A Kalousek, toť se ví, je poctivec

Že je Rusko agresívní, vyjádřil Kalousek na sjezdu TOP 09 několikrát. Důkazy pro toto své tvrzení nepředložil, takže se po nich pokusíme poohlédnout sami.

Jistě, je tu Krym. Ale snad i pan Kalousek ví, že před Krymem byl Majdan, do kterého Washington vrazil pět miliard dolarů, čili ohromující částku, jakou na žádný svůj převrat dosud nikdy neobětoval. A proč se tentokrát tak plácl přes kapsu? Ze dvou důvodů, o kterých i pan Kalousek dobře ví, ale nikdy by vědomost o nich veřejně nepřiznal. Prvním byla chuť dostat se s americkými taktickými jadernými raketami do východních oblastí Ukrajiny, odkud je to už tak vábivě blizko k matičce Rusi Moskvě. A druhým důvodem byl zase solí chutnající apetit na krymský přístav Sevastopol, z něhož měla být vybudována hlavní americká námořní základna v Černém moři. A to téměř v samém podbřišku Ruska.

Jen nezodpovědná vláda by takovéto smrtelné nebezpečí pro svoji zemi dokázala přehlédnout, a když navíc převážně ruští obyvatelé Krymu v téměř 90 procentech vyjádřili touhu vrátit se do Ruska, v němž před Chruščovovým darem Ukrajině po celou svou historii žili, Putinovo Rusko je do svého náručí přijalo. Ale stačilo, aby ruská vláda pocítila jen o málo stupňů menší starost o bezpečnost svých občanů, jak se stalo ve vztahu k převážně ruským obyvatelstvem obydlené východní a jižní Ukrajině, a zachovala se podstatně jinak. Když se zde totiž brzy po Krymu přihlásilo k nezávislost na vládě kyjevských čistokrevných fašistů z masa a kostí (definice někdejšího věhlasného úředníka EU Němce Verheugena) 90 % hlasujících v Doněcké oblasti, a v Luhanské oblasti 96% hlasujících, a představitelé Doněcké oblasti po provedeném referendu dokonce požádali Moskvu, aby jejich oblast byla přijata do Ruské federace, Moskva na tuto žádost odpověděla slovy svého ministra zahraničí Lavrova takto: „Ukrajina musí zůstat jednotná a nesmíme dovolit, aby byla roztrhaná na kusy.“

Ale Kalousek říká, že Rusko je agresívní, a Kalousek, toť se ví, je poctivec.

Zatímco co ruské taktické jaderné zbraně se nacházejí výhradně jen na území Ruska, rozmístili Američané tyto své zbraně kromě jiných míst na zeměkouli též na území pěti evropských zemí většinou sousedících s Ruskem, a tedy tisíce kilometrů daleko od jejich americké domoviny. A nedosti na tom. V rámci NATO existuje program, podle něhož se do získávání návyků v zacházení se systémy amerických taktických jaderných zbraní zapojují i občané těchto pěti států. Že se tak zvyšuje nebezpečí náhodného spuštění jaderného konfliktu v Evropě, je nabíledni, a nelze ani přehlédnout americkou snahu dostat celý svůj taktický jaderný arzenál co možná nejblíže k ruským hranicím. Rusko naproti tomu zcela kategoricky odmítá umístit svůj jaderný arzenál mimo své území.

Ale Kalousek říká, že ne USA, ale Rusko je agresívní. A Kalousek, toť se ví, je poctivec.

USA mají mimo své území na zeměkouli tak obrovské množství svých vojenských základen, že se Pentagon doslova „stydí“ jejich počet světu oznámit. Takže se musíme spokojit jen s údaji dílčími. Tak např. v Německu slouží na 149 základnách 50 000 vojáků, v Japonsku na 109 základnách 90 000 vojáků, v Jižní Koreji na 85 základnách 28 000 vojáků. Celkem pak mají USA své vojenské základny v 74 zemích světa, v Evropě pak největší o síle 5 000 mužů v Kosovu, jejíž zřízení bylo jedním z důvodů, pro který bylo nutno rozbít Jugoslávii.

Rusko má, s výjimkou dočasně a na žádost syrské vlády zřízené letecké základny v Sýrii ještě jednu svou vojenskou základnu v Kyrgyzstánu a další v Tádžikistánu, přičemž i tyto byly zřízeny na žádost tamních legálních vlád. Nikde jinde Rusko vojenskou základnu nemá.

Ale Kalousek říká, že ne USA, ale Rusko je agresívní. A Kalousek, toť se ví, je poctivec.

Vojenský rozpočet Ruska činí 50 miliard dolarů, americký je desetinásobný a činí 575 miliard dolarů.

Ale Kalousek říká, že ne USA, ale Rusko je agresívní. A Kalousek, toť se ví, je poctivec.

Od roku 1991, což je rokem vzniku Ruské federace, do dneška, uskutečnily USA invaze či intervence do dvaceti dvou zemí – několikrát dokonce opakovaně – a to v tomto pořadí: Irák, Somálsko, Angola, Bosna, Haiti, Rwanda, Čečensko, Mexiko, Srbská Krajina, Kongo, Jugoslávie, Afghánistán, Filipíny, Venezuela, Libérie, Sýrie, Gruzie, Rovníková Guinea, Ukrajina, Tunis, Egypt, Libye.

Ve stejném období – a to právě v současnosti – se Rusko účastní pouze už zmíněné letecké akce proti Islamskému státu v Sýrii.

Ale Kalousek říká, že ne USA, ale Rusko je agresívní.

A Kalousek, toť se ví, je poctivec.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
aram
aram
3. 12. 2015 17:29

Jen malá připomínka. Už jsem si toho všimla na Vaše věc, ale ty armádní rozpočty zřejmě nebudou v milionech dolarů.

Béda
3. 12. 2015 17:29

Jenom bych se zeptal. Nejsem autorem toho článku. On je tu ještě jiný Béda?

niky
niky
3. 12. 2015 17:59

Béda napsal

Jenom bych se zeptal. Nejsem autorem toho článku.On je tu ještě jiný Béda?

Jsem rád, že jste se zeptal… rád Vás čtu a tímhle blábolem by jste se v mých očích zdiskreditoval :-)

Sio
Sio
3. 12. 2015 18:15

Béda napsal

Jenom bych se zeptal. Nejsem autorem toho článku.On je tu ještě jiný Béda?

Tak to je dost divné …

asym
asym
3. 12. 2015 19:05

…plác, tohleto kalousek určitě číst nebude ;-(

koloděj
koloděj
3. 12. 2015 19:39

hm, pekny článek, ale … koho dnes zajímají fakta ? Musíte vřeštět jako pavián, aby si vás pár tupě zírajícich ovčanů všimlo … blít ve studiu, fackovat oponenty .. v tom je pravda !!! A hlavně vřeštět nachlup stejně jako ostatní paviáni, jinak .. no – vaše věc..
zádný novinky pro lidi s otevřenýma očima .. pro feťáky Novy a Blesku bláboly, TAK MOC bolí nad nima přemýšlet.

Sasin
Sasin
3. 12. 2015 21:33

Jak je možné, že Kalouskovi už říkají i zas tupytelé korek. Jak je možné aby korek byl v parlamentní kantýně zastrčený 25 let?

Jen podílníci na neprodejné půdě a rozpočtu mají právo kecat do rozpočtu celého společenství. Korek může být zastrčený v láhvi aby udržel tekutinu pro podílníky stravitelnou. Nigdy opačně.

Ani Stan s Tribunem nejsou schopni to vysvětli obráceně správně, ale troubí.

Spousta dementů i místních dělá to samé. Muheeeeeee

Arbed
Arbed
4. 12. 2015 5:56

Přidal jsem odkaz na tento článek k „vousatým“ podnětům http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20070723171549 a http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20041221000007. ŠKODA, ŽE JEJICH REALIZACE SE DOŽADUJE TAK MÁLO SPOLUOBČANŮ.