A dobře nám pak (se lží), bude na zemi

Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti ještě vyšší vrchností euroatlantickou, naráží u nás na potíže a jeho plnění neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by bylo třeba a jak by si euroatlantická vrchnost představovala. Ale je to v nás, jako v krávě tele, namísto abychom k ruské hranici v pevném šiku mašírovali, tak se kroutíme, namísto hymny EU bychom raději zpívali Hej Slované, v hlavě nám namísto nenávisti k Rusku straší představa o Rusi jako o matičce všech Slovanů a tedy i nás Čechů, kterou nám tam natloukli nešťastní národní buditelé Kollár, Šafařík a další, nedaří se tak, jak by bylo třeba, vyhnat z našich hlav vzpomínku na smrt 12 milionů rudoarmějců, bez níž bychom zde nebyli, zkrátka a dobře nejsme vůbec a dokonce ani v nejmenším tak spolehlivým článkem euroatlantické nenávisti k Rusku, jakým bychom měli být a jaký se od nás očkává, a to i vzdor výjimkám z tohoto neutěšného obrazu, jakými jsou např. starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, starosta Řeporyjí Pavel Novotný, primátor Prahy Zdeněk Hřib či Karel Schwarzenberg.

Co s tím? Je nás třeba převychovat, to je jasné. A jak? Též jasné. Co nejúčinnější propagandou.

Obrátili se tedy naši propagandisté na uznávaného teoretika a praktika obracení lidu na pravou víru Josefa Goebbelse a na jeho tři zásady nejúčinnější propagandy, kterými jsou:

  • Nelhat (Gobbels považoval lež za nevýhodnou. A to proto že jakmile je lež jednou prohlédnuta, stává se hlasatel této prohlédnuté lži už trvale nedůvěryhodným. Goebbels navíc považoval lež za zbytečnou, protože uplatňování dalších dvou zásad ji dokáže plnohodnotně nahradit).
  • Zakrývat
  • Odvádět pozornost

S uplatňováním zásady druhé a třetí nemají naši propagandisté, hlavně ti v naší instituci nejvlivnější, čili ČT, žádné problémy, a v celé jejich šíři ji už roky bohatě uplatňují. Avšak vzdor Goebbelsově výstraze už roky pošilhávají i směrem k jeho zásadě první. A to ne snad s úmyslem ji uplatňovat, ale naopak vyvrátit. Čili nikoli nelhat, jak hlásil Goebbels, ale lhát, pokud se ovšem ta lež podá občanstvu tak rafinovaně, že bude mít šanci zůstat neprokouknuta.

Zrovna včera večer právě tento druh lži, kterou se propagátoři ČT rozhodli zmistrovat i proslulého mistra Goebbelse, z obrazovek našich televizorů zazněl. A to v pořadu Události. Mluvilo se v něm o Janu Palachovi a o vstupu vojsk na půdu naší země v r. 1968, a jen tak jakoby mimochodem utrousil moderátor větu, že mnohé země „ruskou okupaci Československa tehdy tvrdě odsoudily“.

Jestliže v ten okamžik máte za to, že lživé vyjádření „ruská okupace“, jež ruskou okupaci nebyla , protože šlo o nešťastný a politováníhodný čin zemí Varšavské smlouvy, který by se s přivřením obou očí dal snad označit nanejvýš za „okupaci sovětskou“, vypadla z vašeho televizoru jen nějakým nedopatřením, omylem či překlepem redaktora, který onu informaci připravoval, jste na hlubokém omylu. Protože ono ve skutečnosti šlo o výrok pronesený s nadgoebbelsovsky promyšleným záměrem možná jen propagandistů ČT, ale možná, kdo ví, i o výrok šířeji vycházející z nové ideologické západní platformy, jež káže označovat vše sovětské a neblahé nikoli už za sovětské, ale za ruské, a tímto trikem přesměrovávat nevraživost lidí od někdejšího sovětského k dnešnímu ve sta ohledech odlišnému ruskému. Smísit zkrátka obé tak, aby to dnešní ruské už provždy do sebe nasávalo ono bývalé a někdy nenáviděné sovětské, a v očích světa se tak stalo nenáviděným otloukánkem už jen ono samo.

Že se přitom lže a překonává i pověstné tabu velmistra pokoutní nacistické propagandy, zjevně nikomu nevadí. Účel světí prostředky a cíl světového zla světí lež. Aneb: Pravdomluvnost často bolí, avšak lež se lehce volí (jehlaspichlas). A čím obelhávanější a tím i hloupější budeme, tím nesnadněji budeme schopni lži rozpoznávat.

A věřte tomu, dobře nám pak bude na zemi.

 

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 1. 2021 15:57

Tu první větu tesat do kamene!

orinoko
orinoko
21. 1. 2021 16:10

Ve Sněmovně se to už pomalu začíná rvát jako na Haliči. Klíč ke změně mají komunisti: Buď se děti a študáci vrátí od února do škol anebo má Babák po prd@li. Socanská verbež musí z Podlamentu. I bez nich je tam idiotů jak na výstavě. Socanský fašoun vypínal Volného od Okamury. Že prý nemá ropuchu.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
21. 1. 2021 19:03

hanzlovi měl Volný dát fest koleno ( opravdu kurwinská ostuda, nejdříve se nechá uplatit bakalou jak děcko, pak ve vazbě bečí jako želva, upisuje je se pro kolaboraci s čertem a z klece ho tahá na partajní směnku ludra vesecká – kdejaký morgi z bronxu a na na prochach je větší charakter než špatný oranžový handlíř s daciou )

fajt
fajt
21. 1. 2021 18:51

dnes je výročí úmrtí George Orwella, který svou detailní a zcela vyčerpávající předpovědi budoucnosti překonává i Michele de Nostredama. ..

Aleš
Aleš
21. 1. 2021 21:31

Při vstupu na om před 10 lety jsem si chtěl dát nick Aleš Pravda. Ten už byl bohužel obsazen. Sledujíce z blízka několik TOP insiderů jsem dávno pochopil tento upgrade Goebbelsovské strategie. Nedlouho po té jsem napsal jednu ze svých prvotin regující na tenkrát výborný článek Ilony Švihlíkové Výmar po Česku. Černá je bílá je zásadní motto těchto Bobligových pohrobků. Domnívám se, že Bílou nemoc vymítí jen mírotvorci z východu, když to před 70 lety nechali dokončit našimi otci, dědy a pradědy, tak se to nepovedlo. Motivační píseň pro nás, co věříme, že by se to přes všechny útrapy od… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
22. 1. 2021 12:14

Osvobození naší země z područí USA, EU a nadnárodní finanční oligarchie může přijít – jako už několikrát přišlo – zase jenom z Ruska.
Jak praví staré pořekadlo: nebude v Čechách dobře, dokud se kozácký kůň nenapije z Vltavy. 

Dana
Dana
21. 1. 2021 21:54

„….mimochodem utrousil moderátor větu, že mnohé země „ruskou okupaci Československa tehdy tvrdě odsoudily“……. Tohle je hezke slovickareni za ucelem zatajit fakt, ze vpad Varsavskeho bloku ridili Rusove. Sovetsky Svaz byl vudcem teto okupace, kterou vedli Rusove. Ja jsem prvni okupacni dny v Ceskoslovensku zazila na vlastni kuzi a proto bezpecne vim, ze jsem mohla s ruskymi vojaky mluvit rusky. Ne po „sovetsky“, ale rusky. V Praze sedeli na tankach popsanych ruskou azbukou kluci, kteri se mi casto jevili jako ustraseni a zmateni. Ptali jsme se rusky, PROC nas prisli okupovat a jeden blondak, urcite Rus ci mozna Ukrajinec, rekl vydesene,… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Dana
22. 1. 2021 8:15

V jednom máte skutečně pravdu. Vlády evropských států dobrovolně navzdory zájmům vlastních občanů naklusaly se „svými“ zeměmi do područí amerikého deep state a mu spřízněného nadnárodního kapitálu. Tento akt byl nejčastěji realizován členstvím země v EU a především v NATO. Není to tak, že by za to USA vůbec nemohlo. Desítky let pracovaly na svých doktrínách, které se ji za pomoci zkorumpovaných často středoevropských či východoevropskýh politiků podařilo realizovat. Vskutku bizarní je, že za poslední roky USA už moc nemuselo hnout prstem, jejich poskoci se předhání v servilitě ad absurdum. Když už zkusili přímo ovlivňovat za pomoci bývalého velvyslance Schapira,… Číst vice »

fajt
fajt
22. 1. 2021 11:33

comment image

„Útok českých fašistů v parlamentu, president Biden okamžitě volá české šéfové Angele Merkelové“ … neměl by někdo v česku cnn zrušit licenci … a nebo to postují správně ?!? ..)

Dolmen
Dolmen
Reply to  fajt
22. 1. 2021 14:55

Oni to postují správně a Bidet volal na správnou adresu. To jenom většina českých ovčanů ještě nestačila postřehnout, kde mají lídra.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 1. 2021 12:09

Za tato odvážná slova: „… lživé vyjádření „ruská okupace“, jež ruskou okupaci nebyla , protože šlo o nešťastný a politováníhodný čin zemí Varšavské smlouvy, který by se s přivřením obou očí dal snad označit nanejvýš za „okupaci sovětskou“ co tak vytočila kavárnu a pražského „amerického“ trans-trolla, má p. L. Man moji úctu. Okupace Československa Rusy v roce 1968???  Ani náhodou!  O situaci v Československu v dubnu 1968 jednalo politbyro KS SSSR ve složení:  7 Ukrajinců (včetně L. I. Brežněva), 1 Bělorus,  1 Litevec,  1 Kirgýz,  1 Kazach a jen jeden Rus.  Když po vášnivé diskuzi došlo k hlasování o intervenci do ČSSR, tak intervence zvítězila v… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  Botičky od Diora
22. 1. 2021 17:06

situaci v Československu v dubnu 1968 jednalo politbyro KS SSSR ve složení:  7 Ukrajinců (včetně L. I. Brežněva), 1 Bělorus,  1 Litevec,  1 Kirgýz,  1 Kazach a jen jeden Rus. —- To uz je uplna zoufalost, vymlouvat se na etnicke slozeni agresoru. Dle teto logiky by pak potlaceni ceskoslovenskeho socializmu s lidskou tvari  zavinila vesmes asijska horda, co nasledne urcovala dalsich dvacet let beh realneho socialismu. Ukazovalo by to na politicky brajgl v Moskve a proto se naskyta dalsi logicka uvaha, ze upadek Sovetskeho Svazu byl zavinen naprostou neschopnosti blbcu v politbyru a v roce 1989 uz byl system tak vyhnily, ze stacilo… Číst vice »

zart
zart
22. 1. 2021 12:43

Miluji mravoučné a poučné kecy, zejména od nějakých „soudružek učitelek“, které vzaly v 1968 roha za kvalitním životem. Jedna znich nám dělala skupinovou vedoucí v Pionýru, politicky na nás působila, než zdrhla. Také znám pár vlastizrádců, co tam na Západě úplně zblbli. Nakonec jsem tu „okupaci“ vzdor politické perzekuci hned po 1989 přehodnotil, díky těm žvanilům mimo mísu (republiky), a těm úžasným a skvělým demokratům genocidy národa, co dříve byli kvůli kvalitnímu životu ve straně a u StB. A dnes mi vyčítají, že jsem nebyl na oslavě 1. máje, nebo při poslední změně názvů na náměstí, zatímco oni tam vždy… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  zart
22. 1. 2021 17:58

Ja jsem v Pionyru byla a docela se mi tam libilo, protoze tam taky chodil prima kluk s hezkyma ocima, mohutnou kstici vlasu, drzel mne za ruku (byla horka) a poslouchali jsme gramofonove desky. Pozdeji jsem prisla na to, ze vetsina pisni byla ukradena ze zapadu a mely jen ceske texty..
Potom je zpivala i Marta Kubisova, tohle zvladla moc hezky.

https://youtu.be/5lQTOMdtYR8

orinoko
orinoko
Reply to  Dana
22. 1. 2021 18:19

Vážně? My jsme kradli ze Záchudu? Ty vole. no nekecej.
Roll Out The Barrell pochopitelně složil nějaký Zdvořilý Woody. Indiánskou píseń lásky pochopitelně emeričan Frimml a Vejvoda byl skrytý indián. Nebýt zmotnělé tmy, která zvedla trombon a trubku po válce bílých severojižních debilů, tak by nebyl jazz, a rock and roll byl označen za komunistickou subverzi.
Klasická krádež: https://www.youtube.com/watch?v=q0SSoENfn1M

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
22. 1. 2021 22:09

Hrach – stěna,
perly – „dana“…  :-)

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
22. 1. 2021 22:41

Po tom co předvedla a nepředvedla Dan-a v prezidenských volbách, tak u mě skončil-a.
Patrně to bylo čekání na nové noty. No vida už je asi má a už zpívá.

orinoko
orinoko
Reply to  Dana
22. 1. 2021 18:57

A tady leze veleslavná Metallica do české řitě Jóžinem z bažin.

https://www.youtube.com/watch?v=Lm_jVKtZ-6w

orinoko
orinoko
Reply to  Dana
22. 1. 2021 19:16

A tady emerická prasata přilezla s prosíkem. Jen Čech takovou látku dokáže zpracovat.

https://www.youtube.com/watch?v=c3Dz6FOE_Gk

fajt
fajt
23. 1. 2021 8:10

comment image