Americký demokratický presidentský kandidát Barack Obama

Spojené státy americké jsou v současné době na obrovském rozcestí, právě teď, kdy se dostává na povrch mnoho nepříjemných problémů zaviněných současnou vládou G.W. Bushe. Jejiich seznam je natolik dlouhý, že by to mohlo být předmětem samostatného článku. Nic není ovšem důležitější než volby presidentských kandidátů. Amerika momentálně žije primárkami.

Ráda bych těchto pár řádků věnovala našemu demokratickému presidentskému kandidátovi Baracku Obamovi, který v současné době soutěží s Hillary Clintonovou o přízeň demokratických voličů. Jsem z Chicaga, odkud je shodou okolností i demokratický senátor Barack Obama, a nabídla jsem mu svoje služby pro tuto presidentskou kampaň. Je to totiž člověk s vizí, národní buditel, mohu-li to takto říci. Lidé odcházejí z jeho volebních mítinků doslova elektrizováni, po letech výhrůžek z terorismu a věčného strachu.

V pravý čas se objevil „Mesiáš“, který lidi spojuje svými ideály pro nové obrození Ameriky 21. století. Nejen pro mne ztělesňuje skutečné pokračování J. F. Kennedyho. Poslouchat ho a vidět ho je  úžasný duchovní balzám, který  doslova prostupuje tělo, dá se to přirovnat ke znovuzrození. Lidé odcházejí naplněni, spirituálně posilněni, jako kdyby k nim mluvil sám Bůh, protože k nim promlouvá někdo, kdo mluví pravdu a je čestný. Někdo, kdo opět dává nesmírnou naději a víru v lepší budoucnost.

Pouhá myšlenka, že tento národ, pokud by si zvolil Obamu, změní a doslova překope celou zahraniční politiku, je doslova nepředstavitelná při dnešních poměrech. Amerika bude opět respektovat zbytek světa, nebude vést preventivní koloniální války, ukončí konflikt v Iráku bez stálých základen, všichni budou mít nárok na všeobecnou zdravotní péči, lepší vzdělání a mnoho dalších, pro Evropany naprosto samozřejmých věcí. Je možná těžké pochopit, že lidé už stojí na jeho proslovy několikahodinové fronty, jenom aby viděli jeho obličej, protože více než osmnáct tisíc se jich naposledy na stadion kdesi v Jižní Karolíně dostat nemohlo.

V sobotu vyhrál primárky ve státech Washington, Nebrasca, Louisiana, na Panenských ostrovech a v pondělí ve státě Maine s 59 procenty hlasů, zatímco Hillary obdržela 40 procent. Už teď má před Hillary náskok. Zítra se očekává jeho další výhra ve státě Virginia.

Dnes za ním stojí elita národa –  Edward Kennedy, Caroline Kennedyová, kongresman John Kerry, prvni dáma Kalifornie Maria Shriverová, žena guvernéra Arnolda Schwarzeneggera, i když on podporuje republikána Johna McCaina. Mnoho významných a znamenitých lidí Obamu podporuje, protože je nadmíru jasné, že s ním přichází obrození, naděje a víra v lepší budoucnost.

On pro nás znamená konec běsnění, korupce, konec nefunkční vlády strachu. Američané chtějí tuto zemi zpět do svých rukou, neocons budou mít těžkou práci přesvědčovat národ, že jenom oni jsou schopni zajistit národu bezpečnost, kterou jim neustále mávají před očima za účelem vydírání. Je už opravdu jedno, jestli presidentským kandidátem republikánů bude John McCain nebo Mike Huckabee.

God Bless America and Barack Obama!

(Redakčně upraveno)

http://www.nezakladnam.cz/images/banners/banner_alegoricky_pochod.gif

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments