Jak jsem se těšil na polemiku s Forem 24

Jak jsem se v sobotu večer z internetu dověděl, obul se do mého článku Šanci jako dnes lež ještě nikdy neměla (vedle asi 20 levicových webů jej zveřejnily i Haló noviny), komentátor deníku Forum 24 Jan Jandourek.

Aby se mi líp usínalo, nechal jsem si přečtení Jandourkova polemického článku, uvedeného titulkem Soudruh nás poučil, jak je to s pravdou a jak si reakční novináři holdují až na nedělní ráno, a abych byl upřímný, moc jsem se na tuhle prácičku těšil. Že nepůjde o souboj se solidním novinářem, jsem soudil už z toho soudruha v titulku, protože ze zkušenosti vím, že tyhle nálepky polemických soupeřů používají namísto argumentů jen šmokové, kterým se jinak argumentů nedostává.

Takže to půjde jak po máslíčku, říkal jsem si, a hned po probuzení jsem si Jandourkův článek otevřel. A byl jsem zklamán. Protože takovouto slabotu jsem přece jen nečekal. On pan Jandourek s mým článkem vlastně ani nepolemizoval. Trestí článku mého bylo totiž konstatování, že zatímco naše společnost je rozdělena na dva zhruba stejně početné tábory, z nichž jeden věří tomu, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, zatímco ten tábor druhý ví, že tohle tvrzení je pitomost; a že skvrna naší současné demokracie spočívá nejpodstatněji v tom, že svůj tisk, své televizní sopolečnosti, svůj rozhlas a vůbec všechna média vlastní jen tábor první (ten, který věří, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru), zatímco ten tábor druhý (který ví, že je to pitomost), tak zvaně píská kudlu. A aby se té pitomosti v zájmu zdravého rozumu přece jen vzepřel, a to aspoň na lokty, když už ne přímo postavil, protože na to z vůle Sorosů, Rotschildů a dalších dobrodinců, štědře podporujících pouze ta média, šmakující jen táboru prvnímu, nemá dost konkurečních prostředků, uchyluje se do lacinějšího podzemí internetu (udržovaného jen se šestákovou dopomocí jeho příznivců), kde jedině může volně a svobodně a bez nároků na odměnu svých mluvčích vykřičet, že král je nahý. Čili že tvrzení, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru je lež jak věž, i když ovšem ta lež činí vše možné, aby byla uznána za jedinou pravdu, a to pravdu světovou a navždycky.

Takže tohle všechno, což bylo, jak už jsem řekl, jediným smyslem mého článku, pan Jandourek velkoryse přehlédl. Kromě zmínky o panu Ovčáčkovi, který prý také kdysi psal do Haló novin zadarmo – a kam prý to až dotáhl.

Což je poznámka, jejíž veleduchost nechávám posoudit čtenářúm.

Když se ovšem tomu hlavnímu ve své polemice vyhnul, musel přece jen autor Fora 24 svůj článek, vynucený po něm možná vedením redakce – tak totiž na mě celé Jandourkovo dílo zapůsobílo – něčím vyplnit. A tak uvedl v pochybnost můj údaj o tom, že USA mají své vojenské základny ve 150 zemích světa, který jsem opsal od nikoho menšího než od člena někdejší Reaganovy vlády P. C. Robertse. A stejně zapochyboval i o tom, že by snad Američané nesli jakoukoli vinu za to, že se do Evropy z vybombardovaného Středního východu a severní Afriky valí do Evropy zástupy uprchlíků (taktéž údaj opsaný kromě jiných i od P. C. Robertse). A nevěří tomu prý proto, že USA nikdy neintervenovaly v nějaké demokratické zemi či v zemi s přijatelným režimem.

Řeknu vám, že tomu jsem tedy neporozuměl a nerozumím tomu ani teď. Kdo tedy propánajána, může za ty miliony uprchlíků, když letadla, jež shazovala na Iráčany, Libyjce, Jemence či Syřany tisíce tun pum, měly na křídlech i trupu americké hvězdy? To snad prchaly před kobylkama a ne před válečnou vřavou, která se na ně z nebes snášela? Vždyť bez těch pum a bez té zkázy by žádní uprchlíci přes Středozemní moře a přes Sýrii a Turecko přece nebyli, nebylo by vší té bídy uprchlické, středovýchodní a severoafrické, i italské, řecké a souhrnně i celoevropské?

Takže kdo je za ty uprchlíky může? Že by snad Putin? Nebo ti uprchlíci sami? Anebo přece jenom ty kobylky?

A ještě, pane Jandourku, k vaší zmínce, že Spojené státy neintervenují demokratických zemích či v zemích s přijatelným režimem, což tedy znamená, že naopak intervenují zemích s režimem pro ně už nepřijatelným. Nenapadla vás v téhle souvislosti nikdy otázka, odkud asi vzali Američané své právo rozhodovat o tom, která země je demokratická, a která ne, a podle toho pak směřovat trasy svých bombardovacích letek? Cožpak oni už OSN, Radu bezpečnosti atd. už úplně vyškrtli ze svého slovníku, oni se už cítí nad ní, nebo i nad celým světem, nebo jak to vlastně je?

Mluvíte též o ruském bombardování Sýrie, o umírání starců i batolat, a v žádné části své statě jste se nedopustil tak nízké licoměrnosti, jak právě v této. Cožpak syrská vláda i syrský prezident nevzešli z demokratických voleb? A přesto, ve snaze dostat se k syrské ropě i do blízkosti východních částí Ruska, kde touží rozžíhat muslimská povstání proti ruské vládě, neudržuje už Washington celých dlouhých šest roků Washington Sýrii ve stavu válečného rozvratu a hrůzy, jakou si v dnešní Evropě stěží dokážeme představit?

Takže nikoliv, pane Jandourku, ruské nálety a možná jednotliví starci a batolata, ale desetitisíce těch starců a batolat v Sýrii má na svědomí ne Rusko, ale Amerika.

A ještě znovu k vaší poznámce, že USA nikdy neintervenují v zemi demokratické či v zemi s přijatelným režimem. Jen v tomto novém století intervenovaly USA – znovu dle P. C. Robertse – celkem v 17 zemích světa, čili zhruba každý rok v jedné zemi.

Vám, pane Jandourku, připadá ten počet přiměřený?

A už jen na závěr: Obhajovat lež tak průhlednou a na pouhý dotek prstu se rozpadající, jako je lež současná euroatlantická, musí být pro vás skutečně fuška. V tomto ohledu s vámi i s vámi všemi v branži skoro soucítím.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
5. 3. 2018 23:11

„…Takže nikoliv, pane Jandourku, ruské nálety a možná jednotliví starci a batolata, ale desetitisíce těch starců a batolat v Sýrii má na svědomí ne Rusko, ale Amerika.““ Vinit muzou anti-ami koho chteji, je to jen sum frustratu, co nemaji prostredky na neco konkretniho, nacez se zoufale ventiluji. Jsou neskodni. Ale nevedela jsem, ze Assad s Putinem uzavreli tajny pakt s Amerikou a ona ta zeme imperialistickych zlocincu tajne bombarduje pod falesnou vlajkou syrske vlady a jejich akomplicu. . :-) V Africe dle pruzkumu OSN ceka skoro 40 milionu obyvatel z ruznych republik a statecku na uvolneni emigracni politiky v Evrope.… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 3. 2018 9:55

Těšit se na polemiku s tvůrci či čtenáři Fora 24 bylo trochu naivní. Zaseklá gramofonová deska či papoušek neumí polemizovat a je naopak chválen za tvrdošíjné opakování lži a urážky protivníků. To už si lépe můžete popovídat s produktem americké výchovy, bývalým zdrogovaným boxerem, než s těmi, co jsou bytostně přesvědčeni, že tu musíme být navěky věků s SSamerickými a nikdy jinak.
https://cz.sputniknews.com/svet/201803066906485-tyson-rusko/

racek
racek
6. 3. 2018 22:35

Milá Dano, buďte si jistá, že Majdan se na Slovensku nepřipravuje, on už probíhá. A v Čechách se k tomu velmi rychle blížíme. Na Slovensku stačila rozbuška zneužití vraždy dvojice mladých lidí, z nichž jeden byl neznámý novinář který vydával zjištění ve stylu JPP a vrahům nestálo zato ani odnést záznamová média. Navíc evidentně vraha znali. No, u nás ten Ondráček. Mocné demonstrace a hlas lidu … ovšem ve skutečnosti demonstrovalo méně lidí než je potřeba na zvolení jednoho poslance, že a tvořila je zase ta jedna jediná stálá a známá parta. Sami poznali, že to bylo dost slabé, ale… Číst vice »

peter.
6. 3. 2018 23:30

racek napsal uďte si jistá, že Majdan se na Slovensku nepřipravuje, on už probíhá. A v Čechách se k tomu velmi rychle blížíme. Potvrdzujem! Verím,že to ustojíme. Ale aspoň sa u nás vyčistila politická voda.Dnes je už úplne jasné,kto za koho kope.Za Soroša kope celá opozícia ktorá to aj otvorene priznala.Z Ficovej strany je to neomarxistická frakcia ktorá páve teraz vráža nôž Ficovi do chrbta(Lajčák,Maďarič a europoslanci za stranu Smer).Fico si podpísal rozsudok tým,že sa opäť v otázke imigrácie názorovo zjednotil s V4 a tvrdo odmietol ratifikáciu „Istambulského dohovoru“. Puč na Slovensku má ale oveľa širší záber a má ovplyvniť… Číst vice »

Dana
Dana
6. 3. 2018 23:57

Pane Racku, to s tim slovenskym Majdanem jsem jen tak napsala, protoze ta situace na Slovesku mi pripada, ze ma znaky jinych Majdanu z minulosti, mimo Ukrajinu take Tunisko, Egypt a i Syrii. .Jiste neznam realie jako vy, kde vy jste doma a jenom vy, tim minim obcany, s tim mohou neco delat. Nikdo za vas nemuze rozhodovat ve vsem, je mnoho zpusobu, jak situaci resit. Jestli verite na nejakou konspiraci „odkudsi“ nebo ne, nic to nemeni na faktu, ze jste si ty politiky sami zvolili. Jen vy sami si je muzete umravnit. Schvalne jsem se podivala na videa pres.Kisky… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 3. 2018 6:09

peter: A co Kotlebovci? Na hlavných správách jsem viděl jejich rezervované vyjádření. Dle mého by jim mělo dojít, že lepší než se SMERem bojovat za každou cenu, by se měli soustředit na oddělení zrn od plev místo horkokrevných odsudků.
A napadá mne jedna kacířská myšlenka. Není Kiska tím, kdo porušuje ústavu a měl by být proto odvolán? Nicméně asi není vhodná doba na rozviřování dalších vášní. A kdy budou volby u vás?

peter.
7. 3. 2018 6:33

Aleš napsal peter: A co Kotlebovci? Na hlavných správách jsem viděl jejich rezervované vyjádření. Dle mého by jim mělo dojít, že lepší než se SMERem bojovat za každou cenu, by se měli soustředit na oddělení zrn od plev místo horkokrevných odsudků. A napadá mne jedna kacířská myšlenka. Není Kiska tím, kdo porušuje ústavu a měl by být proto odvolán? Nicméně asi není vhodná doba na rozviřování dalších vášní. A kdy budou volby u vás? Aj podľa mňa by mali Kotlebovci práve teraz vystúpiť proti sorošovskému puču.Lebo ide o viac ako len o nenávisť Fica ku Kotlebovi prejavovanú v minulosti.Ide o… Číst vice »

fajt
fajt
7. 3. 2018 6:45

comment image – Fico udělal dost chyb, v roce 2012 kdy jeho strana dostala neskutečných 44,4 % to vypadalo, že konečně začne dělat svou politiku, kterou lidem sliboval – nestalo se a dnes mu sorosovští krtci v SP dávají pořádně zabrat, dokonce s ním mává i úžerník z Popradu, se kterým prohlál ( zbytečně) souboj o prezidentské křeslo a kterému je teď v podstatě všechno jedno. ..)

Aleš
Aleš
7. 3. 2018 7:02

Ukáže se, jestli LSNS je vlasteneckou stranou nebo si na ni jen nebezpečně hrála a Kotleba jen plní roli Žirinovského. Osobní animozita musí jít stranou, od obou politiků. Rozhodně je jasné, že nestačí jen nestranně přihlížet. Maďaři si samozřejmě hrají svoje hloupé nátlakové hrátky, ale nemyslím si, že by lidé, jejímž vzorem je spíš Orbán než Soros, se chtěli nějak podílet na Sörösových zhovadilostech. Na váš jih pravidelně jezdím, i v blízkosti Bratislavy jsem necítil silné přilnutí k dobrému anjelovi. Nechci být špatným prorokem, ale něco mi říká, že to dopadne dobře. Hlavně ať to ustojí samotný Fico, takový tlak,… Číst vice »

peter.
7. 3. 2018 7:42

Aleš napsal . Nechci být špatným prorokem, ale něco mi říká, že to dopadne dobře. No v to,že to dopadne dobre verím aj ja.Maďari na juhu sú v politických názoroch roztrieštení presne tak ako aj celé Slovensko a vo svojej väčšine podporujú politiku Orbána.Ja medzi nimi necítim žiadne odstredivé tendencie od Slovenska.Bugár sa diskreditoval svojimi protiorbánovskými vyhláseniami a tým,že svoju stranu Most -Híd ponúkol ľuďom ako Šebej( niečo ako Štětina u vás) a Žitňanská ako výťah do politiky.Je tiež Sorošovec a v týchto dňoch vyhlásil odchod svojej strany z vládnej koalície.Hrozba predčasných volieb je aktuálna viac ako kedykoľvek pred tým.… Číst vice »

racek
racek
8. 3. 2018 20:05

Dana napsal Pane Racku, to s tim slovenskym Majdanem jsem jen tak napsala, protoze ta situace na Slovesku mi pripada, ze ma znaky jinych Majdanu z minulosti, mimo Ukrajinu takeTunisko, Egypt a i Syrii. .Jiste neznam realie jako vy,kde vy jste doma ajenom vy, tim minim obcany,s tim mohou neco delat. Nikdo za vas nemuze rozhodovat ve vsem, je mnoho zpusobu, jak situaci resit. Jestli verite na nejakou konspiraci „odkudsi“ nebo ne,nic to nemeni na faktu, ze jste si ty politiky sami zvolili. Jen vy sami si je muzete umravnit.Schvalne jsem se podivala na videa pres.Kisky a premiera Fica,dle vyrazu… Číst vice »

peter.
8. 3. 2018 21:27

racek napsal Nicméně co je konspirace. Státních převratů která byla provedena za aktivní účasti cizích mocností neb Na Slovensku prebieha prevrat.Vražda toho novinárika a jeho frajerky už nie je dôležitá.Sú to sakrálne obete a ich vražda splnila svoj účel.Fico podpísal svoj ortiel tým,že pomerne ostrým spôsobom odmietol ratifikovať „Istambulský protokol“a znovu zaujal ostro protiimigračný postoj.To sorošoidov z mimovládok na pokyn Soroša vybudilo k tomu,že sa spolu s opozíciou rozhodli povaliť vládu. Aké sú možnosti.Opozícii už nestačí rekonštrukcia vlády.Teraz chce predčasné voľby.Ak zajtrajšie demonštrácie naplnia očakávania sorošoidov,tak koaličná strana Most-Híd koalíciu opustí. Dnes v NR SR platia tieto počty.Koalíciu tvorí tesne… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 3. 2018 22:31

peter. napsal Na Slovensku prebieha prevrat.Vražda toho novinárika a jeho frajerky už nie je dôležitá.Sú to sakrálne obete a ich vražda splnila svoj účel.Fico podpísal svoj ortiel tým,že pomerne ostrým spôsobom odmietol ratifikovať „Istambulský protokol“a znovu zaujal ostro protiimigračný postoj.To sorošoidov z mimovládok na pokyn Soroša vybudilo k tomu,že sa spolu s opozíciou rozhodli povaliť vládu. Aké sú možnosti.Opozícii už nestačí rekonštrukcia vlády.Teraz chce predčasné voľby.Ak zajtrajšie demonštrácie naplnia očakávania sorošoidov,tak koaličná strana Most-Híd koalíciu opustí. Dnes v NR SR platia tieto počty.Koalíciu tvorí tesne nadpolovičná väčšina.Za normálnych okolností je na rozpustenie parlamenty potrebný súhlas ústavnej 3/5väčšiny poslancov t.j.90-tich.Toľko hlasov… Číst vice »

peter.
9. 3. 2018 5:29

Martin (už bez taky m) napsal
Je třeba aby se Slováci sjednotili za Slovensko.

Slováci sa vďaka „demokracii“zjednotiť nemôžu.Sú názorovo roztrieštení a proti vláde štvú aj farári,napriek výzvam arcibiskupa Zvolenského k pokoju.No slniečkári z celej Európy sa zjednotili a sťahujú sa do Bratislavy.A ako vždy ,roľu „vaty“ zohrajú študenti,ktorí dostali na dnešný deň voľno,aby sa pod vedením svojich dobre zaplatených profesorov zúčastnili dnešnej demonštrácie a vytvorili dojem jej mohutnosti a revolučnosti.Výborný materiál týto študenti.Už nie deti,ale ešte nie dospelí.Možno ich využiť na demonštrácie akéhokoľvek typu a keď je to potrebné tak ich aj nahnať pred hlavne pušiek.Boh ochraňuj Slovensko!
https://www.hlavnespravy.sk/simkovicova-opozicia-mimovladky-rozputali-peklo-hotely-v-bratislave-su-zaplnene-zahranicnymi-aktivistami-pripravenymi-na-demonstraciu-sorosov-vplyv-na-slovensku-nie-je-vymysel/1337454