty uvnitř, aby je využili jako trumfy pro vyjednávání. Tisíce křesťanů uprchly z některých oblastí Homsu, jež padly do rukou rebelů v únoru.


Američtí zpravodajci a diplomaté mezitím pokračují ve snaze zlepšit posílit své kontakty se syrskými povstalci, aby jim pomohli organizovat jejich rozvíjející se vojenské operace proti jednotkám prezidenta Bašára al-Asada. Podle vysokých amerických představitelů pomáhají CIA a americké ministerstvo zahraničí Svobodné syrské armádě rozvíjet logistické trasy pro přesun dodávek materiálu do Sýrie a poskytují jí výcvik v komunikaci. Saúdská Arábie a Katar údajně už několik měsíců platí syrským rebelům žold. Podle těchto zdrojů přitom Turecko, které poskytuje své území některým jednotkám Svobodné syrské armády, jim zajišťuje i materiální a technickou podporu.


A mnozí jsou přesvědčeni, že stabilita je nedosažitelná, dokud budou Spojené státy a jejich spojenci slepě podporovat radikální povstalce.Zdroj, další fotografie a odkazy: RT.com


Překlad: Stan


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments