Americké tradice

Příběh o tom, jak bratři Allen Dulles (ředitel CIA) a John Foster Dulles (ministr zahraničí) zkoušeli změnit svět je i příběhem o podstatě USA a syndromu vyvoleného národa:

Bratři Dullesové skvěle vystihují podstatu Ameriky. Konkrétně víru, že USA jsou „vyvolený národ“, který rozumí okolnímu světu lépe než tento svět sám. Jejich rodinné zázemí bylo silně ovlivněné náboženstvím a dovedlo je k přesvědčení, že svět je striktně rozdělený mezi dobro a zlo. A že jejich povinností je zlo potírat. Souznělo to s misionářskou tradicí, která je v USA hodně silná. Bratři Dullesové viděli USA jako zemi, která svádí boj na život a na smrt s komunismem. A věřili, že v téhle válce jsou dovolené všechny prostředky. (…) Dullesové chápali nezávislou zahraniční politiku zemí takzvaného třetího světa jako vyhlášení války. A proto rozpoutali tajnou světovou válku s cílem svrhávat vlády v Guatemale, Íránu, Indonésii a podobně.

John Foster Dulles udržoval dobré vztahy s nacistickou vládou ve třicátých letech. V té době pracoval v největší americké právní firmě Sullivan & Cromwell, kde se soustředil na mezinárodní právo, zbohatl a posílil svoji moc. A právě v této firmě pomohl nacistům najít v USA zdroje peněz, ze kterých mohli financovat svoji politiku, banky a továrny. Foster Dulles totiž viděl v Hitlerovi hráz proti komunismu.

(Zdroj: Bratři, kteří změnili svět)

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
23. 5. 2017 20:21

O těchto dvou výtečnících se autor vyjadřuje více než ohleduplně. Jejich politický program vůči
bloku v čele s SSSR byl co do záludnosti a nenávisti k Slovanům naprosto srovnatelný s protokoly
S.M. A vražda J.F.Kennedyho v souladu s přáním majitelů FEDu byla jejich poslední větší akcí.
Myslím,že se o ty dva“zbožné“ křesťany čerti v pekle poprali.

Dana
Dana
23. 5. 2017 22:00

Vidite, jak si hezky cvicite americkou historii, a dokonce starou pres pul stoleti. . Bratrum Dullesovym se pripisuje heslo, ktere sama uzivam : „Velmoce nemaji pratele, ale jen partnery svych zajmu.“ Nakonec, pro krestanske fundamentalisty, agenda bratri Dullesu proti kommunismu se ukazala jako vitezna strategie. Jejich agenda prevladla. Komunismus, Sovetsky Svaz a jeho sateliti zkrachovaly ostudnym koncem. Coz jim potvrzuje, ze bojovali proti zlu a Buh byl na jejich strane. Ale zpatky do pritomnosti. Ted ciha jine zlo, zejmena na Evropany. Pristi generace uz bude pravdepodobne zit pod islamskou shariou, protoze socansti nihiliste, kteri nerozpoznaji zlo a stekaji pod jinym… Číst vice »

Béda
24. 5. 2017 4:39

Dana, „…Ted ciha jine zlo, zejmena na Evropany.,,“ Ale kdepak. Je to to samé ZLO. Je to zahraniční politika USA, která vytvořila zdroj a podporuje islámské radikální teroristické skupiny (Al Káida, Talibán, ISIL), jsou to války USA, které destabilizovaly muslimský svět a daly do pohybu miliony muslimů, je to NWO, Kanzlersakt, globální špiclování NSA a vydírací, případně „politika kroucení rukou“ USA, je to konkurenční boj USA o globální diktát (PNAC). Je to politika rozděl, případně způsob chaos a panuj! Zlo nečíhá na Východě ale na Západě. Přímo v jedové Bílé chýši a zejména v Langley, v kongresu (senátor Mc Cain),… Číst vice »

koloděj
koloděj
24. 5. 2017 5:01

Řekl bych, že bratrům jen bylo umožněno ( těmi, kdo skutečně nad SSA vládnou ) promítat své choré vize do politiky. Kdyby nebylo souhlasu ( a možná tlaku ) těchto sil za oponou, kdyby nečinili v souladu s linii této moci, dopadli by někde na dlažbu – asi z 11 patra.
Dulesovi byli prostě užitečný materiál – a možná sloužili s radostí. Tak jako všichni politici.

Gatta
Gatta
24. 5. 2017 6:37

Jak napsal kdosi v jedné diskuzi:

„Zabít hned každého tvora, který drží v ruce zbraň a mluví o Bohu“.
… nebo o vyvoléném národu.

Admirál
Admirál
24. 5. 2017 8:22

Dana – „protoze socansti nihiliste, kteri nerozpoznaji zlo“

Buďte konkrétnější, pojmenujte ty socanské nihilisty, ať víme přesně, koho tím myslíte.

Admirál
Admirál
24. 5. 2017 8:28

Gatta napsal

Jak napsal kdosi v jedné diskuzi:

„Zabít hned každého tvora, který drží v ruce zbraň a mluví o Bohu“. … nebo o vyvoléném národu.

Ještě bych doplnil – dát hned pár facek každému, kdo si vyplachuje ústa lidskými právy, demokracií svobodou a rovnoprávností.

Pravděpodobnost, že těch pár facek dostane nevinně nějaký poctivec je malá a i on by pochopil, že v rámci mýcení pokrytectví neutrpěl újmu.

Dana
Dana
24. 5. 2017 20:21

Admirál napsal Dana–„protoze socansti nihiliste, kteri nerozpoznaji zlo“ Buďte konkrétnější, pojmenujte ty socanské nihilisty, ať víme přesně, koho tím myslíte. Kdyz uz se zajimate. Socansti nihiliste v Americe maji jinou kontonaci, nez socansti nihiliste v Evrope. Nazyvame je take progresivnimi liberaly.. Ted jsou zrovna v oposici, ale bojuji jako lvi….. V Evrope bych radila mezi socialni nihilisty hlavne proudy pozdniho marxismu, tedy, neziskove organisace za lidska prava, university s vychovnym genderovym programem, Norske fondy, Sorosovu nadaci Open society, politiky EU a vsechny, kteri propaguji falesny multikulturalismus.. Na ceske scene pak pod-urednici tohoto pomyleneho humanitarniho smeru, kde je mi nejznamejsi rodina… Číst vice »

Béda
25. 5. 2017 2:42

Dana,

já bych tam řadil také USA ambasády v evropských zemích, pak také RFE, Sorošovu akademii v Budapešti a pod.. Jinak V Sorošovy se vzácně snoubí hošík od Rothschildů a blízký spolupracovník CIA – Soroš prý dělá to, co předtím dělala CIA a nyní již přímo nemůže.

A zde jste se vrátili kruhem na začátek – k bratřím Dollesům. Jeden vyvíjel záškodnickou činnost v oblasti financí („Rothschildovec“) a druhý šéfoval nechvalně známé barevné „revoluční buňce“, která ráda konspituje na „kroucení rukou“ a občas si odpráskne nějakého prezidenta anebo shodí pár věžáků)

Béda
25. 5. 2017 4:36

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3864410
Host Zity Senkové v pořadu Jak to vidí : Břetislav Tureček,blízkovýchodní analytik

peter.
25. 5. 2017 5:08

Dana napsal
Kdyz uz se zajimate.

Dana:
Dobrý odhad!

Admirál
Admirál
25. 5. 2017 6:02

Dana napsal Kdyz uz se zajimate. Socansti nihiliste v Americe maji jinou kontonaci, nez socansti nihiliste v Evrope. Nazyvame je take progresivnimi liberaly.. Ted jsou zrovna v oposici, ale bojuji jako lvi….. V Evrope bych radila mezi socialni nihilisty hlavne proudy pozdniho marxismu,tedy, neziskove organisace za lidska prava, university s vychovnym genderovym programem, Norske fondy, Sorosovu nadaci Open society,politiky EU a vsechny,kteri propaguji falesny multikulturalismus.. Naceske scene pak pod-urednici tohoto pomyleneho humanitarniho smeru, kde je mi nejznamejsi rodina Uhlova, neomarxisticti aktiviste, treba ti z Kliniky v Praze, ale i takovi, kteri laviruji,dle momentalni situace.. Tech je tolik, ze jsem ztratila… Číst vice »

zajoch
25. 5. 2017 6:18

Filipínský prezident přerušil návštěvu Moskvy a vrátil se na Filipíny. Na ostrově Mindanao napadli bojovníci IS kostel a zajali duchovního a dalších 13 rukojmí. Probíhají tam boje mezi armádou a IS. K útoku došlo v době, kdy Duterte jednal v Moskvě. Bojovníci vyhrožují zabitím rukojmí, jestliže nebude z města odvolána armáda.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2891509
Klasický scénář. Filipíny si zaslouží revoluci, obracejí se na špatnou stranu, že ano.

peter.
25. 5. 2017 6:36

Admirál napsal
Víte, já jen nevím, co mají tihle Klinikové, Multikutilové, Fondové norští s Sorošovým nadstavbovým řízením společného s marxismem, potažmo se socialismem.

Admirál:
Odpoveďou na vašu otázku by bolo označenie tých pravých marxistických a socialistických strán v našich parlamentoch a v EP.
Sú to socdemáci ?Alebo u nás neexistujúci a u vás od marxizmu hodne odklonení komunisti?
Pokiaľ nevieme toto,tak je ťažko zodpovedateľná aj vaša otázka.

Admirál
Admirál
25. 5. 2017 7:17

peter. napsal
Admirál:
Odpoveďou na vašu otázku by bolo označenie tých pravých marxistických a socialistických strán v našich parlamentoch a v EP.
Sú to socdemáci ?Alebo u nás neexistujúci a u vás od marxizmu hodne odklonení komunisti?
Pokiaľ nevieme toto,tak je ťažko zodpovedateľná aj vaša otázka.

Ale oni nemají s klasickou soc. dem. nebo komunisty současného českého ražení nic společného tím spíš nemají nic společného s marxismem. Oni se poddávají pod nálepku „nová levice“, která s levicí nemá nic společného a je jen nástrojem oligarchie k roztříštění tradiční levice hájící zájmy zaměstnanců směrem k zajištění co největšího podílu na vyprodukovaném.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 5. 2017 7:22
peter.
25. 5. 2017 8:20

Admirál napsal
Ale oni nemají s klasickou soc. dem. nebo komunisty současného českého ražení nic společného tím spíš nemají nic společného s marxismem

No nemajú!
Ale keď nemajú konkurenciu v pol.stranách ktorých prvoradým cieľom je socializmus v pravom zmysle toho slova,tak tieto pseudo socialistické a pseudo marxistické strany majú priestor na to,aby sa za ne mohli vydávať.Je to otázka pre voličov.Možno neexistuje spoločenská objednávka na vznik skutočnej socialistickej strany,ktorá by mala v programe vytvorenie sociálne spravodlivej spoločnosti s celospoločenským vlastníctvom VP a nie obhajobu LGBTI komunít,genderizmu,multikulturalizmu a iných podobných špecialitiek súčasných eurosocialistov a zelených strán.

peter.
27. 5. 2017 19:24

Dana napsal Co vidim, tak do EU prichazeji s par slusnymi jedinci take hordy neprizpusobilych. Pry to zvladnete. No nevim….. Nedá sa pochybovať o tom,že po 9/11 rozbehli USA nevídané vraždenie na BV.Porušovali a stále porušujú medzinárodné právo,ženevské konvencie,mučili a zabíjali po státisícoch ľudí,deti,ženy a starcov nevynímajúc.Slovenský analytik E.Chmelár o tom napísal v HS toto cit.“…v prípade teroristických útokov aký sa stal v Manchestri,sa pozornosť médií aj verejnosti koncentruje takmer výhradne na následky útoku,ale nie na jeho príčiny.Každý podobný útok ku ktorému sa prihlási teroristická skupina je motivovaný nejakými zahraničnopolitickými aktivitami.My vidíme mŕtve deti v Manchestri,no nevidíme tých 3800 civilistov… Číst vice »

peter.
27. 5. 2017 19:40

peter. napsal Lebo v konečnom dôsledku tu ústi do tej imigračnej katastrofy ktorá nás postihuje. pokr. Dá sa ešte pochybovať o tom,že príval imigrantov nie je riadený a chcený elitami z Bruselu a zdochlinami typu Soroš v ním platených MO?Na BV rozbúrali obrovské hniezdo nebezpečných sršňov a ich nasratosť cielene zamierili na Európanov.Odstránili Kaddáfího a otvorili bránu pre Afričanov.Nemôžem uveriť,že týto zločinci v Amerike a Európe nás jednoducho chcú zlikvidovať.Žiadne mierové súžitie s tými imigrantami nie je možné.Prelialo sa príliš veľa krvi na BV a to bude zdrojom nenávisti ešte najmenej storočie. Smrť 500 tisíc iráckych detí! Stálo to zato… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 5. 2017 23:58

V některých zvlášť zavrženíhodných případech bych mučení bral jako obzvláště demokratickou a SPRAVEDLIVOU metodu odměňování za činy spácháné na tomto světě.