Američtí výsadkáři ve Lvově: Chystají Spojené státy vpád do Novoruska?

Na Ukrajinu dorazili američtí výsadkáři.

Tohle je záznam z Lvovského letiště, kde asi 100 plně ozbrojených vojáků vystupuje z vojenského letadla. Oficiálně se jedná o účastníky společného cvičení, které má začít 20. dubna na Javorovském polygonu, kde se společně s nimi má cvičit 900 ukrajinských členů Národní gardy (Nacigardy). Hackeři z Kyberberkutu mezitím již zveřejnili seznamy těch, kteří na Ukrajině již jsou, a cvičí diverzní skupiny složené z radikálů. Slovo má náš reportér.

V nejbližší době Kyjev plánuje na Donbasu provést řadu provokací, varují ukrajinští hackeři ze skupiny Kyberberkut. Jako potvrzení svých slov na svých stránkách zveřejnili seznamy zahraničních instruktorů, kteří mají řídit diverzní činnost na východě Ukrajiny. V tomto seznamu je 58 jmen, jsou tam občané USA, Polska, Estonska, Finska, Turecka, Norska, Lotyšska, Francie, Dánska, Rakouska, Španělska, Albánie, Portugalska, Chorvatska, Islandu, Německa a Slovenska. Ke své informaci kyberberkutovci přikládají naskenované dokumenty těchto vojenských odborníků. Dva z toho seznamu jsou na fotografii vyfocené v Kyjevě na Majdanu na jaře minulého roku. Zprava je Žulonus Zbignevas, major sil pro speciální operace ozbrojených lotyšských sil, zleva pak Brandon Presley (jméno může mít i jinou transkripci – pozn. překl.), starší důstojník první tankové brigády armády USA. Jedná se o útočný útvar, který bojoval již ve Vietnamu a v Iráku. Tito lidé podle informací Kyberberkutu budou od 12. dubna do 6. května plnit zvláštní úkoly. Kongres USA připravuje speciální zákon o vyčlenění jedné miliardy USD na vybavení a zaškolení ukrajinských vojáků. Je také známo, že do Lvovské oblasti již přesunují cizineckou legii.

Podle údajů, které jsou k dispozici, je na Javorovský polygon ve Lvovské oblasti přesunováno 300 vojáků ze 173. vzdušně-výsadkové brigády ozbrojených sil USA, které je dislokovaná v Itálii. Tito vojáci budou školit ukrajinské vojáky a učit je zacházet se zaoceánskou bojovou technikou. Takže američtí vojáci se již nacházejí na ukrajinském území.

Mimochodem jenom na instruktory se USA neomezí. Zaoceánští stratégové plánují rozpoutat proti Rusku totální informační válku, která se má vést v souladu se všemi zákonitostmi vojenského agitačního průmyslu. Novináři Izvestií zjistili některé z podrobností této iniciativy.

Boj bude veden prostřednictvím individuálních sociálních mediálních platforem, proto Američané připravují vpád svých kyberaktivistů do Odnoklassniků, VKontaktě, a také do ruskojazyčných segmentů Facebooku a Twitteru. Kyberštábem, odkud USA budou vést svou válku, se stane česká kancelář Rádia svobody.

V boji proti Rusku se americký kybernetický jestřáb bude opírat především o ruskou síť Odnoklassniky, jejíž uživatelé se podle jejich názoru obzvláště vyznačují vlastenectvím. Také plánují použít messenger Vacap jako mobilní platformu s push zprávami pro nalákání dalšího segmentu obyvatelstva. Na americkém portálu pro státní nákupy je již umístěna objednávka na zřizování ruskojazyčných serverů v Googlu. Tato společnost dostane zaplaceno 100 tisíc USD za to, že v Internetu umístí ruské verze Rádia svobody a Hlasu Ameriky.

Alexander Kacuba, Věsti.

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
21. 4. 2015 6:39

Putin na přímý dotaz, zda bude válka, odpověděl, ne , válka nebude. Jak toho chce dosáhnout? Válka je na spadnutí

Alena
Alena
21. 4. 2015 6:50

pardon, podle pana Bédi už ve válce jsme

fajt
21. 4. 2015 7:18

Alena napsal

Putin na přímý dotaz, zda bude válka, odpověděl, ne , válka nebude. Jak toho chce dosáhnout? Válka je na spadnutí

on to říká asi za ruskou stranu, tedy že Rusko nechce válčit ( ale , tedy doufám, bude se účinně bránit ) – jinak Béda má pravdu, válka tady ve všech znacích dávno je, v podstatě tě nás už od narození doprovází, tady se jenom čeká, až se horká frontová linie přesune i do těchto zeměpisných končin ( páč bůh a amerika si to žádá ). ..)

Sio
Sio
21. 4. 2015 7:31

No, války jsou dnes různé. Putin odpovídal na otázku jedné ženy bydlící v pohraničí s Ukrajinou, která sdělila, že žijí ze strachu z války. Z kontextu je naprosto jasné, ž emá na mysli horkou válku, napadení Ruska z Ukrajinské strany.
Ne studenou (ta je vskutku permanentní), ne v Íránu (ale na ruském území) a ne informační.
Možná, že junta v rámci provokací některé pohraniční oblasti napadne, protože má v popisu práce Rusko vyprovokovat aby zasáhlo na Ukrajině. Ale co byste čekali, že Putin odpoví? „Ano, bude válka?“ To by musel být hlupák, dovede si někdo představit, co by následovalo?

lomikel
lomikel
21. 4. 2015 8:04

krucis a co mysliste ze asi mohl Putin rict ? Ja vcelku chapu vas pozadvek na jistotu ale takove nenoi, nebyla a nebude. Muj odhad, jiste nekvalifikovany vzhledme k nedostatku primarnich informaci je ze valka, jako ta velke, spise bude nez nebude. No ale nejsme putin, nemusim si davat pozor na hubu, takze vas to nemusi stresovat… ;)

Alena
Alena
21. 4. 2015 8:28

Hoši, máte pravdu, jen já si ten otřesný fakt nejsem schopna přiznat

Sio
Sio
21. 4. 2015 9:20

lomikel napsal krucis a co mysliste ze asi mohl Putin rict ? Ja vcelku chapu vas pozadvek na jistotu ale takove nenoi, nebyla a nebude.Muj odhad, jiste nekvalifikovany vzhledme k nedostatku primarnich informaci je ze valka, jako ta velke, spise bude nez nebude. No ale nejsme putin, nemusim si davat pozor na hubu,takze vas to nemusi stresovat… Je to odpověď na citaci Putina od Aleny. [ Alena • 21. Duben 2015 Putin na přímý dotaz, zda bude válka, odpověděl, ne , válka nebude. Jak toho chce dosáhnout? Válka je na spadnutí] Já žádný požadavek na jistotu nemám. Jinak my nejsme… Číst vice »

hudryper
hudryper
21. 4. 2015 9:25

Alena napsal
Alena • 21. Duben 2015

Putin na přímý dotaz, zda bude válka, odpověděl, ne , válka nebude. Jak toho chce dosáhnout?

Já si myslím,že nazrál čas,kdy již dostatečně vycvičení opolčenci odpoví na nejbližší provokaci
prostřednictvím ruské špičkové zbraně.Bude to zřejmě tvrdé a nekompromisní.Reakcí na to bude
řev mainstreemu,ale také,a to považuji za podstatné,na nějakou dobu přejde chuť každého to znovu zkusit.

Irena
21. 4. 2015 10:07

lomikel napsal krucis a co mysliste ze asi mohl Putin rict ? Ja vcelku chapu vas pozadvek na jistotu ale takove nenoi, nebyla a nebude.Muj odhad, jiste nekvalifikovany vzhledme k nedostatku primarnich informaci je ze valka, jako ta velke, spise bude nez nebude. No ale nejsme putin, nemusim si davat pozor na hubu,takze vas to nemusi stresovat… On si nikdy nevymýšlí. Někdy z politických důvodů neřekne všechno, ale pokud něco takto formuluje, tak to tak myslí. Pokud by si myslel, že velká válka hrozí, tak by řekl, že si Rusko nebezpečí uvědomuje a udělá všechno proto, aby k ní nedošlo.… Číst vice »

orinoko
21. 4. 2015 11:22

Valka uz je i neni. Dnesni valka nema podobu vcerejsich atributu. Tedy krome te uplne horke verze. Trochu to shrnmez. Nove probiha Jemen. Kolik emerickych vazalu uz je oficialne v akci a jaky ma hambacsky cikos jeste rezervy? Je prakticky na dne. Australii zaplavuji jine odnoze islamu, Kanada ma smysl pro nejcernejsi vojensky humor, Nemecku hrozi realne stepeni, vazalove typu zabozroutu a pulnocniho hemenexu jsou zapleveleny svymi come on walesy, Cesko nechce a Slovensko neda a Halic je evropsky Vietnam nejvetsich blbu, jake kdy emerika pripustila ke korytum, ktera znamenaji sebedestrukci. Nejvetsi emericti nesukaci by radi jeste prozili nejaky mocensky… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 4. 2015 12:14

fajt napsal

http://www.lidovky.cz/vychodisko-z-krveproliti-iran-slibuje-brzke-primeri-v-jemenu-pur-/zpravy-svet.aspx?c=A150421_120640_ln_zahranici_msl– tady se budou S-300 Iránu hodit. ..)

Díval jsem se na tu fotogalerii za článkem.
Dvě myšlenky při tom – asi v půlce „vesnice zničená bombardováním, ale všude plno lidí a plno dětí …“
a poslední fotka – „ozbrojený lid“.

peter.
21. 4. 2015 12:34

Novodobý Pavlík Morozov:
http://ukraina.ru/news/20150421/1012814123.html
Syn si na diktafón nahral svojho otca,ako nadáva Kyjevskej vláde,že ja židovská a protinárodná.Syn túto nahrávku odniesol bezpečnostnej službe Ukrajiny,otca zatkli za separatizmus a hrozí mu basa na 7 – 12 rokov.Keď sa to dozvedel starší brat,zrúbal udavača tak,že ten leží v ťažkom stave v nemocnici s otrasom mozgu,polámanými rebrami a vnútornými zraneniami.Starší syn sa teraz musí ukrývať.

Starý doktor
21. 4. 2015 13:08

Českoslovenští záložáci řekli, že nebudou bojovat proti Rusku

Zástupci čtyř nevládních organizací najednou, ČSLA, PS, WWII a NSS kombinování záložníků a důstojníků z České republiky a Slovenska, vydali veřejné prohlášení. V něm oznámili, že jsou připraveni bránit svou vlast, ale v žádném případě se nebude podporovat válku NATO proti Rusku.
Dokument nazvaný „Memorandum“ byl zveřejněn ve skupině na facebooku, která sdružuje členy ČSLA, PS, druhé světové války, NSS.

Více zde- včetně uvedeného memdoranda: http://www.mikan.cz/news/ceskoslovensti-zaloznici-rekli-ze-nebude-bojovat-proti-rusku/

peter.
21. 4. 2015 13:12

Ja si myslím,že ku konfliktu dôjde.Myslím,že sa do neho zapoja Poliaci a US výsadkári,možno Kanadskí vojaci.A tiež si myslím,že tento konflikt neprerastie do vojny ale jeho účelom bude len vytýčiť novú východnú hranicu Ukrajiny a ukončiť konflikt.Tie jednotky zo západu sú tam práve preto aby vtiahli Rusko do bojov v Novorosii a to sa im podarí tak,že tam zasiahnu najprv oni so svojou technikou.Rusko potom musí zareagovať.Alebo nemusí?

Starý doktor
21. 4. 2015 13:37

Folker Pispers – Krátké dějiny vnější politiky USA – Část 3.

http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=89

fajt
21. 4. 2015 13:50

http://www.novinky.cz/domaci/367539-kvuli-slibum-rozhazovacne-soc-dem-nezavedu-cr-do-recka-vzkazal-babis-z-usa.html – a máme nazpět v Práglu čechoslováka s emerickou lobotomií ( někde jsem četl docela trefnou hlášku, že Babiš je Mečiárova pomsta čechům a Klausovi) a ani vojenský speciál nedoroloval na havláku a už se chce protektorům odměnit – a že mu nevadilo, když si soudci z veřejného rozpočtu ukradli miliardy ( to vypadal jak Jano co mu prefikli ženu a jemu zase zůstala ke hraní ovce ) a nebo když sekta s mrtvým chlapem na kříži zařvala, že ma málo a tak ji zase honem z veřejného pytle odsypal – tady si každý párá rozpočtového míšu koalu jak… Číst vice »

peter.
21. 4. 2015 14:07

Dovolím si ešte ja, insitný,krčmový stratég trochu rozvinúť to čo som napísal vyššie,kým ma roztrháte svojimi argumentami.Domnievam sa,že tá vojna na Donbase sa môže ťahať do nekonečna a že všetky strany už pochopili,že jej predlžovanie škodí všetkým.Amíci už zistili,že sa v reakciách Ruska prepočítali,Rusom to škodí tiež a Európa na ten konflikt dopláca tak,že ju to ekonomicky môže aj položiť.Konflikt teda treba ukončiť a musí to byť urobené tak,aby si všetci zainteresovaní zachovali tvár.Aby sa tak stalo,mohli to vymyslieť tak,že všetci absolvujú ešte jednu bitku,do ktorej sa zapoja všetci,nasledovala by diplomacia a rýchle uzavretie mieru.No a potom by si všetci… Číst vice »

orinoko
21. 4. 2015 14:53

ale jo, hezky. bohuzel moc pozitivne. osobne se domnivam, ze emericky cikan, zidovsky teplous, indiansky bily holokaustnik potrebuji takovou ranu do drzky, ze se jim samym ulevi. emerika potrebuje valcit, aby vyresila nejen svuj dolac, ale take zainteresovala rusko na sterilizaci svych vlastnich premnozenych otroku. cikanovi hrozi spartak, a tak rusko zve na mejdan s feliciemi.
na halici bude rusno. takove kopance do svoji duhove prd..e..le sam bude vitat svymi digitalnimi dro

peter.
21. 4. 2015 15:12

orinoko napsal emerika potrebuje valcit, aby vyresila nejen svuj dolac A čo ak už Amerika prišla na to,že s Ruskom by neuhrala ani remízu.Možno potrebuje práve Rusko na to,aby zachránila svoj doláč.Amerika sa do teraz nezapájala do jednaní o Ukrajine ani v Normandii ani v Minsku.Potrebuje dôvod aby tak mohla urobiť.Možno preto tam poslala tých výsadkárov.Aby bol dôvod pre jednanie s Ruskom.Lebo do teraz obaja Rusko aj USA sa tvárili,že v tom nehrajú.A Halič?Tam budú robiť poriadok asi Poľskí vojaci,lebo Poľsko už deklarovalo svoje nároky.Tá vojna je už kontraproduktívna a hrozbou pre USA aj Rusko je Čína.Možno už na to… Číst vice »

fajt
21. 4. 2015 15:32

pro Moraváky – členové vlasteneckého motorkářského klubu Noční vlci mají na 30.4. 2015 od 14 – 18 hod. v Ostravě plánovanou přátelskou akci, a to na parkovišti před domem kultury ( vedle Krajského úřadu ). ..

Brno jenom termín ( 1.5. od 13 -18 hod.) , místo setkání s občany zatím neurčeno. ..

a Praha – 5.5. od 13 -18 hod., orientačně Hradčanské náměstí ( jednání o povolení vjezdu motorek) . ..

orinoko
21. 4. 2015 16:33

dochazi k nebyvale army kompozici u jemenskeho rohu. poprve tam iran a rusove realizuji mnoha spolecna cviceni v kaspickem mori. iranske lode vezou potraviny do cikanem blokovaneho jemenu a rusko jim tvori doprovod , ktery lze prirovnat k horke syrske obrane. chromajzl cejen do tech mist poslal letadloveho roosewelta. no uvidime,jak to dopadne. tady uplne zapadlo, co putin striknul cikosovi do gesichtu. vite o tom , do rite, vubec? asi ne. jeste pry jednu takovou plasmovou teplou paradu cikan udela, a rusko jim u jemenu ustreli kus prdele. tak to bude. vite vubec proc?

orinoko
21. 4. 2015 16:41

seru tady nato. uz asi milionty zmizely koment. nemam cas ztracet cas.

Slobo
Slobo
21. 4. 2015 17:25

Orinoko,.. Daj vedet
kde, co…
slobo.slobodazoznam.sk
__________________________
aha Fajt. Nahoda ze sem sem vlez. Odkud to mas ? Dik
ps/ Kurva, tak som to tady mal.. råd. Skoda, velika skoda…

https://www.facebook.com/pages/RED-EYED-CR%C3%9CE-Czech/113828811983784

mirror
mirror
21. 4. 2015 19:31

Z Dombasu se nese od ucha k uchu zpráva, že na východě Ukrajiny zařvalo 10 polských vojáků. Samozřejmě chtěli těla k převozu domů. Vláda v Dombasu si dala podmínku identifikace polským velvyslancem. Diplomat na předávku přišel a protokoly podepsal. U nás se o tom v médiích mlčí.

mirror
mirror
21. 4. 2015 19:35

Co jsme to za předposraný stat, když okresní úředník natoidního spojence (Německo) zakáže vydat náš majetek (naftu) po zkrachovalé firmě? Který blbec náše hmotné rezervy poslal do Německa, aby nám je uskladnili? Kde je naše hrdost? Tady by chtěli zákonem nařídit verbování českých státních příslušníků, aby za zloděje umírali.

Sio
Sio
21. 4. 2015 19:46

Donbas, mirrore, Donbas, je taková řeka, jmenuje se Don a nějaký Šolochov napsal „Tichý don“, to jsme se ve škole učili. ;-)

mirror
mirror
21. 4. 2015 19:57

Sio napsal
Donbas, mirrore, Donbas, je taková řeka, jmenuje se Don

Vím, vím, Doněcký basilej. Zkratka, viďte Sio. Také jste si vzpomněl. Byl jste tam vůbec někdy? Já v roce 1982. To tam byl klid.
Kddyž už jste informatik, jak přepnout jazyk okénka pro vkládání komentářů? Já v něm mám angličtinu.

mirror
mirror
21. 4. 2015 19:58

fajt napsal
pro Moraváky

Na 30.4. je plánováno dobývání Sýkorova mostu.

peter.
21. 4. 2015 20:08

mirror napsal
Vím, vím, Doněcký basilej. Zkratka, viďte Sio. Také jste si vzpomněl. Byl jste tam vůbec někdy? Já v roce 1982. To tam byl klid.
Kddyž už jste informatik, jak přepnout jazyk okénka pro vkládání komentářů? Já v něm mám angličtinu.

Je to skratka Doneckij bassein – Donecká panva(pánev) a je to od rieky Doneck,prítoku rieky Don.

mirror
mirror
21. 4. 2015 20:18

peter. napsal
Doneckij bassein

Díky, to jsem zase popletl.

peter.
21. 4. 2015 20:28

peter. napsal
Len tak :

Bude ešte po kolorádskych lentočkách zháňka.Len čo Ukrovia zistia,že bez matičky Rusi zahynú jak tie mandelinky po postreku.

fajt
21. 4. 2015 21:05

Slobo napsal

Orinoko,.. Daj vedet
kde, co…
slobo.slobodazoznam.sk
__________________________
aha Fajt. Nahoda ze sem sem vlez. Odkud to mas ? Dik
ps/ Kurva, tak som to tady mal.. råd. Skoda, velika skoda…

https://www.facebook.com/pages/RED-EYED-CR%C3%9CE-Czech/113828811983784

od ostravského motorkáře ( má kontakty na kolegy tady, v Evropě a v Rusku, i na Vyvadila )

http://www.stalo-se.cz/?p=25017

peter.
21. 4. 2015 21:13

mirror napsal
Díky, to jsem zase popletl.

Aj ja som to poplietol.Tá rieka sa menuje Donec!

Sio
Sio
21. 4. 2015 21:13

mirror napsal
Vím, vím, Doněcký basilej. Zkratka, viďte Sio. Také jste si vzpomněl. Byl jste tam vůbec někdy? Já v roce 1982. To tam byl klid.
Kddyž už jste informatik, jak přepnout jazyk okénka pro vkládání komentářů? Já v něm mám angličtinu.

I don’t understand what is your problem, mirror. Můžete ti psát třeba i rusky.

Sio
Sio
21. 4. 2015 21:25

peter. napsal
Aj ja som to poplietol.Tá rieka sa menuje Donec!

No, já nakonec taky. Jako rybář to vidím jako nádhernou řeku. Podobá se Odře u nás, jen je větší. Kdyby šli ti pitomci raději někam o přírody, nenapadaly by je tak idiotské myšlenky. Vodní plochy uklidňuje a léčí. Každý rybář ví, že čas strávený na rybách se do života nepočítá, člověk tam nestárne.
Galerie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_Don%C4%9Bc#/media/File:Donec_near_shepilovo.JPG

mirror
mirror
21. 4. 2015 21:31

Sio napsal
Můžete ti psát třeba i rusky.

Kde změním jazyk pro text v okénku? Chapišto?

fajt
21. 4. 2015 21:44

mirror napsal
Na 30.4. je plánováno dobývání Sýkorova mostu.

https://www.facebook.com/events/317216995145468/permalink/317217135145454/

peter.
22. 4. 2015 5:39

Sio : Spomenuli ste Šolochovov Tichý Don.Hneď na začiatku románu je nádherný opis prípravy aj priebehu rybačky,ktorej sa zúčastnil starý Pantelej so synom Grigorijom.Až sa človeku zachcelo tam byť s nimi.Chytili veľkého kapra – sazana.Viem,že táto divá forma kapra sa vyskytuje u nás v Dunaji,lenže tam sa ešte začiatkom 60 – tich rokov vyskytoval aj jeseter a pamätám sa do konca na úlovok obrovskej vyzy.Musím si niečo prečítať o tom ako sa ichtyofauna v Dunaji zmenila za posledné polstoročie.O ČR som sa dočítal,že sa vám podarilo vrátiť do prítokov Labe lososa. Čo sa mňa týka,tak ja rybárom byť nemôžem,lebo mne… Číst vice »

Sio
Sio
22. 4. 2015 7:21

Jo, přehrady jsou problém. I lososům a úhořům brání vrátit se na horní toky. Úhoři se vysazují uměle, monté se vozí myslím z Francie, prý přes všechnu snahu jich hodně končí na lopatkách turbín elektráren. O lososích jsem zatím neslyšel, jesetery vysazují některé soukromé revíry jako atrakci, takže metrového chytil kamarád, byl jsem přitom. Vynalézavost majitelů soukromáčů nezná hranic, chytil jsem tenkrát 70 cm oranžového koi kapra. :-)

Sio
Sio
22. 4. 2015 7:21

: nechápu jaké okénku máte na mysli.

aram
aram
22. 4. 2015 7:32

mirror napsal Kde změním jazyk pro text v okénku? Chapišto? Vpravo dole na liště obrazovky byste měl mít okénko (modré s bílou zkratkou jazyka) a v případě, že máte nastavenu anglickou klávesnici, tak tam bude EN. Jestliže na okénko kliknete otevřete seznam jazyků, kde můžete vybrat CS. Pak se Vám klávesnice změní na českou a v okénku zůstane CS až do dalšího přepnutí. Existuje klávesová zkratka, kterou lze přepínat jednodušeji. Bývá to levý Alt+shift, ale můžete to mít jinak. Které jazyky jsou nainstalovány a jejich nastavení zjistíte, když na výše uvedené okénko kliknete pravým tlačítkem myši a objeví se Vám… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 4. 2015 7:38

Zaoceánští stratégové plánují rozpoutat proti Rusku totální informační válku, která se má vést v souladu se všemi zákonitostmi vojenského agitačního průmyslu.
Kyberštábem, odkud USA budou vést svou válku, se stane česká!! kancelář Rádia svobody:

http://jobs.euractiv.com/job/director-126496

Zde se poperou „lomikel“ s „leho“ :-)

peter.
22. 4. 2015 8:11

Sio napsal
O lososích jsem zatím neslyšel

http://www.npcs.cz/lososi-se-do-labe-vraceji-i-v-lete

Admirál
Admirál
22. 4. 2015 9:26

peter. napsal

Novodobý Pavlík Morozov:
http://ukraina.ru/news/20150421/1012814123.html
Syn si na diktafón nahral svojho otca,ako nadáva Kyjevskej vláde,že ja židovská a protinárodná.Syn túto nahrávku odniesol bezpečnostnej službe Ukrajiny,otca zatkli za separatizmus a hrozí mu basa na 7 – 12 rokov.Keď sa to dozvedel starší brat,zrúbal udavača tak,že ten leží v ťažkom stave v nemocnici s otrasom mozgu,polámanými rebrami a vnútornými zraneniami.Starší syn sa teraz musí ukrývať.

To je jak z Bábelovi „Rudé jízdy“ – povídka Dopis.
Syn píše matce, že zastřelil otce. Hrůza. Apokalipsa. Občanská válka.
Na Bábelově Rudé jízdě jsem tehdy pochopil, jak to občanské válce chodí.