Retro: Kyberterorismus neviditelné ruky trhu

27. července 2012

Současní vládcové české kotliny celá léta intenzivně masírují občanskou veřejnost hesly, že neviditelná soukromá ruka trhu vše nejlépe vyřeší a že stát je nejhorším hospodářem, tudíž je potřeba vše pokud možno co nejrychleji zprivatizovat. Zdá se, že koaliční ministři – přední státní manažeři, hlasatelé těchto líbivých hesel a tzv. odpovědní hospodáři se svých zaklínadel v praxi skálopevně drží. Pod jejich odbornou péčí jsou postupně předávány ze státní do soukromé péče databáze zdravotních pojištěnců, pracovních úřadů, výplaty sociálních dávek, registr vozidel… Výsledkem této bohulibé činnosti je růst ceny za nákup a správu databází, částečné anebo úplné selhávání nových, resp. vylepšených databází, a to takovým způsobem, že některé musejí být ručně dublovány. Souběžně s tím pokračuje rozvrat státu a občanům jsou vzdalovány a zcizovány předplacené služby, které předtím v jejich prospěch zajišťoval stát.

Občanovi sledujícímu tento vývoj se přímo nabízejí otázky:

  • Měli a mají liberální manažeři, kteří nyní vládnou v české kotlině pravdu v tom, že soukromé firmy vše nejlépe vyřeší?
  • Dosvědčuje to jejich outsourcing státních funkcí na soukromé subjekty?
  • Měli současní ministři pravdu, když mluvili o státu jako o nejhorším hospodáři?
  • Dosvědčuje to manažerská praxe a odbornost těchto ministrů?

V závěru bych si dovolil malou poznámku: Doposud jsem byl přesvědčen že pro životně důležité počítačové systémy je nejhorší organizovaný kyberterorismus šířící se po internetové síti anebo vyzařování geomagnetického záření ze Slunce, které periodicky přichází v určitých intervalech. Až později jsem pochopil, že stejné, ne-li horší nebezpečí může pro tyto databáze přicházet z míst, které mají tyto databáze ve své odpovědné manažerské péči.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
3. 9. 2019 12:41

Je to velká ztráta pro OM, že pan Béda už sem nepíše … Také je veliká škoda, že ještě dnes si nebezpečné důsledky souvislostí, o nichž kdysi Béda psal, tolik lidí neuvědomuje. A tak dodnes a stále dál si hloupí důvěřivci po večerech čtou reklamní letáky trhovců jak bibli a zakládají si další zákaznické karty na tak zvanou slevu, prý stvořenou „jen pro ně“ a blaženě si myslí, jak tržně geniální přitom jsou. Ostatně, jsem zvědav, zda prodejní poslanci prodají svým zákonem i naše zdravotní údaje lékárníkům jen pro jejich další kšeft, který zas dál pak budou uzavírat právě jen… Číst vice »

racek
racek
6. 9. 2019 21:55

Stát by nebyl nejhorší hospodář, ale bohužel své firmy řídí prostřednictvím vítězů voleb a jejich rodinných příslušníků a dalších přátel a zasloužilých straníků. Bohužel, výkony odpovídají jejich vzdělání a kvalifikaci. Určitě jsou výjimky, ale žádnou jsem bohužel nepotkal. Ale příklady, jako synovec ministra se vzděláním středním, 27 let předseda dozorčí rady banky, vytváření „marketingových útvarů“ ve státních podnicích se členů vládních sran a pod. Nebo jmenování vyhozených a neúspěšných managorů do funkcí generálních ředitelů s cílem zajistit vítězné výběrové řízení, zakázky pro přátele a strany a pod. Takových asi znáte hodně. Prostě proti tomu viru není obrany. Znám jen dva… Číst vice »