A proč zrovna my? (Reakce Západu na poselství V. V. Putina)

2. března 2018

Reakce Západu na tu část poselství ruského prezidenta, v níž popisuje nové domácí druhy zbraní vyvolává ve většině z mnoha západních komentářů odezvu, že Rusko bezdůvodně vyhrožuje celému západnímu světu. Jako kdyby USA nepřijaly novou válečnou jadernou doktrínu, v níž jsou Rusko spolu s Čínou přímo označeny jejich hlavním nepřítelem. Zároveň si vytyčily úkol dosáhnout nad oběma zeměmi úplnou vojenskou převahu. Nejdůležitější na tom je, že hranice použití válečné síly proti označeným nepřátelům je významně snížena. Co je potom divného na tom, že Rusko musí reagovat?

Západní politici a vedoucí NATO odhodili veškerý stud ohledně rozmisťování  strategického systému PRO kolem ruských hranic a přestali opakovat nesmysly o tom, že cílem jsou íránské rakety. Po vystoupení Putina opět nevědí nic chytřejšího, než vykládat, že jejich systémy nejsou namířeny proti Rusku. Je to podobné jako při rozšiřování NATO, o němž se nedávno objevila nová senzační odhalení, která nehodlají světová media šířit.

Po pětadvaceti letech mohl Národní archiv bezpečnosti USA zveřejnit výběr z dokumentů o jednání mezi vedením Sovětského svazu a hlavními západními zeměmi v osmdesátých a devadesátých letech minulého století ve věci sjednocení Německa a budoucí bezpečnosti v Evropě. Prezidentu Trumpovi je třeba přiznat co mu patří, tedy že neuvalil na zveřejnění své veto. Určité části dokumentů byly sice vymazány, ale i ze zbylých textů je jasně vidět to, že se s Moskvou neprojednávalo rozšiřování NATO na východ, ale byly dávány „železné garance“, že k expanzi nedojde.

Potom po celých 25 let západní politici vytrvale tvrdili, že nikdy nic takového neslibovali. Lhali na vysoké úrovni. Dnes ti, kteří ještě žijí, nehodlají činit pokání za své lži vůči Rusku. V USA by mělo dojít k federálnímu vyšetřování tohoto příkladu porušení mezinárodního práva a zároveň základní etiky. Namísto pokání předkládají Moskvě s maniakální houževnatostí k uvěření dětské pohádky o účelu západního systému PRO. Mnohokrát obelhávajícím někdo uvěří!

Oficiální američtí představitelé do nekonečna rýpou do Ruska jako do nepřítele, kterého je potřeba omezovat, přitom žádné ruské rakety nelétají a nedopadají na USA. Ke každému videu, které Putin při svém vystoupení předvedl, existují desítky amerických filmů o zkouškách analogických zbraňových systémů. Jejich cíle jsou uvedeny v doktríně. Základní myšlenkou a jednáním současné politické věrchušky USA je považovat se za absolutně bez hříchu.

Je příznačné, že američtí váleční experti i Pentagon jsou k většině Putinem předvedených ruských zbraní klidní, dokonce i k fenomenální raketě Sarmat. Věří, že v rámci koncepce „okamžitého globálního úderu“ mohou časem vytvořit takový potenciál, který bude schopen při použití jako první eliminovat všechny systémy PRO na území Ruska. Ve výsledku jsou prý všechny hrozné zbraně, i ty o nichž mluvil Putin, slepé a hluché.

Co v posledních letech znepokojuje plánovače Pentagonu a neskrývají to, je bezpilotní ponorka s jadernou výbavou. Americkému vedení to připadalo nemožné, zdálo se to být fantazií. Ale ukázalo se, že celý atomový motor, hlavní součást v konstrukci ponorkového bezpilotníku je nejen vyroben, ale i odzkoušen. Je hlavní senzací Putinova vystoupení.

Rozruch kolem systému není náhodný. Je to totiž absolutně nezranitelná zbraň neodvratné odvety. Zařízení může v ohromných oceánských hlubinách ležet léta, aniž by bylo odhaleno a v případě potřeby uposlechnout umístěný program, aktivovat se a klouzat v určeném směru podél dna, kde je napadení nemožné. V závěrečné fázi pak zničí ohromná pobřežní města. A přitom je to zbraň pouze obranná, na rozdíl od systémů „okamžitého globálního úderu“. Dosud není pojmenovaná. Mohla by se jmenovat Pomněnka, což by odpovídalo smyslu, podle provedení výsadku na zem.

Preventivní použití této zbraně vítězství nezaručuje, ale odvrátit náhlou jadernou agresi svojí přítomností může. Perspektiva: je možno úplně zničit celou zemi, ale jako odpověď samy podmořské bezpilotníky vyplují a na agresora udeří, aniž by je někdo řídil. Ten, kdo si začne, bez odpovědi nezůstane. Měl by si několikrát rozmyslet, než k něčemu přistoupí.

Je potřeba přiznat, že to zní zlověstně, ale jsou možnosti, jak nepřipustit výrobu takové zbraně. Washington se může jednoduše vzdát koncepce „okamžitého globálního úderu“. K jednání o odvrácení jaderného armagedonu, k likvidaci stávajících a ukončení přípravy nových strategických zbraní je Moskva připravena. O tom promluvil i Vladimir Putin.

Převzato z Fondsk.ru

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 3. 2018 11:14

Nazývat vystoupení VVP militaristickým a válkychtivým může jen oblbující propagandista Západu. Prezident RF pouze řekl (významová parafráze): nechtěli jste s námi o zbraních, odzbrojení a všeobecné bezpečnosti jednat. Považovali jste nás za „benzinovou stanici“- ne stát, nestáli jsme vám za rozhovor… Nyní vám říkáme my: my jednat ochotni jsme – v zájmu přežití planety a společně potřebného řešení zásadních problémů. Ale jestli s provokacemi a militarizací neskončíte- my jsme připraveni. Pokud by jste provedli cokoliv, co by naši bezpečnost jako státu ohrozilo zásadním způsobem- BUDETE NEODKLADNĚ ZNIČENI. Dodávám sám že: KOMPLET A „NAVSEGDA“… Přitom vašich cílů v rozbití RF se… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 3. 2018 11:43

http://www.novarepublika.cz/2018/03/volker-vyzval-k-likvidaci-dlr-llr.html Jestli banderovci či jiní teroristé NATO třeba pod žlutomodrou zástavou se o něco podobného pokusí, pan Volker si zažádal o urychlenou výstavbu amerického průlivu mezi Mexikem a Kanadou a Rusové svým partnerům vždy rádi vycházeli vstříc. A nevidím důvod, proč jim nevycházet vstříc i nadále, je to úspěšná taktika. Jediné, co se změnilo, jsou kalibry mm důrazných argumentů, a je jen otázkou, zda americký imperialismus ve svém konečném stádiu IDIOTISMU je ještě tohle schopen rozlišit a zda je schopen se nějak vypořádat s takovými argumenty pokusem o zahájení seriózní diskuse. Jediná odpověď od euroatlantskéhokripla, teroristické organizace NATO, kterou očekávám,… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 3. 2018 12:21

Jsem jen jeden z 3 (ano tisíce nepřišli k volbám, kvůli práci, nemocem, rodičovským povinnostem, stáří) milionů jeho voličů, rozhodná pro něj může být samozřejmě vůle většiny z nich, ale co považuji za moudré, pokusit se tohle vysvětlit jako důležitý a vysoce prospěšný krok pro nás. A prezident Zeman neměl nikdy problém jít s kůži na trh i v otázkách, kde jeho postoj není tak populární, a jestli se většina národa shoduje na tom, že mu to neskutečně pálí, je pomalu na čase, aby připravil potřebné kroky. Rok 2019 je rokem, kdy můžeme vystoupit a není na co čekat. Jiná… Číst vice »

peter.
5. 3. 2018 18:30

To Putinovo vyhlásenie nebolo ani tak o strašení novými zbraňami.O ich vývoji sa na západe vedelo.V skutočnosti západ šokovalo Putinovo varovanie ktoré možno preložiť takto :Vieme,že sa nás chystáte napadnúť a sme na to pripravení.Sme pripravení v prípade,že to skúsite použiť na svoju obranu všetko,čo máme k dispozícii v našich arzenáloch a nie je toho málo.Varujeme vás,neskúšajte to,lebo budete zničení. Môžem mať k Putinovi milión výhrad,no hrozba vojny ktorá nemusí začať ako „jaderná“ sa zvyšuje každým dňom.Preto si Rusi dobre uvedomujú,že za pár dní budú voliť v prvom rade svojho vrchného veliteľa a až potom prezidenta (Kont).A chtiac-nechtiac musím uznať,že… Číst vice »

Dana
Dana
5. 3. 2018 18:49

Tak to se nam pacifiste pekne vybarvuji, vrchni mirutvorec se dozaduje pozornosti holedbanim se o zbranich masove destrukce. Uz vidim, jak se Amerika cela vystrasi a ned zacne s Vladimirem Vladimirovicem vyjednavat z podrizene polohy. Vidim to jako zoufaly pokus statnika, ktery si uvedomuje rozdil schopnosti sveho stau versus zapad. Je to smutna bilance. Rusove meli nespocetne prilezitosti, jak pokracovat ve vesmirnem programu a bidne selhali. Verim, ze rakety Falcon od Elona Muska Putku, ruskeho vlastence, nesmirne ponizuji v narodni hrdosti. Takze zbyvaji jen ty zahadne zbrane. Na ty ovsem budou muset vydelavat sami Rusove a jeste vice si utahovat… Číst vice »

peter.
5. 3. 2018 18:58

Dana napsal
Uz vidim, jak se Amerika cela vystrasi a ned zacne s Vladimirem Vladimirovicem vyjednavat z podrizene polohy.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=nme4z_kWZJA

peter.
5. 3. 2018 19:12

Dana:
Nie ste lepší ako Rusi a nie ste ani vyvolení.To len žijete v mylnej predstave,že keď ste odovzdali všetku moc „vyvolenému“národu,tak to aj z vás urobilo „vyvolených“.Ste už za zenitom a upadáte.A ten pád sa už zastaviť nedá.Nie ste schopní trpieť a znášať vojnové príkoria,lebo ste nikdy skutočnú vojnu na svojom území nezažili.Rusi áno.Preto sa do nich radšej neserte,lebo oni vás naozaj dokážu zničiť.Aj keby pri tom mali sami zahynúť.

PPK
PPK
5. 3. 2018 20:12

Mám takový pocit, že když před několika roky proběhla internetem videa o podvečerním „přeletu žhavého meteoritu“ kamsi za obzor do stepí v oblasti u Čeljabinsku, že to vůbec nemusel být meteorit, ale možná jedna ze zkoušek té hypersonické zbraně, pohybující se atmosférou v podobě žhavé koule. Inu, kdo ví? V každém případě je zajímavé, že zpráva o tom mediálně brzy zcela zapadla, aniž by ji jediný z ruských astronomů jakkoliv podrobněji komentoval. (O českých ekonomických emigrantech v USA už vůbec nemluvě. Ty nejen tehdy nenapadla ani domněnka o nějakém UFO, ba dokonce ani nevěděli, že ten „kosmický balvan“, o němž… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 3. 2018 6:20

Dana: Jen nevím, zda se mám víc bát toho, že nás budete za vystoupení z NATO mlátit po hlavách bezcennýma zelenýma papírkama nebo nulami na virtuálních kontech úvěrových a dluhopisových bublin. Nebo k nám za trest pošlete armádu abonentů sociálních dávek, aby jste ušetřili. YANKEE´S MURDERS GO HOME! A co se týče Německa? CDU s SPD se tam tak ztrapní, že se dostane ke slovu dr. Sahra Wagenknecht a ta už se postará o to Němcům politicky vysvětlit, že sezona sběru hřibů nad Rammsteinem by mohla začít velice brzy a mohla by být prožita velice intenzivně, na to by stačila… Číst vice »

Vaska
Vaska
6. 3. 2018 7:37

Aleš – VVP naprosto jasně a jednoznačně zdůraznil že v případě že budou napadeni použije jaderné zbraně – to znamená že doba (1. a 2. světová válka) kdy pod kulometnou palbou umírali miliony ruskejch mužíků se opakovat nebude. Ostatně reakce soudruhů ze západu se už objevuje – v Albionu zas otrávili nějakého ruského zrádce a snažej se to hodit na Rusy (viz Litviněnko – tam když Rusové chtěli vzorek toho polonia tak utřeli protože se pozná v kterým kotlíku to uvařili) a v masmédiích o tom furt vyřvávaj aby přemlátili Vladimíruv projev (o tom co Rusové vyvíjej za zbraně vědí… Číst vice »

Vaska
Vaska
6. 3. 2018 8:08

ještě jedna poznámka na kterou jsem padnul v jedny diskuzi n samizdatu – jeden maník tam tvrdil že „Čeljabinský meteorit “ nebyl meteorit ale zkouška hypersonické zbraně – pravděpodobně kluzáku – rychlost až 20 M a jak říkal Vladimír že za letu to vypadá jako když se řítí meteorit

Aleš
Aleš
6. 3. 2018 9:07

Vaska: Samozřejmě, že to Pan Prezident řekl jasně. Hodně bizarně vedle toho působí vlhké sny páně Pornošenka. http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2761-kyjev-se-do-tri-let-chysta-na-valku-s-ruskem Přesah dějinných dnů do naší kotlinky. Nelíbí se někomu Ondráček jako šéf komise pro kontrolu GIBS? Nevadí, Ondráček bude třeba příštím ministrem vnitra. Před 8 lety jsme v těžce defenzivní až beznadějné pozici spěli k revoluci. Ta se naštěstí i díky angažmá spolku přátel Miloše Zemana a včasného probuzení ovčanstva z postsametové letargie konat nemusela, i český kapitál pochopil, že krvavá cesta není cesta. A letos i třeba díky spolku om se kormidlo nezadrhlo v banderovském směru a i když na podzim… Číst vice »

fajt
fajt
6. 3. 2018 11:21

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/buzzfeed-potwierdza-doniesienia-onetu-usa-wprowadzily-sankcje-wobec-polskich-wladz/83mg91c?utm_source=onetpush_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_push&srcc=ucs&utm_v=2 – hrubý nátlak ze strany americké vlády do vnitřních záležitostí Polska ( jenže poláci nejsou češi, ti se jen tak nezaleknou – politika Velko Polska má v dnešních časech globálního guláše a při vysávání celých národů a státu své logické místo). ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 3. 2018 12:54

Béda napsal http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7524-dosledky-novych-ruskych-zbranovych-systemov.htm Rozebráno to, co někteří na OM již delší dobu píší v několika strohých odstavcích. Stojí za přečtení. Pár poznámek: 1. informovaní pochopili co přijde, když se po modernizaci rozeběhl program výroby nových verzí Mig-31, a byly i co do počtu doplňování stavu „VKS“ novou technikou upřednostňovány. Samotný fakt že USA to nepochopily (úzká skupina skutečných vojenských odborníků ano, ale ti jsou v „hrubém a rvavém“ kolotoči neocons- idiotů dávno mimo hru) svědčil o ne propadu- ale rozpadu skutečné schopnosti strategického myšlení v USA. 2. dolet Kinžálu jistě není jen 2000 km- na tom mohli akorát tak začínat.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 3. 2018 14:06
Aleš
Aleš
7. 3. 2018 16:14
racek
racek
7. 3. 2018 21:17

Tak jsem si pro sebe odhadl, že celkový počet demonstrujících proti Ondráčkovi by možná nestačil na zvolení jednoho poslance parlamentu. Možná že právě jen jednoho… Takže fakt hlas lidu.