Aleppo v Egyptě

Překlad Sam Elles, převzato odtud.

 foto-v-egypte

Proti oficiální vládě Sýrie a proti Rusku je vedena skutečná informační válka. Západní masmédia publikují jako o závod srdcervoucí historky, doprovázené ilustracemi „zkrvavených dětí na ruinách Aleppa,“ na jejichž základě se pak píší celé rezoluce pro OSN a jiné mezinárodní organizace. Dnes se stal v Egyptě incident, který nás znovu utvrzuje o bezcharakternosti autorů a režisérů takových dezinformačních útoků.

V egyptské provincii Port-Said upoutala pozornost policejní hlídky malá dívenka se zkrvaveným šátkem na hlavě, která držela v rukou zkrvaveného medvídka a pózovala v rozvalinách zbořeného domu. Jak se ukázalo, fotograf pracoval na zakázce jedné ze sociálních sítí, která přináší zprávy ze situace v Aleppu.

Fotilo se se souhlasem a za účasti rodičů nezletilé dívenky. Fotograf byl na čtyři dny zadržen, ostatní dospělí účastníci byli propuštěni na kauci. Jak se ukázalo, „krev“ zastoupila obyčejná barva a zřícený dům byl zbořen na příkaz úřadů coby nezákonná stavba.

Kdo to má zapotřebí, proč se to dělá a kdo je zákazníkem takové „umělecké činnosti“ – je i bez vysvětlení zcela jasné. Otázka zní jinak – co se s tím dá dělat a jak tomu čelit? Takových „reportáží“ se vyrojilo ohromné množství. Dokonce i The Independent napsal, že západní média nemohou obdržet ani jeden skutečně pravdivý materiál z Aleppa už jen proto, že jinak je „povstalci“ udělají svým terčem, a proto všechny omílají tutéž propagandu.

„Západní novináři neinformovali veřejnost už dlouhé měsíce ani o jednom zcela zřejmém faktu – o tom, že nemohou pracovat na teritoriu ‘povstalců’, protože ‘povstalci’ jim buď podřežou hrdla sami, anebo je předají někomu, kdo to udělá,“ psalo britské vydání.

Tudíž ti západní „novináři“, kteří pracují v Sýrii a Aleppu, spíše než co jiného pracují s povolením teroristů a pro teroristy. No – a proč vůbec riskovat, když je možné leccos nainscenovat? Západní diváci či čtenáři se ve velké většině vůbec neptají po důvěryhodnosti informací, kterými je krmí, a proto jsme v jejich očích „až po lokty v krvi malých dívenek s plyšovými hračkami v rukou“… A s tím je nutné něco udělat. Jenže co?

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
23. 12. 2016 12:19

Už jsem to psal. Otázka, odkud BLISTY berou ty dojemné fotečky, jimiž jsou vytapetovány je zodpovězena.

orinoko
23. 12. 2016 17:18

Mimo tema a presto k tématu.

Sledují TV kraksnu a některé specializované informacni adresy.
Konkrétně Vietnamská válka a Henry Kissinger.
Neuvěřitelně – Všude se říká pravda oholena az na kost. Emerika je otřesné semeniste celosvětových zrudnosti.
A soudruh Kissinger neustále plká – opustme toto téma.
Kiss-singer … Pěvec politických polibku. Co políbil, to hořelo. Mel by na konci svoji cesty políbit jeste jednu věc…
Ďáblovu p.r.d.e.l.

Dana
Dana
23. 12. 2016 18:40

Filmovani udajnych obeti zaclo v Palestine, kde arabsti teroriste vzbuzovali dojeti a solidaritu s „palestinskym lidem“ tim, ze aranzovali dukazy o israelske brutalite. Treba po utocich v Libanonu pak ukazovali zmrzacene a mrtve deti. Zname to je pod pojmem „Pollywood“. Zajimave, ze v te dobe vetsina protizapadniho ceskeho tisku toto divadlo naivne a nadsene papala. Ted se to holt preneslo do svetove internetove sfery. Ale stale jeste mnozi veri tomu, ze Americane v Afghanistanu pozabijeli lidi, kteri „jen strileli do vzduchu, protoze se zucastnili oslav afghanske svatby“.. Zkratka, jihadiste se nestiti zadne finty. Ve vychodnim Aleppu jiste deti umiraji, bohuzel,… Číst vice »

peter.
23. 12. 2016 19:10

Dana napsal
Filmovani udajnych obeti zaclo v Palestine, kde arabsti teroriste vzbuzovali dojeti a solidaritu s „palestinskym lidem“ tim, ze aranzovali dukazy o israelske brutalite.

Máte na mysli láskavú mierumilovnú ústretovosť Izraela k Palestínčanom v Dejr Jasíne ?
http://kandalaft.blog.pravda.sk/2014/04/10/nakba-plestinska-tragedia/
alebo raj na zemi v Gaze?
https://www.aktuality.sk/clanok/300931/amnesty-izraelske-sily-spachali-vojnove-zlociny-v-gaze/

Dana
Dana
23. 12. 2016 20:30

No Petre, zalezi, na ktere strane konfliktu stojite. Kdyz verite palestinskemu vykladu udalosti, pak neni co dodat.. Ale vycitani jedne ci one strane vyreseni problemu nezpusobi. Israel ma pravo na existenci, spolu s budovanim osad na West bank, jednoduse proto, ze je to uzemi, ktere si Israelite znova vybojovali, ackoliv jim historicky patri. . . Palestinsky narod je vymysl Arafata, jsou to Arabove ruznych kmenovych etnik, ktere se spojili proti Zidum. V dobach miru se vrazdi mezi sebou. Obcany ve Stredni Evrope by melo spise zajimat, kolik Palestincu beha dnes, se syrskymi pasy v Evropsle Unii a kolik jich nenavidi… Číst vice »

peter.
23. 12. 2016 20:59

Dana napsal
proto, ze je to uzemi, ktere si Israelite znova vybojovali, ackoliv jim historicky patri. . .

Je podivuhodné,keď si ateistickí židia ktorí geneticky ani nie sú Semitami (Arthur Koestler – 13.kmeň) robia nárok na Veľký Izrael len na základe mýtov starozákonnej Biblie.

orinoko
23. 12. 2016 21:47

No to prý jeden z kmenů žida dlí v jižní Africe. Potés koště.
Slovo palestinci je odvozeno od výrazu Pelištejci. Existuje pojem pelistejska Sýrie.
Žid dorazil do techto mist jako semita. Dle te zasrane Bible z letadlové lode strejky Noema vyletly jeho deti, A na Stredním vychode to byl samy semita. Všichni kompletně obrezavaji.
Je to jedna rodina,
Co je tedy dělí?
Čím to je, ze jedni byli údajně vyhnani a druzi mohli zůstat?

leho
leho
24. 12. 2016 22:07

Stan napsal

Otřesné názory. Danu naložit a poslat na půl roku do Gazy nebo na Západní břeh. Snad by byla nějaká malá šance, že dostane rozum.

Není nic otřesnějšího, než být na straně Palestinců, jejichž politika zahrnuje konečné řešení židovské otázky a Izraele včetně nejenom zabrání území, ale zbavení se veškerého židovského obyvatelstva buď konverzí k Islámu nebo vyvražděním. To už jsme tu jednou měli, není liž pravda, že ano…

peter.
25. 12. 2016 9:42

Židia obdarovali Blízky východ svojim vynálezom-terorizmom (Hagana,Lechi,Stern gang,Irgun).Ben Gurion budoval pôvodne komunistický Izrael a bez podpory Stalina a československých zbraní by dnes Izrael pravdepodobne neexistoval.Komunisti sú ateisti a preto je smiešne,že svoj nárok na Palestínu zakladajú na darčeku od Boha.(takže ďalší argument k článku „Proč by měl být Bůh?“).Korene všetkého zla na Blízkom východe sú vo vzniku štátu Izrael.Keby si hociktorý iný štát na svete dovolil utierať si zadok do rezolúcií RB OSN ako to robil a robí Izrael,tak by už dávno bol vybombardovaný do stredoveku.

Martin (už bez taky m)
25. 12. 2016 10:51

Dana napsal No Petre, zalezi, na ktere strane konfliktu stojite.Kdyz verite palestinskemu vykladu udalosti, pak neni co dodat.. Ale vycitani jedne ci one strane vyreseni problemu nezpusobi. Israel ma pravo na existenci, spolu s budovanim osad na West bank, jednoduse proto, ze je to uzemi, ktere si Israelite znova vybojovali, ackoliv jim historicky patri. . . Palestinsky narod je vymysl Arafata,jsou to Arabove ruznych kmenovych etnik,ktere se spojili proti Zidum. V dobach miru se vrazdi mezi sebou. Obcany ve Stredni Evrope by melo spise zajimat, kolik Palestincu beha dnes, se syrskymi pasy v Evropsle Unii a kolik jich nenavidi „pozidovstene… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
25. 12. 2016 10:54

leho napsal
Není nic otřesnějšího, než být na straně Palestinců, jejichž politika zahrnuje konečné řešení židovské otázky a Izraele včetně nejenom zabrání území, ale zbavení se veškerého židovského obyvatelstva buď konverzí k Islámu nebo vyvražděním. To už jsme tu jednou měli, není liž pravda, že ano…

Kdo že to zpíval: „Pojďme, shoďme naši bombu!..“??!
Běž hrát své taroky mezi nesvéprávné…
Vývozce genocidy křičí proti genocidě…

Dana
Dana
25. 12. 2016 17:46

…Vývozce genocidy křičí proti genocidě… To bych nerekla, ze Israelci pachaji genocidu na Arabech. Ve valce o nezavislost Israele okolo roku 1948 uteklo na navod arabskych sousednich statu skoro 800.000 tisic Arabu. . (Slovo „Nakba“ znamena katastrofu, ne vyhnani..) Dnes uz se v okoli namnozili Palestinci na 11 milionu, coz je zhruba 11x tolik – to urcite na genocidu nevypada. V samotnem Israeli zije 1,4 milionu Arabu, coz je petina z celkove populace 8 milionu obyvatel.. Tito Arabove ve valkach zbabele neutikali, drzeli se rodne hroudy a maji sve zastoupeni v Knesset. Na West Bank zije dalsi skupina Arabu, tech… Číst vice »

orinoko
25. 12. 2016 18:30

Ted sledují – Mars kráčí pískem.
Do téhle chvíle jsem netušil, ze izrazid v roce 1967 používal na Sinajském poloostrově napalm. Západní civilizaci je nutno ocenit. Obzvlášť, když se nacpe do jehovova munduru.

leho
leho
25. 12. 2016 19:46

Stan napsal Zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“ Nejsem tak podrobně informován o „politice Palestinců“ jako Vy (možná byste mohl ty šokující informace odzdrojovat, nebo přiznat, že je máte od seržanta, co Vám dělal PŠM), ale to, co vidím, je apartheid, zabírání území, vraždění civilního obyvatelstva a flagrantní porušování Ženevských konvencí na druhé straně. A nejsem sám, viz včera přijatou rezoluci VS OSN: https://www.un.org/press/en/2016/sc12657.doc.htm. Jako náckové se chová někdo úplně jiný, leho. PŠM je, či byla, pouze v ČSLA. Informace mám z první ruky, v oblasti jsem byl nejen já, ale i mnozí mí blízcí, takže mohu potvrdit, že co napsala Dana,… Číst vice »

peter.
25. 12. 2016 20:24

leho napsal
Rezoluce OSN je pouhým gestem Obamovy

Rezolúcia VZ OSN č.194,ktorá riešila umožnenie návratu palestínskych vyhnancov po r.1948.Izrael ju odmietol plniť.
Rezolúcia BR OSN č.242,ktorá nariadila Izraelu opustiť okupované územia po 6.dňovej vojne.Izrael ju odmietol a rozširuje okupované palestínske územia dodnes.Keď už nebude Palestínčanom patriť ani 1 štvorcový meter pôdy,príde na rad Libanon,Sýria,Jordánsko a Egypt – od Eufratu po Níl – Veľký Izrael.Tak ako ho presadzoval krpatý Jichak Šamir, vrah záchrancu minimálne 11 tisíc židov z konc.lágrov,príbuzný švédskej kráľovskej rodiny p.Folke Bernadotteho.V pamätníku Jad Vašem jeho meno zapísané nieje.

Dana
Dana
26. 12. 2016 4:25

Ne uplne Petre, o OSN rezoluci 194 vim presne, ze Israelci, na konci jejich ubraneni se napadeni v roce 1948, nesouhlasili ohledne Jerusalema, jinak byli otevreni k politickemu handlovani. Prave, ze Arabove resoluci 194 ihned odmitli, nechteli vubec vyjednavat, pozadovali zruseni israelskeho statu, ktery neuznavali. Take nechteli dovolit, aby jejich svata mista prisla pod kontrolu OSN. V te dobe se Arabove jeste utesovali, ze se Israel jako stat neudrzi a zkrachuje. Proti teto rezoluci, spolu s arabskymi staty, hlasovalo i Ceskoslovensko spolu s mocnym Sovetskym Svazem. Takze cela rezoluce 194 byla nakonec pro srandu kralikum…. Wiki: Of the 58 members… Číst vice »