A proti propagandě americké u nás nebude nic?

V novinách jsem si přečetl oznámení ministra vnitra Chovance, že na jeho ministerstvu vznikl dvacetičlenný výbor, který se bude zabývat potíráním ruské propagandy u nás.

Zíral jsem na tu zprávu, protíral jsem si oči a ptal se sám sebe, jestli bdím nebo sním? Výbor na potírání ruské propagandy? Sakra jak to, že o ní nic nevím? A to ležím v novinách a brouzdám po internetu od rána do večera? A to se bude potírat jen „propaganda ruská“? A na potírání propagandy americké, o které naopak vím až setsakra dobře, protože mě z ní denodenně brní hlava, nebude na ministerstvu vnitra nic? I když je tahle pravda zaoceánská stokrát a možná i tisíckrát lživější a podlejší než propaganda ruská, kterou bych spíš než propagandou nazval usměrňováním lží propagandy americké na pravou míru ?

Ale proč tedy bude výbor jen proti tzv. „propagandě ruské“ a ne též proti propagandě americké? Vždyť dnes už přece každý ví, že pokud se někde lže skutečně v dávkách a salvách, činí tak média americká, samotnými Američany nazvaná presstitutes, čili tiskovými děvkami. Denně nás o tom zpoza oceánu přesvědčují desítky amerických vědců a filozofů (Noam Chomsky), filmových režizérů (Oliver Stone), či desítky žurnalistů a politiků, včetně jednoho z členů někdejší Reaganovy vlády P. C.Robertse, tvůrce tzv reaganomics, která vedla k sérii jednání Gorbačov-Reagan o skončení Studené války.

Pochopitelně, od všech těch vzácných lidí, kteří se v zájmu pravdy zřekli zlatem vystlaného života, dostáváme jejich svědectví o lžích americké propagandy tak trochu podloudně – to je po internetu – protože naše média by si nic podobného zveřejnit netroufla. Takže pravdě – a to jak v USA, tak i u nás a na Západě vůbec – chtěla-li lidi o těch svědectvích informovat a nechtěla-li současně pod nánosem americké lži poklidně zesnout, nezbylo, než se přestěhovat do podzemí internetu. Je to tady pochopitelně bez pohodlí, všechno se dělá na koleně a pro všechny z nás zde samozřejmě i bez odměn a výsluh, ale teplo se nám dělá u srdíčka z pocitu, že tak jako Chomsky, Stone a Roberts rozfoukávají poslední plaménky pravdy za oceánem, snažíme se i my – ve spolupráci s nimi – zde v Evropě o totéž.

Ale jak dlouho s tím ještě vydržíme? Co když výbor na potírání tzv. „ruské propagandy“ je ve skutečnosti jen prvním krůčkem, po kterém místní i mezinárodní likvidátoři pravdy vtrhnou i do internetu a rozmetají zde všechno na padrť? A namísto pravdy zanechají nejen zde, ale všude po světě, jen puch budoucí tisícileté globální lži?

K tématu:

Petr Hájek: Česko vytvoří orwellovské «ministerstvo pravdy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
23. 10. 2016 21:06

fajt napsal

http://www.mojevideo.sk/video/1400e/demonstracie_v_taliansku.html

https://www.youtube.com/watch?v=NG_QWjVTOvg

Chudák starý…Aby som pravdu povedal,tak tomu moderátorovi by som ja na mieste kniežaťa-pána skočil holou riťou do ksichtu.

fajt
23. 10. 2016 21:19

peter. napsal
Chudák starý…Aby som pravdu povedal,tak tomu moderátorovi by som ja na mieste kniežaťa-pána skočil holou riťou do ksichtu.

já bych řekl, že oba dva jsou stejní pitomci, tady je to hraný a stříhaný a provařený presstitut chtěl ukázat veřejnosti, že dokáže být vlezlý i na svého koníka, což mu ale vůbec nežeru – spíše je vidět, kolik úsilí stojí Karla se dostat do prudší komunikace, mám za to , že po těchto pár adrenalinových sekundách byl tak odvařenej, že zapomněl, co vlastně u toho novinářského šupáka dělá a dokonale vypadl z domluvené role. ..)

peter.
23. 10. 2016 21:34

p.Man nezúfajte!
To u nás na Slovensku zriadili na popud ministerky spravodlivosti Žitňanskej „Komisiu pre boj proti plazivému fašizmu“a tá istá ministerka predložila do NR SR aj novelu trestného zákona proti extrémizmu.Úsmevné(alebo skôr do plaču)na tom je,že neexistuje jasná definícia pojmov „plazivý fašizmus“ a extrémizmus.Tiež nie je jasné o aký extrémizmus má ísť.Či len ten pravicový alebo aj ľavicový.

Aleš
Aleš
24. 10. 2016 9:01

Dokážete si představit, že by Emil Hácha zavedl výbor na boj proti německé propagandě? Ti co dobrovolně kolaborují s neokony, nebudou bojovat proti jejich propagandě.

Admirál
Admirál
24. 10. 2016 11:04

Aleš napsal Dokážete si představit, že by Emil Hácha zavedl výbor na boj proti německé propagandě? Ti co dobrovolně kolaborují s neokony, nebudou bojovat proti jejich propagandě. Má to i tu konotaci – Co si myslíte, že by se s Háchou asi v tom případě stalo? A samozřejmě kromě těch „dobrovolně“ tam budou i lidé, co si jen nechtějí dělat problémy. Ono tu to „Ministerstvo Pravdy“ už reálně existuje, nyní se jen otevřeně stává součástí systému. Šineme se holt hlouběji a hlouběji do totality, dna zatím nevidět. To je ta špatná zpráva. Ta dobrá je, že kdokoli se dal v… Číst vice »

peter.
24. 10. 2016 16:37

Givi upadol do podozrenia,že chce z DNR dezertovať.Svoje dievča vraj už poslal do Podnesterskej republiky a v súčasnosti ponúka na predaj svoje 4 byty v Donecku a Makejevke.
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201610241407-d4zu.htm?utm_source=smi2

peter.
24. 10. 2016 18:07

peter. napsal

Givi upadol do podozrenia,že chce z DNR dezertovať.Svoje dievča vraj už poslal do Podnesterskej republiky a v súčasnosti ponúka na predaj svoje 4 byty v Donecku a Makejevke.
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201610241407-d4zu.htm?utm_source=smi2

Možno sa vypraví na Ukrajinu na vlastnú päsť.Takí ľudia z boja neutekajú.

peter.
24. 10. 2016 18:09

peter. napsal
Možno sa vypraví na Ukrajinu na vlastnú päsť.Takí ľudia z boja neutekajú.

Citovat

Vysvetlenie:
https://cont.ws/post/409609

fajt
24. 10. 2016 18:19

peter. napsal
peter.

možná jenom chtějí další vraždu urychlit – snad Moskva ví co dělá. ..)

peter.
24. 10. 2016 19:34

O vzťahu Rusov v RF a Rusov na Donbase.Možno sa budú Rusi v RF musieť učiť vlastenectvu a patriotizmu znova, práve od Rusov na Donbase.
http://publizist.ru/blogs/107563/15274/-
http://publizist.ru/blogs/107563/15250/-