Americká kongresmanka: 10 důvodů pro ukončení války proti Asadovi

Tulsi Gabbard (narozená 12.4.1981) je členka Demokratické strany, zvolená do Kongresu za Demokratickou stranu za Havaj. Je to první Havajanka a hinduistka v Kongresu. Je to místopředsedky Národního výboru Demokratické strany. V létech 2004 -2006 sloužila v americké armádě v Iráku.

Nyní učinila následující prohlášení:

Zde je deset důvodů, proč USA musí ukončit svůj boj za svržení Asadovy syrské vlády:

1. Pokud uspějeme a svrhneme Asadovu syrskou vládu, otevře to dveře pro ISIL, al-Kájdu a ostatní islamistické extremisty k převzetí vlády nad Syrií. Důsledkem bude genocida a utrpení v rozsahu mimo naše představy. Tito islamističtí extremisté se tak zmocní veškerých zbraní, infrastruktury a vojenských zařízení syrské armády a budou mnohem nebezpečnější než dosud.

2. Svržení syrské vlády je cílem ISIL, al-Kájdy a ostatních islamistických extremistů. Neměli bychom se spojovat s těmito extremisty k dosažení jejich cíle, je to proti všem bezpečnostním zájmům USA a civilizace vůbec.

3. Peníze a zbraně, které CIA poskytuje pro svržení Asadovy syrské vlády, jdou přímo do rukou islamistických extremistů včetně spojenců al-Kájdy jako je al-Núsra, Ahrar al-Šam a jiných, kteří jsou vlastně nepřáteli USA. Tyto skupiny tvoří až 90 % tak zvaných opozičních sil a to hlavní z jejich pozemní síly.

4. Naše úsilí svrhnout Asada se zvýšilo a zvyšuje sílu ISIL a ostatních extremistů a činí je tak masivnější regionální i mezinárodní hrozbou.

5. Tato válka zvýšila chaos a utrpení v Syrii a spolu s terorem ISILu a ostatních uskupení, bojujících o moc v Syrii způsobuje zvyšování počtu Syřanů, prchajících ze své země.

6. Měli bychom se poučit z našich minulých chyb v Iráku a v Lybii, kde americká snaha o svržení sekulárních diktátorů (Sadáma Husajna a Muamara Kaddáfího) způsobila větší chaos a lidské utrpení a vlastně otevřela dvéře islamistickým extremistům k převzetí moci v těchto zemích.

7. USA nemá důvěryhodného vůdce, schopného zavést v Syrii pořádek, bezpečnost a svobodu pro syrský lid.

8. I při nejlepším výsledku scénáře – že bychom úspěšně svrhli Asadovu syrskou vládu – to zaváže USA, aby utratila biliony dolarů a obětovala životy amerických vojáků na marné úsilí vytvořit novou Syrii. Je to totéž, co jsme se 12 let snažili vytvořit v Iráku a neuspěli jsme. A situace v Syrii bude ještě obtížnější než v Iráku.

9. Naše válka proti syrské Asadově vládě překáží válce proti ISIL, al-Kájdě a jiným extremistům, nemluvě o vynaložených financích, přičemž právě oni jsou našimi skutečnými nepřáteli.

10. Naše válka proti Asadovi nás vhání do přímého konfliktu s Ruskem a zvyšuje pravděpodobnost další světové války.

Kongresmanka Tulsi Gabbardová dále řekla, „Zničení ISIL vyžaduje mezinárodní alianci. Pokud myslíme vážně likvidaci ISIL a vyřešení uprchlického problému, musíme spolupracovat s Ruskem, Francií a kýmkoliv dalším, kdo myslí vážně úplné zničení ISIL a islamistických extremistů. Problémem je to, že USA se snaží svrhnout syrskou vládu a Rusko tuto vládu podporuje, nemůžeme mít efektivní spolupráci s Ruskem v našem souběžném boji proti ISIL. Naše snahy svrhnout Asada nejsou v souladu s naší schopností zničit ISIL. Musíme okamžitě ukončit naši ilegální, kontraproduktivní válku s cílem svrhnout Asada a spojit se s jakoukoliv zemí, schopnou se zaměřit na zničení islamistických extremistů, kteří představují skutečnou hrozbu civilizaci.“

Překlad: Zdeněk Procházka

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
23. 11. 2015 9:51

Chytrá ženská. Pak že nejsou v USA politici (tato má navíc vlastní zkušenost s radikálním islámem a „misemi“ USA v Iráku) kterým to myslí. Jsou, ale nebudou mít hlavní slovo, dokud vládne kapitál. Hlas rozumu zůstane upozaděn.

A to je, jak říkal klasik „vítězství pravdy a lásky“.

hudryper
hudryper
23. 11. 2015 10:18

Irena napsal
Irena • 23. Listopad 2015

http://politikus.ru/articles/63585-o-horoshem-kapitalizme-ili-nemnogo-o-demokratii-i-ssha-37-ya-godovschina-boyni-v-dzhonstaune.html

IrenaCitovat

A já doplňuji,že začátek období masových politických vražd se datuje od 23.11.1963. Tehdy celým
světem obdivovaného prezidenta USA J.F.Kennedyho zabili agenti us.tajných služeb na pokyn těch,kteří se cítili ohroženi ve svých světovládných plánech – majitelů FEDu a všech gigabank světa.
K tomuto smutnému výročí vraždy,kterou zažila asi jen menšina dnešních čtenářů OM,je dobré věnovat vzpomínku a případně si něco o tom přečíst.

orinoko
orinoko
23. 11. 2015 13:30

Ocekavam, ze tato pani bude ceskym emigrantskym komsomolemv Emerice oznacena jako zaKUKlena komunistka.
Vcera jsem mel zajimavy rozhovor se spoluzakem ze zakladky. Je silny katolik.
Emerice nemuze prijit na jmeno a rika, ze krestanstvi muze zachranit snad uz jen Putin. Proto mu v Syrii … ale nejen tam … preje maximum uspechu.
Cely slavny Zapad je nejak v riti.

orinoko
orinoko
23. 11. 2015 15:59

T. Spencerova pise, ze OSN divotvorne odsouhlasilo, mezinarodni volny styl v Syrii. A ze je to od Ruska i Ciny nejake divne… Ale neni. Rus poslal do Syrie pozemni jednotky. Zatim v omezenem rozsahu, ale uz se zapojily. Predevsim operuji v Lattakii. Cisti emericky hmyz ucinnym repelentem. Nastava delba prace mezi Cinou a Ruskem na Strednim vychode. Aby Rus nemusel prizabit Sauda, tak si ho bere na starost Cina. Iran ted nevi, kam honem skocit. Ze zahranici se mu hrnou peniza ze zablokovanych kont, jen Indie mu dluzila naprosto astronomicke sumy. Cina usporadala s Asadem ostentativni rozhovor. Prvni padle letadlo… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2015 18:09

Jedno jsem prehledl. Rus v Lattakii miri na Idlib. Vite, co to znamena? Rus po syrske zemi zamiril na Osmana. Ten dostane po drzce. A ten emericky hnup ani nehlesne.

Irena
23. 11. 2015 18:27

Západ vykrádá naše ministerstvo obrany

19. listopadu americká televizní stanice PBS odvysílala svým divákům reportáž o teroristech IS. Část pořadu byla posvěcena úderům VVS USA v důsledku kterých bylo jakoby zničeno více než sto kamiónů převážejících nezákonně vytěženou ropu. Na videu však předvedli naše údery. A kamiónů jsme nezničili 100, ale 500 a záběry ministerstvo obrany zveřejnilo na svém webu 18. listopadu.

Источник: http://politikus.ru/events/63625-zapad-voruet-u-nashego-minoborony.html
Politikus.ru

Irena
23. 11. 2015 19:29

Šéf ukrajinského ministerstva energetiky Vladimir Demčišin doufá, že na ně ruská strana nepodá soudní žalobu v důsledku přerušení dodávek elektrické energie na Krym; podle jeho slov, se jedná o „vyšší moc“.

Источник: http://politikus.ru/events/63654-kiev-nazval-podryv-opor-lep-fors-mazhorom.html
Politikus.ru

Starý doktor
24. 11. 2015 5:50

Neskutečně tendenční „analýzu“ Vladimíra Votápka na Babišovkách strhali čtenáři v diskuzi
http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-valce-v-syrii-a-ruskemu-zapojeni-a-k-ukrajine-piy-/zahranicni.aspx?c=A151123_144804_zahranicni_jav

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 14:28

Tak Rusko ma nejspis prvni „vojenske verejne“ padle v syrskem udelu. To se neobejde bez nasledku. Sinajsky incident znamenal v dusledku tezkou ranu ksichtum typu Turek a Zid. Myslel jsem, ze budou opatrnejsi. Ale finacni ztraty pro Turka i Zida jsou nejspis astronomicke. Ohavo, mame problem. Turecky ksindl vehnal NATO do primeho angazma na strane urezavacu hlav. Co bude logicky nasledovat? Mene sofistikovanych ruskych uderu, a vice kobercovych cistek. Erdragon v jednocinne soucinnosti zautocil na Rusa i na Kurdy. Velmi by me zajimalo, kdy kurdskym vypatlancum dojde, cemu a komu slouzi ve svem snu o vlastnim state. Rusko zvysi sazku.… Číst vice »