Zpravodaj iniciativy ProAlt

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/195746_138672122837568_1752463_n.jpg


Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,


zasíláme Vám zpravodaj naší iniciativy, abychom Vás informovali o aktuálním dění v ProAltu, naší práci a nejbližších chystaných akcích.


1. V sobotu 7. května pořádá iniciativa ProAlt demonstraci proti vládním reformám – od 14. hodin na náměstí Jana Palacha v Praze!


Velké demonstrace proti vládním reformám budou v květnu hned dvě! Tu první v sobotu 7. května pořádá iniciativa ProAlt za podpory odborů a řady dalších organizací, iniciativ a hnutí.

Hlavním mottem akce je slogan " Vláda proti lidem, lidé proti vládě". Demonstrace začíná ve 14 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze, následovat bude pochod městem. Přijďme v sobotu v co největším počtu vyjádřit, že současná pravicová koalice definitivně ztratila legitimitu provádět nevratné asociální reformy.


2. Na sobotu 21. května plánuje velkou demonstraci Českomoravská konfederace odborových svazů

 


ČMKOS v dubnu přerušila jednání v tripartitě. Už řadu měsíců tam totiž absolutně nefungovala komunikace mezi odbory a vládou. "Vláda nevzala v úvahu ani jeden ze zásadních návrhů ČMKOS k reformám, vládne systémem po nás potopa a v očích veřejnosti i ČMKOS ztratila odbornou i morální důvěru," uvedly odbory v tiskovém prohlášení. Na protest proti asociálním reformám svolává proto ČMKOS demonstraci, která se uskuteční v sobotu 21. května v Praze. Iniciativa ProAlt tuto akci plně podpoří. Více informací Vám včas přineseme na našich webových stránkách www.proalt.cz3. Vydařený happening ProAltu "Demise vlády"

 


Iniciativa ProAlt se rozhodla pomoci této nekompetentní vládě škrtů v hledání východisek z její těžké situace uspořádáním generální zkoušky kolektivní demise. Vláda, v zastoupení našich figurantů, se proto v sobotu 16. dubna vydala pochodem od svého sídla, kolem obou komor Parlamentu a Nerudovou ulicí na Hrad, kde ministři předali své demise premiérovi, který je následně předal prezidentovi. Akce se setkala s velkým mediálním ohlasem, fotografie z našeho happeningu např. vyšla na titulní straně nejčtenějších nebulvárních novin Mladé fronty Dnes. Reportáže z akce si můžete přečíst také zde:


http://www.lidovky.cz/vlada-podala-na-hrade-demisi-pouzila-chilske-pero-f6u-/ln_domov.asp?c=A110416_173029_ln_domov_ogo*


http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/obrazem-necas-a-spol-stvrdili-demisi-perem-z-chile-jako_199295.html


Projevy našich ministrů na generální zkoušce demise vlády si

můžete přečíst na našem webu zde: http://www.proalt.cz/?p=1516


4. Výzva k finanční podpoře


Tak jako pokaždé i nyní připomeneme číslo našeho účtu 2500104120/2010 a požádáme členy i sympatizanty ProAltu o pravidelnou finanční podporu libovolnou částkou. Děkujeme!


S přáním příjemných dnů


Roman Petrenko


ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ


http://www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments