Agresor altruista

Zní to jako špatný vtip, jako zpupnost nejhrubšího zrna, jako naprostá ztráta soudnosti. Zní to takto a řekl to prezident USA při nedávné inspekci amerických okupačních sil v Iráku:

Amerika by neměla bojovat za každý národ na této zemi, aniž by za to byla odměněna. Pokud chtějí, abychom bojovali, musí zaplatit.

Takže aby bylo jasno, ty nevzdělané stádo tupých vidláků z východu, nebohá Amerika nese na svých bedrech břímě světa. Hrozně ráda by mír, ale musí válčit po celém světě za ostatní, a ještě to všechno sama platí. Ale dělá to jen proto, že chápe svou povinnost a odpovědnost, sama žádné zájmy za svými hranicemi nemá, a pokud má, tak je v žádném případě neprosazuje (a nikdy neprosazovala) vojensky. Opravdu nevím, co si svět bez dobrodiní americké agrese počne. Jediná možnost je začít si za to požehnaní platit, protože USA už nikoho zadarmo bombardovat nebudou. Chceš státní převrat? Zaplať! Chceš být bombardován? Zaplať! Chceš okupaci? Zaplať! Chceš mrtvé civilisty, vypálené školy, sankce, embarga, zničená města? Zaplať! Amerika už to pro tebe zadarmo neudělá.

Snad by takové „státnické“ prohlášení nebyl ani takový problém, kdyby to byl jen další z blábolů šmelináře, kterému se udělal prezident. Bohužel je to podle všeho v USA široce rozšířený blud, nevyhnutelný následek postižení mesianistickým mindrákem. Je-li příznakem šílenství ztráta soudnosti a kontaktu s realitu, pak jsou Američané evidentně kolektivně těžce duševně nemocní. A to už problém je, tím spíš, že takhle banda šílenců je těžce ozbrojená vším, co moderní civilizace nabízí, od jaderných zbraní přes mafiánské metody až po akciové trhy.

Demokrati všech zemí, třeba se spojte a na hlavu se stavte, ale tuhle absurditu, která by nebyla vtipná ani na Silvestra, už ničím netrumfnete. A nejenom do konce roku. Válka je mír, mír je válka. Orwell se může jít zahrabat.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
2. 1. 2019 1:02

Jeste me napadlo, Tribune, ze ve spravedlivem hnevu se zasadne mijite s vyznamem Trumpova prohlaseni ktere nema s mesiaskymi predstavami , byt mineno ironicky, zadnou spojitost. Nanejvyse je to od Trumpa chladne obchodni vyjadreni, smerovano na irackou a evropskou NATO, z cehoz dovozujete falesne fantasijni zavery. Holt ideologie je svina. :-) Domnivam se, ze soucasny agresor je zcela jinde, tento agresor nepouziva vyhradne vojensou silu, prichazi neozbrojeny, ale hlavne pracuje s lidskymi emocemi a zneuziva toleranci naivniho obyvatelstva ke sve propagaci. Jestli vam v Cesku kazou o vylucne altruistickych zamerech Spojenych Statu, pak vam nerikaji pravdu, protoze, ma- li stat… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 1. 2019 8:33

Re Tribun
– ta citace Trumpa není ani překvapivá a ani to není žádně novinka.
Viz – https://www.kosmas.cz/knihy/219139/vratme-americe-jeji-velikost/

Hovoří zde, že třeba Německo, Japonsko, Jižní Korea a jiné státy, které využívají USA pro svoji bezpečnost by si měli připlatit …

Pozn – i u nás máme usilovné vítače Radaru – který sem nikdo až tak zase necpal.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 1. 2019 8:34

Nádherný článek o agónii Říše Zla, zvednul mi náladu hned na začátku roku.
A hodně pravdivý – potrefená sobecká LGBT-husa se ozvala. Spíš zoufale zakvičela. Je to lepší hudba než „Jingle bells, jingle bells, jingle all the way! “ :-)
Jak to říkal jeden vousatý pán, který měl hodně co do činění se „sobeckejma altruistama“ – „Správnou cestou jdete….“