A proč zrovna my? (Reakce Západu na poselství V. V. Putina)

2. března 2018

Reakce Západu na tu část poselství ruského prezidenta, v níž popisuje nové domácí druhy zbraní vyvolává ve většině z mnoha západních komentářů odezvu, že Rusko bezdůvodně vyhrožuje celému západnímu světu. Jako kdyby USA nepřijaly novou válečnou jadernou doktrínu, v níž jsou Rusko spolu s Čínou přímo označeny jejich hlavním nepřítelem. Zároveň si vytyčily úkol dosáhnout nad oběma zeměmi úplnou vojenskou převahu. Nejdůležitější na tom je, že hranice použití válečné síly proti označeným nepřátelům je významně snížena. Co je potom divného na tom, že Rusko musí reagovat?

Západní politici a vedoucí NATO odhodili veškerý stud ohledně rozmisťování  strategického systému PRO kolem ruských hranic a přestali opakovat nesmysly o tom, že cílem jsou íránské rakety. Po vystoupení Putina opět nevědí nic chytřejšího, než vykládat, že jejich systémy nejsou namířeny proti Rusku. Je to podobné jako při rozšiřování NATO, o němž se nedávno objevila nová senzační odhalení, která nehodlají světová media šířit.

Po pětadvaceti letech mohl Národní archiv bezpečnosti USA zveřejnit výběr z dokumentů o jednání mezi vedením Sovětského svazu a hlavními západními zeměmi v osmdesátých a devadesátých letech minulého století ve věci sjednocení Německa a budoucí bezpečnosti v Evropě. Prezidentu Trumpovi je třeba přiznat co mu patří, tedy že neuvalil na zveřejnění své veto. Určité části dokumentů byly sice vymazány, ale i ze zbylých textů je jasně vidět to, že se s Moskvou neprojednávalo rozšiřování NATO na východ, ale byly dávány „železné garance“, že k expanzi nedojde.

Potom po celých 25 let západní politici vytrvale tvrdili, že nikdy nic takového neslibovali. Lhali na vysoké úrovni. Dnes ti, kteří ještě žijí, nehodlají činit pokání za své lži vůči Rusku. V USA by mělo dojít k federálnímu vyšetřování tohoto příkladu porušení mezinárodního práva a zároveň základní etiky. Namísto pokání předkládají Moskvě s maniakální houževnatostí k uvěření dětské pohádky o účelu západního systému PRO. Mnohokrát obelhávajícím někdo uvěří!

Oficiální američtí představitelé do nekonečna rýpou do Ruska jako do nepřítele, kterého je potřeba omezovat, přitom žádné ruské rakety nelétají a nedopadají na USA. Ke každému videu, které Putin při svém vystoupení předvedl, existují desítky amerických filmů o zkouškách analogických zbraňových systémů. Jejich cíle jsou uvedeny v doktríně. Základní myšlenkou a jednáním současné politické věrchušky USA je považovat se za absolutně bez hříchu.

Je příznačné, že američtí váleční experti i Pentagon jsou k většině Putinem předvedených ruských zbraní klidní, dokonce i k fenomenální raketě Sarmat. Věří, že v rámci koncepce „okamžitého globálního úderu“ mohou časem vytvořit takový potenciál, který bude schopen při použití jako první eliminovat všechny systémy PRO na území Ruska. Ve výsledku jsou prý všechny hrozné zbraně, i ty o nichž mluvil Putin, slepé a hluché.

Co v posledních letech znepokojuje plánovače Pentagonu a neskrývají to, je bezpilotní ponorka s jadernou výbavou. Americkému vedení to připadalo nemožné, zdálo se to být fantazií. Ale ukázalo se, že celý atomový motor, hlavní součást v konstrukci ponorkového bezpilotníku je nejen vyroben, ale i odzkoušen. Je hlavní senzací Putinova vystoupení.

Rozruch kolem systému není náhodný. Je to totiž absolutně nezranitelná zbraň neodvratné odvety. Zařízení může v ohromných oceánských hlubinách ležet léta, aniž by bylo odhaleno a v případě potřeby uposlechnout umístěný program, aktivovat se a klouzat v určeném směru podél dna, kde je napadení nemožné. V závěrečné fázi pak zničí ohromná pobřežní města. A přitom je to zbraň pouze obranná, na rozdíl od systémů „okamžitého globálního úderu“. Dosud není pojmenovaná. Mohla by se jmenovat Pomněnka, což by odpovídalo smyslu, podle provedení výsadku na zem.

Preventivní použití této zbraně vítězství nezaručuje, ale odvrátit náhlou jadernou agresi svojí přítomností může. Perspektiva: je možno úplně zničit celou zemi, ale jako odpověď samy podmořské bezpilotníky vyplují a na agresora udeří, aniž by je někdo řídil. Ten, kdo si začne, bez odpovědi nezůstane. Měl by si několikrát rozmyslet, než k něčemu přistoupí.

Je potřeba přiznat, že to zní zlověstně, ale jsou možnosti, jak nepřipustit výrobu takové zbraně. Washington se může jednoduše vzdát koncepce „okamžitého globálního úderu“. K jednání o odvrácení jaderného armagedonu, k likvidaci stávajících a ukončení přípravy nových strategických zbraní je Moskva připravena. O tom promluvil i Vladimir Putin.

Převzato z Fondsk.ru

 

Přejít do diskuze k článku 18 komentářů